W zdrowym biurze zdrowy Ty

Mówią, że zdrowie jest najważniejsze. Zgadzamy się z tym w 100%, ale dodamy, że równie ważne jest pierwsze wrażenie. Szczególnie wtedy kiedy Twój klient odwiedza po raz pierwszy biuro, w którym pracujesz. Co zrobić, żeby poczuł się komfortowo już od momentu przekroczenia progu? I jak dbać o przestrzeń, by członkowie Twojej załogi zawsze byli w pełni sił do pracy?
  • W biurze jak w zwierciadle

Nie od dziś wiadomo, że czystość jest jak etykietka. To w jakim otoczeniu przebywasz, często świadczy o tym, jakim człowiekiem jesteś. A przynajmniej decyduje o pierwszym wrażeniu na Twój temat. Wyobraź sobie, że przychodzisz do miejsca, które z daleka odstrasza szarymi ścianami, niezbyt przyjemnym zapachem, zwiędłymi kwiatami, śmieciami walającymi się po kątach. Jesteśmy pewni, że momentalnie wyrobiłbyś sobie zdanie na temat osoby, która Cię zaprosiła. Dlatego tak ważne jest regularne sprzątanie biura – to wizytówka Twojej firmy. Usługi porządkowe na najwyższym poziomie to pierwszy krok do podniesienia atrakcyjności Twoich pomieszczeń i naturalnie – do lepszego wizerunku w oczach Twoich gości.

Liczy się nie tylko to, co pomyśli odwiedzający Cię klient, ale również samopoczucie Twoich pracowników. To oni przebywają w biurze najdłużej i mają z nim styczność po kilka godzin dziennie. Jeśli chcesz, żeby pracowali z większym zapałem, zadbaj o przestrzeń dookoła. Świeża atmosfera poprawia jakość środowiska pracy i wpływa na dobry nastrój. A to naprawdę ważne – badania dowodzą, że w zamkniętych przestrzeniach spędzamy nawet do 90% swojego czasu!

  • Lokalna firma sprzątająca

Co zrobić, żeby skutecznie uporać się z brudem i zwiększyć efektywność pracy w zespole? Zatrudnić lokalną firmę sprzątającą. Jeśli mieszkasz np. w Krakowie, sprawdź wcześniej cennik usług sprzątających w mieście, zakres czynności, które dana firma oferuje i oczywiście rekomendacje innych klientów, którzy do tej pory skorzystali z jej usług. Wybierz najbardziej profesjonalną z nich i przeprowadź krótką rozmowę. Szybko zorientujesz się jakie dana firma ma podejście do klienta i czy w równym stopniu zależy jej na tym samym co Tobie – posprzątanym biurze, lśniących przestrzeniach i satysfakcji z wykonanej pracy.

  • Zdrowie jest najważniejsze

Dlaczego tak ważne jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej? Bo tylko taka podejdzie odpowiedzialnie do swoich obowiązków i sprawi, że Twoi pracownicy będą nie tylko uśmiechnięci z powodu komfortowej atmosfery, ale przede wszystkim zdrowi. W biurach, a dokładnie w zamkniętych pomieszczeniach, występuje najwyższe stężenie zanieczyszczeń powietrza. Mamy do czynienia z kurzem, roztoczami, różnego rodzaju bakteriami (np. z pleśnią) i alergenami. Tylko ich wyeliminowanie może poprawić samopoczucie pracownika i zminimalizować zachorowalność wszystkich członków zespołu.

  • Świeża aura

Co ważne, warto zastanowić się również nad zaopatrzeniem swojego biura w odświeżacze powietrza, które je zasysają i przepuszczają przez szereg filtrów. Wyłapują zanieczyszczenia, brzydkie zapachy, a nawet dym papierosowy. Można też bez problemu znaleźć takie, które posiadają filtry wspomagane przez lampy UV. Emitują zabójcze promienie dla mikroorganizmów, takich jak toksyny, wirusy, bakterie czy zarodniki pleśni. Można je też wzbogacić o olejki eteryczne, dzięki czemu przestrzeń dookoła będzie już nie tylko czysta, ale i pachnąca.

Jeśli zależy Ci na zdrowiu i wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich środków i usług firmy sprzątającej, przeszukaj oferty i zwróć uwagę na wszystkie czynniki, które wymieniliśmy wyżej. Zdecyduj się na profesjonalne usługi porządkowe, podnieś jakość pracy członków Twojego teamu i ciesz się zdrowiem z odświeżaczami powietrza przy boku! Proste rozwiązania są czasem najskuteczniejsze 🙂