Sprzątanie w czasie koronawirusa – jak pracuje Fresh Facility?

Aktualna sytuacja w kraju spowodowana epidemią koronawirusa wywróciła funkcjonowanie wielu firm, nie omijając naszej. Nowe wydarzenia nie wpływają pozytywnie na przedsiębiorców, z którymi współpracujemy. Cierpią nasi klienci, straty przy dwukrotnym nakładzie pracy są odczuwalne również dla nas.

Jeszcze jakiś czas temu, wydawało nam się, że ten problem nie dotrze do naszego kraju i że jesteśmy bezpieczni, sytuacja diametralnie się zmieniła. Obecny stan bardzo wpłynął na pracę naszych Koordynatorów, Pań Sprzątających, wymusił dodatkowe inwestycje w specjalistyczny sprzęt i środki.

 

sprzątanie biura


Jak pracują koordynatorzy?


W ramach usługi abonamentowego sprzątania w naszej firmie Koordynatorzy są pracownikami pierwszego kontaktu z klientem. To oni odwiedzają biura, spotykają się z Officie Managerami, przeprowadzają kontrole… W trosce o naszych pracowników przeszliśmy niemal w 100% na pracę zdalną/zadaniową. Koordynatorzy pracują z domów, wszystkie zadania możliwe do zrealizowania bez kontaktu z innymi, starają się rozwiązywać przez telefon lub z wykorzystaniem wideo rozmów. Utrzymanie bieżącego kontaktu z klientem jest dla nas kluczowe. Staramy się robić wszystko, aby obecna sytuacja nie wpłynęła na spadek jakości świadczonych usług.

W trosce o bezpieczeństwo, kontrole jakości przeniesione są na wczesne godziny poranne oraz na późnowieczorne, tak aby ograniczyć kontakt z innymi osobami do minimum. Koordynatorzy przestrzegają wszelkich zaleceń, kontrole odbywają się w rękawiczkach, z zachowaniem bezpiecznej odległości i minimalizowaniu ryzyka kontaktu z innymi osobami. Staramy się robić wszystko, aby obie strony czuły się bezpiecznie. Tryb pracy uległ modyfikacji, ale nadal trwamy na straży jakości i reagujemy jak najszybciej to tylko możliwe!


Jak pracuje personel sprzątający?


Kwestie koordynacji prac Pań Sprzątających podzieliliśmy na kilka obszarów:

  1. Informacje: Panie Sprzątające otrzymały szczegółowe instrukcje postępowania, w jaki sposób powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie wykonywania usługi. Przypomnienie o zasadach zostało wysłane między innymi w formie SMS.
  2. Zabezpieczenia: Panie zostały wyposażone w środki ochronne, rękawiczki i płyny dezynfekujące.
  3. Ograniczenie spotkań: sprzątania przekładamy lub organizujemy w taki sposób, aby możliwość kontaktu z innymi osobami, ograniczona był do minimum.

 

 

dezynfekcja biura Fresh facility

 

W tej sytuacji najważniejsi są dla nas nasi pracownicy sprzątający, jako firma nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której zostają pozostawieni sami sobie. W związku z tym tak staramy się negocjować kontrakty z klientami, tak aby móc naszym pracownikom zapłacić “postojowe” lub gdy to jest niemożliwe, szukamy innych prac. W zakresie możliwości, jakie samy staramy się zabezpieczać nasz personel. Robimy co możemy, aby uniknąć wypowiedzeń.


Panie sprzątające są głównym dostawcą usług, największą wartością Fresh Office. Bez ciężkiej pracy tych osób utrzymanie naszej usługi na rynku nie byłoby możliwe. Praca w takich warunkach jest sporym wysiłkiem, staramy się robić, co tylko możliwe, aby nasi pracownicy czuli się bezpiecznie i komfortowo w trakcie wykonywania wszystkich prac.

Anna GałowiczKoordynator Fresh Office

KOMUNIKACJA Z KLIENTEM


W związku z tym, że kryzys gospodarczy dotyka wszystkie branże w różnym stopniu, do każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie. Staramy się dopasować do nowych potrzeb i wyzwań. Większość klientów pracuje normalnie, ale zdarzają się też tacy, którzy zawieszają usługę, zmniejszają częstotliwość, ograniczają zakres prac… Jest to ciężki czas, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że wraz z naszymi partnerami biznesowymi musimy to przetrwać, aby szybko wrócić do normalnego trybu pracy.


Co proponujemy naszym klientom?


Oczywiście dezynfekcję i ozonowanie. Usługi te proponujemy w pierwszej kolejności klientom, którzy pracują nieprzerwanie w swoich biurach oraz klientom, którzy do biur mają zamiar wracać. Co daje ozonowanie i dezynfekcja? W odpowiedzi na to pytanie zapraszamy na naszą podstronę: OZONOWANIE POMIESZCZEŃ


JAK PRZEBIEGA DEZYNFEKCJA?


Głównym celem dezynfekcji jest niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych i ich przetrwalników, w tym wirusów, bakterii i innych patogenów. Niestety zabieg ten nie powoduje całkowitej eliminacji drobnoustrojów, czyli zdezynfekowany materiał nie pozostaje jałowy.  Obiekty szczególnego ryzyka np.  szpitale, potrzebują innych działań. Dezynfekcja w podstawowym zakresie sprawdzi się w biurach, magazynach, miejscach, w których pracują ludzie.

Proces:

Cały proces dezynfekcji został zrobiony przez dwie osoby, wyposażone w rękawiczki oraz maseczki ochronne.

Proces dezynfekcji ręcznej wygląda zwykle następująco:

  • sprzątanie powierzchni, która będzie dezynfekowania – usuwanie kurzu, zabrudzeń organicznych, śmieci itd.
  • przygotowanie powierzchni, która będzie dezynfekowana po to, żeby był swobodny dostęp do każdej części – usunięcie dokumentów z biurek, odsunięcie krzeseł od stołów, ściągnięcie kwiatów z parapetów itd.

Główne miejsca, które podlegają dezynfekcji w powierzchniach biurowych – skupiamy się najbardziej na powierzchniach najczęściej dotykanych:

  • powierzchnie biurowe – blaty biurek, nogi stołów, fotele, klamki, kontakty, włączniki prądu, fronty szafek, myszki, klawiatury, kosze na śmieci
  • przestrzenie wspólne – widny (przyciski, klawiatury, poręcze), poręcze na klatkach schodowych, lady recepcyjne
  • kuchnie – blaty, fronty szafek, szafki kuchenne wewnątrz, lodówka (wewnątrz i zewnątrz), stoły, krzesła, mikrofalówki, ekspresy
  • toalety – podajniki na mydło, ręczniki papierowe, papier toaletowy, umywalki, muszle klozetowe, pisuary

Współpraca z dostawcami pozwala nam pracować na profesjonalnych, atestowanych środkach dezynfekujących. Szkolimy nasz personel w kwestii odpowiedniego użytkowania roztworów. Stosujemy system odpowiedniego dozowania, aby jak najefektywniej wykorzystać dostępne środki. Powierzchnia dezynfekowana jest głównie dwoma typami środków dezynfekujących, są to: VOIGT VC 400 EPIDEMED 1 oraz ECOLAB MIKRO-QUAT EXTRA.Ozonowanie dla większych potrzeb


Staramy się dopasować rodzaj świadczonej usługi do potrzeb, w bardziej wymagających przypadkach proponujemy usługę ozonowania. Ta metoda dezynfekcji polega na wyeliminowaniu z pomieszczeń szkodliwych czynników takich jak pleśń, grzyby, drobnoustroje roztocza, alergeny, w tym także wirusy. Świadomi klienci coraz częściej dopytują o możliwość ozonowania. Wiedzą, że wskutek ozonowania w pomieszczeniu giną wszystkie szkodliwe związki, a w powietrzu pozostaje świeży, delikatny zapach, co bardzo poprawia komfort użytkowania pomieszczenia. Ozonowanie jest w 100% ekologiczne i biodegradowalne, ponieważ nie używa się środków chemicznych, a sam ozon występuje naturalnie.


Zapotrzebowanie na usługę ozonowania zdecydowanie wzrosło. Zgłaszają się do nas nie tylko firmy, apteki, sklepy spożywcze, biura coworkingowe, ale także klienci indywidualni, którzy potrzebują ozonowania w swoich mieszkaniach czy pojazdach. Obecna sytuacja wymusiła inwestycje w dodatkowe generatory ozonu. Postawiliśmy na sprzęt polskiego producenta. Robimy wszystko, by szybko odpowiedzieć na potrzeby i oferować usługę ozonowania, w jakim najszybszych terminach.

Michał ZawadaWłaściciel Fresh Office

Liczymy się z tym, że zarówno dla naszych klientów, jak i dla nas konsekwencje obecnej sytuacji będą znaczące. Jesteśmy dostawcą usług porządkowych i przed nami ogromne wyzwania. Wiemy, że kwestie czystości i dezynfekcji będą teraz kluczowym punktem w zarządzaniu większością firm. Zbieramy siły i przygotowujemy się na to, aby dostarczać jak najlepszą jakość usług dla coraz większej grupy klientów. Dziś jakość usługi sprzątania przekłada się nie tylko na komfort, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników biur, czy innych obiektów, które obsługujemy. Interesuje Cię sprzątanie biura w Krakowie? Napisz do nas!


Drogi kliencie, pamiętaj, że musisz zrobić wszystko, aby Twoi pracownicy czuli się bezpiecznie, przychodząc do pracy. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym temacie, skontaktuj się z nami!