Firma sprzątająca vs. sytuacje awaryjne

“Klient nasz Pan” – to najczęstsza dewiza firm sprzątających, oferujących swoje usługi. Odwiedzając ich strony internetowe można odnieść wrażenie, że mają do zaoferowania dosłownie wszystko. Dopiero na etapie weryfikacji usług w praktyce, okazuje się jak bardzo mylne mogły być zapewnienia. Jak sprawdzić czy oferta jest zgodna z realiami i wybrać najlepszych specjalistów?
  • Porządek = obowiązek

Rynek usług sprzątających w Polsce jest szacowany na blisko 2 miliardy złotych. Ludzie często narzekają na konieczność robienia porządków, które wydają im się przykrym obowiązkiem, aniżeli sposobem na poprawę atmosfery w mieszkaniu, wokół niego czy w biurze, w którym pracują. Sprzątanie kojarzy im się z powinnością, którą – jeśli tylko mogą – oddają chętnie w ręce kogoś innego. Sytuację tę z radością wykorzystuje rynek usług porządkowych, który jest dziś wyjątkowo rozbudowany. W przestrzeni internetowej pełno jest nowoczesnych platform, które pozwalają na błyskawiczne zamówienie usługi, a nawet na wybór konkretnego sprzątacza. Niekoniecznie jednak te nowoczesne rozwiązania dają gwarancję jakości.

  • Klient ponad wszystko

Tym, na co warto zwrócić uwagę wśród czynności na liście oferowanych zadań przez firmę sprzątającą, jest podejście do klienta. Nie wystarczy już tylko rozbudowana oferta, ważne jest na ile oferta ta jest elastyczna i odpowiadająca oczekiwaniom osoby, która daną usługę zamówi. Istotne jest czy dana firma świadczy zarówno jednorazowe, jak i kompleksowe usługi sprzątania oraz czy jest w stanie zaopiekować się przestrzenią w niestandardowej porze, w nieoczekiwanych wypadkach. Sytuacje kryzysowe najlepiej pokazują zaangażowanie firmy i budują zaufanie po stronie klienta.

  • Awaria: i co teraz?

Nagła wizyta zarządu, niespodziewane odwiedziny ważnego klienta, doprowadzenie do porządku przestrzeni po wieczornej integracji – to tylko niektóre z trudnych przypadków, które będą świadczyły o profesjonalizmie firmy sprzątającej. Nikt nie lubi niezapowiedzianych sytuacji, ale tylko takie pokazują, na kogo można naprawdę liczyć. Jeśli chcesz przekonać się, która firma sprzątająca sprosta Twoim wymaganiom i będzie do Twojej dyspozycji w awaryjnych przypadkach – zamiast wertować listę proponowanych usług, sprawdź co zrobi w przypadku tych niestandardowych.  W takich sytuacjach dewiza, o której pisaliśmy na początku: “Klient nasz Pan” nabiera podwójnego znaczenia. Tylko praktyka pokazuje komu naprawdę warto zaufać, dlatego nie bój się testować możliwości usługodawcy – Twoje zadowolenie z efektów pracy powinno być zawsze na pierwszym miejscu.