Dzień Sprzątania Biurka 2020

dzień sprzątania biurka

Każda okazja do świętowania jest dobra! Tym bardziej, jeśli wiąże się to z krótką przerwą od pracy. 13 stycznia 2020 to Światowy Dzień Sprzątania Biurka, zatem do roboty! Albert Einstein zapytał kiedyś:

jeżeli zabałaganione biurko oznacza zabałaganiony umysł, oznaką czego jest puste biurko?

Mimo przekornych uwag genialnego fizyka wszyscy zgadzają się, że biurko sprzątać warto — sprawdź dlaczego.

Historyczne sprzątanie

Od kilku lat w biurach całego świata, co drugi poniedziałek stycznia obchodzone jest święto czystego biurka. Niestety inicjator nie jest oficjalnie znany, ale samo wydarzenie cieszy się sporą popularnością, mobilizuje do wysiłku i pozwala rozpocząć Nowy Rok z odświeżoną głową, ale też z czystym i schludnym biurkiem. Zalegające stosy papierów mogą skutecznie przesłonić plany na nowy kwartał. W rozrzucanych wydrukach trudno się odnaleźć, co więcej istnieje ryzyko, że ważne faktury czy umowy zostaną zgubione, a tego przecież byśmy nie chcieli. Regularne sprzątanie to doskonały nawyk, który warto wdrożyć już dziś.

Nowy rok — nowe biurko!

Jak zapewne wiesz, w dzisiejszym społeczeństwie stres jest powszechną dolegliwością. W temacie walki z tym zjawiskiem nie wolno zapominać o wpływie otoczenia. Udowodniono, że praca w czystej, jasnej i otwartej przestrzeni może minimalizować stres, podnosić efektywność i wprowadzać harmonię w działaniu. Wstawanie do pracy w ponury, poniedziałkowy poranek może przytłoczyć każdego... aby efektywnie radzić sobie z trudami dnia codziennego, zadbaj o swoje stanowisko pracy. 

Zwiększ swoją produktywność

Eksperci i naukowcy do spraw wydajności zgadzają się, że funkcjonalne miejsce pracy jest ważne dla zapewnienia satysfakcjonującego i produktywnego życia zawodowego. Czyste i zorganizowane biurka umożliwiają pracownikom łatwiejsze skupienie i sprawniejsze przetwarzanie informacji. Ponadto badania pokazują, że ci, którzy pracują w zagraconych przestrzeniach, frustrują się zdecydowanie szybciej. 

Styczniowy rachunek sumienia

Toniesz w rzeczach, których nawet nie potrzebujesz? Zużyte długopisy, stare notesy, zszywki, pinezki, karteczki... Teraz nadszedł czas, aby wyrzucić do kosza wszystko, czego nie używasz — organizuj się i pamiętaj o recyklingu! Uporządkowane biurko sprawi, że środowisko pracy będzie przyjemniejsze i wydajniejsze, a Ty zaoszczędzisz czas, gdy szef poprosi o szybkie ksero ważnego dokumentu. 

Jak świętować Dzień Sprzątania Biurka?

  • To proste! Uporządkuj swoje miejsce pracy 🙂 Poświęć kilka godzin na posegregowanie wszystkich dokumentów, które zgromadziły się w ciągu ostatniego roku, wyczyść wszystkie powierzchnie i bez żalu wyrzuć nieużywane, zalegające w szufladach rzeczy. 
  • Skorzystaj z niszczarki - nigdy nie wyrzucaj do kosza dokumentów zawierających poufne lub osobiste informacje!  
  • Wyczyść klawisze, czy wiesz, że na typowej klawiaturze może znajdować się aż 16 milionów drobnoustrojów
  • Zadbaj o porządek na pulpicie swojego laptopa. Zgadza się, pulpit komputera też się liczy. No dalej, przeciągnij te pliki do nowego, zgrabnego folderu!

Pamiętaj, że ten dzień możesz świętować z innymi, więc nie bój się angażować współpracowników. Sprzątanie wydaje się dość nudnym obowiązkiem, ale jeśli wszystkie ręce znajdą się na pokładzie, może być wesoło! Motywacyjna, energetyczna playlista w tle z pewnością pomoże przyśpieszyć cały proces. 

Dla wszystkich czyściochów, którzy preferują sprzątać biurko więcej niż raz w roku i nie chcą tracić swojego czasu, proponujemy profesjonalne usługi sprzątające. 

Możesz być fresh cały rok!

Poznaj nasz sposób na lśniące biuro, świętujemy nawet 5 razy w tygodniu: