blog Fresh Offie

CZYSTE BIURO BLOG

Porady dla Office Managerów: Jak tworzyć zrównoważone biuro, dbać o czystość w ekologicznym wydaniu i zapewnić dobrostan pracowników

15

kwi 2024

0

Jak działy administracyjne radzą sobie z wyzwaniami?

Wyzwania w zarządzaniu biurem. Z jakimi problemami na co dzień zmagają się działy administracji?

Czytaj

07

sty 2024

0

Dlaczego etykieta w sali konferencyjnej jest ważna?

Poznaj ogólne zasady etykiety na sali konferencyjnej i poczuj się pewnie w każdej zawodowej sytuacji.

Czytaj

27

lis 2023

0

Efektywne sprzątanie biura w obliczu pracy hybrydowej

Zobacz, jak sprzątać efektywnie, aby zapewnić pracownikom zdrowe, komfortowe środowisko pracy.

Czytaj

26

wrz 2023

0

Kwiaty w biurze: Kto faktycznie powinien odpowiadać za ich p ...

Zobacz, komu można powierzyć odpowiedzialność za zielony korporacyjny ogród, aby zawsze cieszył oko i zdrowo się prezentował. O pomoc w udzieleniu odpowiedzi poprosiliśmy Renatę, która jest Koordynatorem w Fresh Facility w Krakowie. 

Czytaj

30

sie 2023

0

Love It Clean – najbardziej zrównoważone produkty

Skupiamy się na dwóch głównych obszarach – dążymy do ograniczenia śladu ekologicznego oraz maksymalizacji wpływu ekologicznego, który w ogólnym podsumowaniu odgrywa równie ważną rolę. Odpowiedni dobór narzędzi do utrzymania czystości przynosi wymierne efekty: oszczędność wody, mniejsze zużycie chemikaliów, wysoka skuteczność czyszczenia. Należy tutaj podkreślić również wzrost ergonomii pracy.

Czytaj

18

sie 2023

0

Zapachy w biurze – aromaterapia – skupienie

Zapachy docierają do nas ze wszystkich stron, wywołując konkretne zachowania, skojarzenia i emocje. Przywołują wspomnienia, pobudzają apetyt, a nawet znacznie więcej. Firmy poznały już moc aromatów i wiedzą, jak wykorzystywać je w prowadzeniu działań marketingowych. Okazuje się, że umiejętnie dobrany zapach wpływa nie tylko na decyzje zakupowe klientów i wizerunek marki, ale też na pracowników. Zobacz, jaka jest rola aromaterapii w biurze

Czytaj

28

lip 2023

0

Wspieramy ekosystemy leśne

Fresh Facility aktywnie włącza się w działania promujące ekologię i działa w duchu zrównoważonego rozwoju. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy bezpieczne środki czyszczące oraz systemy dozowania optymalizujące ilość zużywanych preparatów. Ale wciąż szukamy nowych sposobów, aby wspierać środowisko. Bliskie naszym sercom okazały się akcje organizowane przez Fundację Las Na Zawsze, dlatego bez wahania przyłączamy się do akcji.

Czytaj

19

lip 2023

0

O ekowyzwaniach i użytkowaniu artykułów higienicznych

Adama Borysa z firmy Essity, producenta rozwiązań higienicznych marki Tork, zapytaliśmy o znaczenie ekologii w branży sprzątania oraz  o to, jak można świadomie chronić środowisko, wybierając dobrych dostawców i profesjonalne środki czystości czy akcesoria. 

Czytaj

12

cze 2023

0

Wellbeing w biurze – na czym polega?

Dobrostan jest ważny w życiu – zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Przedsiębiorcy powinni zatem troszczyć się o zapewnienie pracownikom komfortowych warunków do pracy. Po trudnym czasie pandemii, jest to nie tylko modą, ale też inwestycją w wydajne funkcjonowanie przedsiębiorstwa i zasoby ludzkie, które je tworzą.

Czytaj

06

cze 2023

0

Ekologiczne, czyli jakie?

Ekologiczne sprzątanie coraz bardziej przebija się do świadomości klientów, także tych biznesowych. Elementy ESG, konieczność raportowania śladu węglowego i wskaźników zgodnie z dyrektywą CSRD buduje nowy porządek.  Firmy świadomie wybierają usługodawców, którzy nie tylko pomagają utrzymać porządek, ale też dbają o środowisko naturalne. Jako Fresh Facility wprowadzamy ekopraktyki, jedną z nich jest wybór odpowiednich dostawców. Naszym partnerem od lat jest marka Buzil, która chcąc sprostać oczekiwaniom, prezentuje kolekcje środków Planta, na których mamy okazję pracować.

Czytaj

31

maj 2023

0

Ecolabel – europejski certyfikat usług przyjaznych środowisk ...

Jako Fresh Facility podejmujemy próbę przystąpienia do certyfikacji Ecolabel. To ogromne wyzwanie, które chcemy spełnić już w tym roki. Dlaczego? Jesteśmy świadomi, w jaki sposób nasza firma wpływa na funkcjonowanie otoczenia biznesowego. Jako dostawcy z uważnością przyglądamy się regułom wprowadzanych w Polsce praktyk ESG.

Czytaj

24

maj 2023

0

Certyfikat EcoVadis

Działania firm zmierzające w kierunku zrównoważonego rozwoju, są dopingowane przez międzynarodowe przedsiębiorstwa i organizacje. Wynikiem jego jest platforma technologiczna EcoVadis obsługująca ponad 100 tysięcy firm ze 175 krajów. Celem jest ustandaryzowana weryfikacja, czy zasady CSR zostały wdrożone w działaniach biznesowych oraz zarządzaniu marką. 

Czytaj

14

maj 2023

0

Co to są recyklaty?

Odpady powstające po wyeksploatowaniu czy zniszczeniu wyrobów z plastiku w zastraszającym tempie zalewają świat. Wysypiska zajmują coraz większe obszary, a tworzywa sztuczne zalegają na nich latami, bo okres ich degradacji jest wyjątkowo długi – rozkładają się nawet od 50 do 1000 lat. Oznacza to, że jesteśmy spadkobiercami plastikowych śmieci zostawionych przez poprzednie pokolenia i dla naszych dzieci i wnuków zostawimy kolejne odpady.

Czytaj

15

kwi 2023

0

Firma sprzątająca a RODO?

Kwestie związane z ochroną danych osobowych wzbudzają emocje, od kiedy ustawa o RODO weszła w życie. Choć miało to miejsce przed laty, to jednak nadal niektóre zapisy wzbudzają kontrowersje. Jednym z nich jest konieczność podpisywania umowy powierzenia. Czym ona jest? Kiedy znajduje zastosowanie? I czy trzeba podpisać ją przy zatrudnianiu firmy sprzątającej z zewnątrz? Wyjaśniamy!  

Czytaj

09

kwi 2023

0

Ekologiczne firmy — ranking marek, które są najbardziej eko ...

Prowadzenie biznesu w obecnych czasach wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z największych jest bycie eko i prowadzenie produkcji czy świadczenie usług zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Nie jest to łatwe, lecz opłacalne – klienci coraz bardziej świadomie wybierają do współpracy marki, których poglądy są tożsame z ich poglądami na ekologię.

Czytaj

22

mar 2023

0

Jak sprawdzić czy firma sprzątająca wykonuje swoje obowiązki ...

Decyzja o zatrudnieniu firmy sprzątającej wymaga zebrania i porównania różnych ofert. O tym, czy podjęliśmy dobrą decyzją ostatecznie świadczą efekty pracy ekipy sprzątającej, które możemy ocenić już po krótkim czasie współpracy. Jak się o tym przekonać?

Czytaj

12

mar 2023

0

Certyfikat WELL dla biurowców

Przedsiębiorcy coraz lepiej rozumieją znaczenie nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań dla budynków, a motywacją do ich wdrażania są wyróżnienia. Jednym z bardziej prestiżowych na arenie międzynarodowej jest certyfikat WELL Core&Shell. Dowiedz się, czym jest, za co i kiedy można go otrzymać, a także, które biurowce w Polsce mogą już poszczycić się tym tytułem.

Czytaj

06

mar 2023

0

Czym jest Zrównoważony Rozwój – czyli 17 celów wyznaczonych ...

Dzisiaj sporo mówi się o zrównoważonym rozwoju, ale czy wiemy dokładnie, na czym on polega? Jakie są jego założenia? Kto i dlaczego wyznaczył cele, jaki jest termin ich realizacji i wreszcie, dlaczego koncentrują się na tych konkretnie obszarach? 

Czytaj

02

mar 2023

0

Facility Manager – czym się zajmuje, jakie ma obowiązki?

Zarządzanie obiektem biurowym, bez względu na to, jak jest duży i jakie funkcje pełni to zawsze spore wyzwanie. Na szczęście w swoich obowiązkach możesz skorzystać ze wsparcia Facility Managera, nierzadko nazywanego też „człowiekiem orkiestrą”. Kim jest? Za co odpowiada?

Czytaj

26

lut 2023

0

Ściereczki z mikrofibry czy bawełny?

Zorientowanym na ekologiczne rozwiązania klientom dajemy wybór i w niektórych przypadkach proponujemy ściereczki z bawełny. Dlaczego? Badania wskazują, że sprzątając w ten sposób możemy o 95% przyśpieszyć proces degradowalności i rozkładu zużytych materiałów. Sprawdź, która opcja lepiej sprawdzi się w Twoim biurze. 

Czytaj

19

lut 2023

0

Sprzątanie w przestrzeniach coworkingowych – na czym polega? ...

Coworking szturmem podbija rynek biurowy w Polsce, a zapotrzebowanie na współdzielenie przestrzeni do pracy oraz kosztów związanych z jej utrzymaniem nieustannie rośnie. Potwierdzają to dane, z których wynika, że transakcje najmu powierzchni elastycznych będą stanowiły 6% całkowitego popytu w Europie w 2024

Czytaj

12

lut 2023

0

Elastyczne biura – jak funkcjonują?

Elastyczne biura zyskują obecnie na uznaniu, bo wiele przedsiębiorstw nie chce wiązać się długotrwałymi umowami najmu. To zrozumiałe, że w aktualnej trudnej sytuacji rynkowej, planowanie na 5 czy nawet na 3 lata do przodu jest bardzo trudne. Dlatego też firmy, które oferują najem długoterminowy wyłącznie w takich sztywnych granicach tracą na zainteresowaniu. 

Czytaj

01

lut 2023

0

Trendy w wynajmie przestrzeni biurowych 2023

W Warszawie obecnie buduje się aż 5 razy mniej biurowców niż jeszcze trzy lata temu.  To skutek wysokich kosztów materiałów budowlanych i małej dostępności działek o charakterze inwestycyjnym. Jeszcze do pewnego czasu nie stanowiło to dużego problemu, ponieważ firmy i tak przechodziły na model pracy całkowicie zdalnej lub hybrydowej. 

Czytaj

19

gru 2022

0

Szara strefa – jak w Polsce zatrudniani są pracownicy?

Umowa o pracę na czas nieokreślony z dobrym wynagrodzeniem dzisiaj wcale nie jest dostępna dla wszystkich. Ile jest takich osób w Polsce? Jak łatwo się domyślić, nie sposób tego ustalić dokładnie, bo żaden pracodawca nie chwali się tym, że działa w szarej strefie. Znane są jednak szacunki, który w 2022 roku prezentują się wyjątkowo niechlubnie.

Czytaj

01

gru 2022

0

Ślad węglowy w branży sprzątania

Niezmienne oczekuje się od nich wysokiej jakości prac, dobrego tempa prowadzonych działań i niskich cen. Z drugiej jednak muszą sprostać odgórnym regulacjom krajowym i europejskim dotyczącym ograniczenia w ilości produkowanych zanieczyszczeń. Jak to wygląda w branży sprzątania? Czy firmy zajmujące się profesjonalnie porządkowaniem biur zostawiają duży ślad węglowy?

Czytaj

21

lis 2022

0

Dlaczego po całym dniu przed monitorem warto wybrać się do l ...

Odczuwasz zmęczenie pracą biurową? Wielogodzinnym przebywaniem w pozycji siedzącej? Wytchnieniem dla ciała i ducha okaże się spacer do lasu. Brzmi banalnie? Być może, ale jest to naprawdę skuteczne, co potwierdzają testy psychologiczne. 

Czytaj

21

lis 2022

0

Szkolenie produktowe z marką TORK

Szkolenie z marką Tork już za nami! Zobacz fotorelację! 37% mniej zużytego papieru, o 20% lepsze wchłanianie wiedzy na szkoleniu 🙂

Czytaj

19

lis 2022

0

Jak zachęcić pracowników do sprzątania po sobie w biurze? ...

Nie wystarczy zatrudnić personelu sprzątającego – nawet najlepsza firma nie jest w stanie przez całą dobę czuwać nad czystością poszczególnych stref, szczególnie zaś stanowisk. Dowiedz się, jak motywować pracowników i czy w ogóle dbanie o porządek to także ich odpowiedzialność.

Czytaj

05

lis 2022

0

Planet Friendly – nowy certyfikat dla biurowców

Jesteśmy w stanie zapłacić nieco więcej za współpracę z firmą, która ma przekonania oraz wartości zbliżone do naszych. Jak wybierać świadomie? W podjęciu decyzji o tym, co kupić, gdzie wynająć biuro, z jakim kontrahentem współpracować pomagają certyfikaty. Jednym z nich jest Planet Friendly przyznawany biurowcom, które funkcjonują w sposób przyjazny dla planety, ludzi oraz infrastruktury. 

Czytaj

03

lis 2022

0

Jak zatrudnić dobrego Office Managera?

Dzisiaj również w mniejszych firmach pojawiają się stanowiska managerskie. Osoby zajmujące się zarządzaniem są potrzebne do kontrolowania procesów w przedsiębiorstwach i odciążają prezesa. Jeżeli chodzi o utrzymanie biura, to zadanie powierza się Office Managerom. Kierownicy biur mają zazwyczaj szeroki zakres obowiązków, więc znalezienie osoby nie jest łatwe.

Czytaj

01

lis 2022

0

Stowarzyszenie PLGBC – zielone budynki 

Oferowane dzisiaj rozwiązania proekologiczne służą ludziom i środowisku, dlatego nie są wdrażane wyłącznie dla uzyskania benefitów w postaci certyfikatu. Trzeba jednak dodać, że ten przyznawany przez PLGBC dla zielonych budynków jest obiektem pożądania wielu inwestorów. Dowiedz się, co oznacza i dlaczego warto go uzyskać.

Czytaj

26

paź 2022

0

Tork PaperCircle® - odbiór zużytych ręczników papierowych ...

Teraz możesz usprawnić zarządzanie czystością w swoim biurze, a dodatkowo sporo zaoszczędzić. Poznaj Tork PaperCircle® – wyjątkową usługę, która zakłada odbiór zużytych ręczników papierowych od klienta i poddanie ich recyklingowi.

Czytaj

25

paź 2022

0

Najczęstsze błędy Office Managerów we współpracy z firmą spr ...

W większych firmach do obsługi kontraktów z zewnętrznymi usługodawcami delegowani są Office Managerowie. Jednak lista zadań, które mają oni na co dzień do wypełnienia jest na tyle długa, że czasem nie do końca poprawnie koordynują oni pracę podległych zespołów.

Czytaj

08

paź 2022

0

ESG – ekologiczne podejście jako część strategii ESG dla Two ...

Żeby zrozumieć, czym jest ESG i jakie znaczenie ma dla Twojego biznesu, trzeba zacząć od rozszyfrowania tego skrótu. Oznacza on z języka angielskiego environmental, social and corporate governance, czyli w dosłownym tłumaczeniu środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny. Te trzy obszary są kluczowe dla firm, którym zależy na prowadzeniu biznesu w szerszym kontekście, w myśl kluczowych obecnie zasad zrównoważonego rozwoju.

Czytaj

10

wrz 2022

0

Oferta sprzątania - porównanie warunków współpracy z firmami ...

Zestawienie rynkowych propozycji nie należy do najłatwiejszych. Jak do swojej oferty sprzątania podchodzi zespół Fresh Office? Co warto wziąć pod uwagę w trakcie porównywania firm?

Czytaj

09

sie 2022

0

Bezpieczeństwo i higiena pracy personelu sprzątającego

Dużo mówi się dzisiaj o największym problemie branży utrzymania porządku, jakim jest brak wykwalifikowanego personelu do pracy. Tymczasem pytanie brzmi – na ile firmy porządkowe pretendujące do miana najlepszych dbają o swoich pracowników i zapewniają im bezpieczne oraz higieniczne środowisko pracy?

Czytaj

05

sie 2022

0

Czym usunąć rdzę z płytek?

Rdza na płytkach to znacznie poważniejszy problem niż kamień czy zacieki. Jeżeli szpeci wnętrze Twojej łazienki, kuchni, garażu czy pomieszczenia gospodarczego, podejmij kroki, aby się jej pozbyć. Poznaj skuteczne sposoby na zwalczanie rdzy – domowymi metodami, przy pomocy profesjonalnych środków czystości, a także przy wsparciu doświadczonej ekipy sprzątającej.

Czytaj

05

sie 2022

0

Czym wyczyścić fugi?

Jednak z czasem przestrzeń między płytkami ulega zabrudzeniu, pojawiają się także trwałe odbarwienia i nieestetyczny osad. Przyczyną tego jest brak odpowiedniej pielęgnacji fug i regularnego ich czyszczenia. I choć nie jest to zadanie należące do najprzyjemniejszych obowiązków domowych, to warto o to zadbać

Czytaj

26

lip 2022

0

Funkcjonalność maszyn Nilfisk

Korzystanie z niezawodnych i wydajnych maszyn sprzątających to podstawa w firmach, które uchodzą za nowoczesne i gotowe, aby się rozwijać. Zmieniają się oczekiwania klientów względem przebiegu czy efektów sprzątania, jak również zakresu obowiązków realizowanych przez serwis utrzymujący porządek. Inwestycja w zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwala zdecydowanie zwiększyć komfort prac, a także dopasować je do aktualnych standardów.

Czytaj

10

lip 2022

0

Sortowanie śmieci – jak segregować odpady w biurze?

Jeżeli chodzi o ogólne zasady, to segregacja odpadów w biurze niczym nie różni się od tej, prowadzonej w domu. Ten sam sposób znakowania pojemników i obowiązujący 5-frakcyjny system selekcji sprawia, że nikt z Twoich pracowników nie powinien mieć problemów z przestrzeganiem przyjętych ustaleń.

Czytaj

09

lip 2022

0

Serwis Dzienny

Biuro powinno estetycznie prezentować się przez cały dzień, dlatego też samo sprzątanie wieczorne, nocne czy weekendowe nie wystarczy. Wiele firm decyduje się też na serwis dzienny, czyli zatrudnienie Pani zajmującej się podtrzymaniem porządku w godzinach pracy biura

Czytaj

10

cze 2022

0

Regulamin firmowej kuchni

Przestrzeń biurowa, którą użytkują wszyscy pracownicy, jest miejscem, o które należy solidarnie dbać. Dlatego też w wielu przedsiębiorstwach wdraża się i przestrzega regulaminów firmowej kuchni, będącej najczęstszym miejscem spotkań. Jeżeli jest ona urządzona w kiepskim guście, słabo wyposażona, ciasna i wreszcie brudna, może zniechęcać pracowników do odwiedzin.

Czytaj

04

cze 2022

0

Fosforany w środkach chemicznych – jaki mają wpływ na środow ...

Dzisiaj znacznie więcej wiemy o tym, jak szkodliwy wpływ na środowisko mają zawarte w środkach chemicznych fosforany. To zdecydowanie jedne z substancji owianych najgorszą sławą, których lepiej unikać – w domu i w przestrzeni publicznej.

Czytaj

31

maj 2022

0

Jak czyścić monitory komputerów?

Zabrudzony monitor komputera w dużym stopniu wpływa na ograniczenie widoczności, a tym samym dyskomfort użytkownika. Lepiej jednak, żeby nie podejmował on prób samodzielnego czyszczenia, bo zazwyczaj w tym celu sięga po akcesoria czy preparaty, które niekoniecznie będą najlepszym wyborem.

Czytaj

15

maj 2022

0

Sprzątanie nowoczesnego biura, jakie wyzwania ma firma sprzą ...

Zatrudnianie firm porządkowych do utrzymania czystości w nowoczesnych biurach to obecnie standard. Jednak takie firmy muszą być wysoce wyspecjalizowane, bo stawiane im zadania wymagają ogromnego zaangażowania, profesjonalnego podejścia, korzystania z zaawansowanych narzędzi i środków czystości.

Czytaj

09

maj 2022

0

Sprzątanie ekologiczne

Rozumiesz znaczenie czystego biura dla wizerunku swojej firmy, a także dobrego samopoczucia pracujących w nim osób. Jednak do przeprowadzenia czynności porządkowych często wybierasz preparaty, które są wydajne i skuteczne, a niekoniecznie bezpieczne dla otoczenia. Co to oznacza?

Czytaj

09

maj 2022

0

ROZPOCZĘCIE USŁUGI W NOWYM OBIEKCIE

Pierwszym i najważniejszym punktem jest zebranie informacji o obiekcie. Należy poznać przede wszystkim metraż (dla zaplanowania właściwego czasu pracy/liczby etatów), rodzaje nawierzchni (dla zaplanowania właściwej technologii sprzątania)

Czytaj

01

maj 2022

0

Kilka sposobów na bezpieczne czyszczenie elektroniki

Czyszczenie elektroniki wzbudza sporo kontrowersji. Jak robić to dobrze? Z jakich preparatów korzystać? A przede wszystkim – jak zapewnić bezpieczeństwo sobie, a sprzęty utrzymać w nienagannej kondycji? Warto dowiedzieć się, co na ten temat myślą specjaliści zatrudnieni w firmach porządkowych. To oni na co dzień odpowiadają za utrzymanie czystości w obiektach biurowych.

Czytaj

26

kwi 2022

0

Higiena w miejscu pracy - bezpieczeństwo

O tym, jak ważne jest przestrzeganie zasad BHP w miejscu pracy wiadomo było od zawsze. Jednak nigdy standardy bezpieczeństwa i higieny nie były przestrzegane w przestrzeni publicznej, w tym biurowej tak, jak w czasie pandemii.

Czytaj

12

kwi 2022

0

Pracownicy Google wracają do biur

Najdłuższy w historii firmy Google home office właśnie oficjalnie dobiegł końca. Firma obwieściła, że od 4 kwietnia jej pracownicy z Bay Area oraz innych amerykańskich lokalizacji wracają do biur i będą wykonywać swoje obowiązki stacjonarnie.

Czytaj

05

kwi 2022

0

Czyste powietrze w biurze

Przy urządzaniu i utrzymywaniu biura skupiasz się na tym, żeby było ono nowoczesne i komfortowe. Być może zaskoczy Cię to, że wpływ na jakość Twojej pracy ma również… jakość powietrza. Niestety w wielu miejscach jego znaczenie jest marginalizowane, co realnie odbija się na wydajności pracowników oraz ich samopoczuciu.

Czytaj

30

mar 2022

0

Sprzątanie ekologiczne

Rozumiesz znaczenie czystego biura dla wizerunku swojej firmy, a także dobrego samopoczucia pracujących w nim osób. Jednak do przeprowadzenia czynności porządkowych często wybierasz preparaty, które są wydajne i skuteczne, a niekoniecznie bezpieczne dla otoczenia. Co to oznacza?

Czytaj

25

mar 2022

0

Office Manager w firmie technologicznej

Dynamiczny rozwój sektora  IT spowodował wzrost zainteresowania usługami takimi jak zarządzanie biurem czy profesjonalne utrzymanie czystości. Jednak z uwagi na to, że branża ma swoje specyficzne wymagania, Office Manager stoi przed sporymi wyzwaniami. Jednym z nich jest zapewnienie komfortu oraz dobrych warunków pracy, m.in. poprzez planowanie harmonogramu, kontrolowanie dostępu do miejsc z wrażliwymi danymi.

Czytaj

22

mar 2022

0

Postpandemiczny powrót do biur

Pandemia, a przynajmniej jej kolejna fala, zdecydowanie chylą się ku końcowi i pozwalają nam wszystkim wziąć głębszy oddech. W wielu miejscach wymuszają też porzucenie home office na rzecz powrotu do biura. Gdy praca zdalna ustępuje miejsca stacjonarnej lub przynajmniej hybrydowej, pojawiają się pytania, jak wygląda postpandemiczna rzeczywistość w biurach.

Czytaj

17

mar 2022

0

i-mop XL - profesjonalny sprzęt w usłudze sprzątania biur i ...

Profesjonalne sprzątanie biur i biurowców zawsze wymaga od firmy wsparcia w postaci nowoczesnych sprzętów. We Fresh Facility wierzymy w moc wydajnych urządzeń czyszczących, dlatego stale rozbudowujemy swój park maszynowy. i-mop wspiera nasza działania od lat. Nasi pracownicy mieli okazję testować go w różnych warunkach i są jednogłośni w swojej ocenie.

Czytaj

16

mar 2022

0

Biuro w 2022 roku, czego potrzebują pracownicy? 

Rok 2022 przyniósł nam wreszcie luzowanie obostrzeń i wielu pracownikom umożliwił powrót do biura. Nie da się jednak nie zauważyć zmian, które zaszły w projektowaniu przestrzeni biurowej oraz jej bieżącym utrzymaniu. Pewne rewolucje mają też miejsce w przepisach.

Czytaj

14

mar 2022

0

Minimalizm w przestrzeni biurowej

Przy urządzaniu biura można kierować się różnymi trendami. Jednym z najpopularniejszych i nieprzemijających jest zachowanie umiaru w doborze elementów wyposażenia czy kolorów. Minimalizm w biurze sprawdza się świetnie, ponieważ pozostawia przestrzeń dla rozwoju kreatywności i pozwala skupić się na tym, co najważniejsze.

Czytaj

07

mar 2022

0

Plakaty motywacyjne w Twoim biurze, jak ozdobić ściany biura ...

Plakaty motywacyjne niosą za sobą konkretny przekaz. Umieszczone na nich napisy czy grafiki są zachętą do działania, realizowania celów, podnoszenia kwalifikacji. Jednak to nie wszystko, bo jeśli zdecydujesz się na estetyczne i ciekawe wizualnie grafiki to staną się one niebanalną dekoracją pomieszczeń biurowych. 

Czytaj

24

lut 2022

0

Fit-out – czym jest, jak wygląda?

Trudno zdefiniować, czym jest fit-out, gdyż składa się na niego szereg procesów zmieniających biuro. W jaki sposób? W taki, aby spełniało one indywidualne oczekiwania obecnych użytkowników i pozwalało w ergonomiczny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń biurową.

Czytaj

17

lut 2022

0

Sprzątanie parkingów podziemnych – jak wygląda?

Sprzątanie parkingów podziemnych można przeprowadzać raz na jakiś czas, chociaż bardziej uzasadnione jest regularne szorowanie posadzek czy udrażnianie korytek odprowadzających wodę. Dlaczego? Bo w ten sposób łatwiej jest utrzymać estetykę otoczenia na wysokim poziomie, a także wcześniej odkryć ewentualne usterki i podjąć stosowne działania serwisowe nim dojdzie do większej awarii czy zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników. 

Czytaj

15

lut 2022

0

Biuro w małej firmie – jak urządzić?

Liczne badania potwierdzają to, co na pewno wiesz już z własnych obserwacji i doświadczenia – wystrój biura i jego funkcjonalność mają ogromny wpływ na jakość pracy. Ale to nie wszystko! Troska o odpowiedni to, jak wygląda biuro jest ważna także ze względu na Twoich klientów. To prawda, że pierwsze wrażenie możesz wywrzeć na nich tylko jeden raz, a masz na to… maksymalnie 30 sekund. 

Czytaj

07

lut 2022

0

Pomysły na wystrój biura

Obecnie coraz jaskrawiej zarysowują się trendy, jakimi kierują się projektanci aranżujący biura. Dawniej chodziło wyłącznie o zapewnienie pracownikom stanowisk pracy i rozległe open space’y w zupełności załatwiały sprawę. Do czasu, aż liczne badania wykazały, że praca w takich miejscach ma wiele wad. 

Czytaj

28

sty 2022

0

Ciekawostki z branży #freshciekawostki

Zainspirowany postami i newsletteremi z innych branż  postanowiliśmy uruchomić cykl #freshciekawostki, w którym będziemy dzielić się ciekawymi informacjami i danymi z pogranicza branży sprzątania,  nieruchomości i ekologii. Zapraszamy do czytania 🙂 

Czytaj

27

sty 2022

0

Koło Sinnera w usłudze sprzątania

Koło Sinnera swoją nazwę zawdzięcza wynalazcy, czyli Herbertowi Sinnerowi. Pracował on na początku XX wieku w niemieckim koncernie związanym (zresztą do dziś) z branżą utrzymania czystości. Jako kierownik w przedsiębiorstwie Sinner musiał każdego dnia mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z największych było zoptymalizowanie procesów w taki sposób, aby praca była bardziej wydajna.

Czytaj

27

sty 2022

0

Komu zlecić sprzątanie biura?

Biuro to miejsce, w którym pracujesz, przyjmujesz klientów, negocjujesz warunki umów. Prawdopodobnie w Twoim napiętym harmonogramie nie ma już czasu na prace porządkowe. Te, szczególnie w większych firmach zleca się podwykonawcom. Outsourcing jest bardziej opłacalny niż tworzenie własnego zespołu i zatrudnianie pracowników do sprzątania.

Czytaj

27

sty 2022

0

Koordynator usług porządkowych - co robi, czym się zajmuje? ...

Na szczęście wiele nowoczesnych firm sprzątających realizuje swoją usługę w oparciu o koordynatora, który jest pośrednikiem między zleceniodawcą, a podwykonawcami. Poznaj jego zadania i korzyści ze współpracy. Współczesne firmy sprzątające mają rozbudowane struktury, w których ważne miejsce zajmuje koordynator, nazywany też kierownikiem regionu bądź kierownikiem kontraktu

Czytaj

19

sty 2022

0

10 wskaźników czystego biura 

Przygotowaliśmy listę 10 wskaźników czystego biura. Warto zadbać o stworzenie własnej listy kontrolnej, która ułatwi panowanie nad porządkiem w miejscu pracy. To powszechna praktyka stosowana przez profesjonalne firmy sprzątające. Bałagan jest efektem odkładającego się na meblach i sprzętach kurzu, pyłu osiadającego na szybach, kotów roztoczy zapychających kratki wentylacyjne.

Czytaj

14

sty 2022

0

Sprzątanie biur w Katowicach - co warto wiedzieć

Katowice to miasto o imponującej powierzchni zajmowanej przez lokale biurowe. Zdaje się, że tamtejszym rynkiem nie są w stanie zachwiać żadne kryzysy, o czym świadczy m.in. trwający boom inwestycyjny, a także zmniejszająca się liczba pustostanów. Tylko w 2020 roku na terenie aglomeracji powstało ponad 61 tysięcy metrów kwadratowych nowych lokali biurowych.

Czytaj

12

sty 2022

0

Sprzątanie biura po godzinach pracy, serwis popołudniowy 

Nawiązując współpracę z firmą porządkową, zależy Ci na dostępie do profesjonalnych usług sprzątających. Te powinny być dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb, jak również charakteru biura. Zazwyczaj oznacza to konieczność ustalenia grafiku ekipy w taki sposób, aby nie kolidował on z pracą pozostałych osób.

Czytaj

07

sty 2022

0

Dzień Czystego Biurka – jak zorganizować dla siebie przestrz ...

To Dzień Czystego Biurka, który dla wielu pracowników powinien być motywacją do gruntownego przejrzenia zawartości szafek i szuflad, a następnie uprzątnięcia ich. Równie dużo uwagi trzeba poświęcić blatowi, bo jego powierzchnia jest nawet 400 razy brudniejsza niż deska klozetowa!

Czytaj

29

gru 2021

0

Dbanie o czystość gabinetu stomatologicznego

Prezentujemy naszego klienta placówkę stomatologiczną Artyści Uśmiechu w Katowicach, z siedzibą ul. Chorzowska 216/F,  Gabinet sprzątany jest 6 razy w tygodniu wedle standardów dedykowanych placówkom medycznym. 

Czytaj

23

gru 2021

0

Sprzątanie biura raz w tygodniu – czy to wystarczy?

Wszystkim zależy na tym, żeby środowisko pracy pozostawało estetyczne, higieniczne i reprezentatywne. Dlatego, jeśli masz wątpliwość, jak często wzywać serwis sprzątający, poświęć chwilę na zastanowienie się nad charakterem swojej działalności i osobistymi potrzebami.

Czytaj

21

gru 2021

0

Pies w biurze

Obecność czworonogów w miejscach pracy jest nie tylko akceptowana, ale wręcz rekomendowana. W ślad za takimi gigantami jak Amazon czy Google coraz więcej firm na świecie pozwala właścicielom psów na przyprowadzanie ich do biura. Dlaczego?

Czytaj

13

gru 2021

0

Jak często należy prać wykładziny w firmie? 

Na niektórych wykładzinach ślady są bardziej widoczne nie tylko z powodu zabrudzeń, ale też przesuwania foteli na kółkach czy stawiania ciężkich mebli. Dowiedz się, co na temat częstotliwości prania wykładzin w firmie uważają specjaliści..

Czytaj

11

gru 2021

0

Zarządzanie czasem - wskazówki

W zależności od tego, co ustalisz, przejdź do wytyczenia swoich celów. Zapewne na szczycie listy priorytetów jest eliminacja czynników dekoncentrujących pracowników i działania, jakie zamierzasz podjąć, aby zrealizować plan.

Czytaj

30

lis 2021

0

Jak wyceniamy sprzątanie biura?

Nie obawiaj się kontaktu z przedstawicielem firmy. To najlepsza i najszybsza droga do tego, aby poznać spersonalizowaną ofertę, a nawet zyskać pole do negocjacji.

Czytaj

23

lis 2021

0

Biuro w kamienicy – jak sprzątać?

Posiadanie biura w kamienicy to marzenie wielu przedsiębiorców. Niestety, miejsca te, choć znajdują się w atrakcyjnych dzielnicach miast i mają niezwykły klimat są dość wymagające w utrzymaniu.

Czytaj

20

lis 2021

0

Biura we Wrocławiu - wynajem, usługi sprzątania, lokalizacje ...

Wynajęcie biura we Wrocławiu nie jest trudne, bo ofert jest naprawdę sporo. Poszczególne lokale różnią się lokalizacją, ceną najmu, metrażem, standardem wyposażenia, układem.

Czytaj

12

lis 2021

0

Sprzątanie biur w okolicach Krakowa 

Wiele firm sprzątających koncentruje swoje działania w dużych miastach. Jednak dzisiaj przedsiębiorstwa w poszukiwaniu idealnych lokali do prowadzenia swojej działalności przenoszą się na obrzeża. Trend ten widać już w Krakowie i okolicach. Chcąc nadążyć za oczekiwaniami klientów, zakres swojej działalności zwiększają także firmy sprzątające.

Czytaj

09

lis 2021

0

Biura w Krakowie - wynajem, usługi sprzątania, lokalizacje

Kraków to jedno z polskich miast, które ma najlepiej rozwinięte zaplecze biznesowe. W stolicy Małopolski dynamicznie rośnie liczba biurowców, głównie budynków typu mixed-up, które oferują przestrzenie na wynajem dla różnych firm. Ci, którzy chcą z tych biur skorzystać mają do wyboru nowoczesne kompleksy zlokalizowane w różnych częściach miasta.

Czytaj

31

paź 2021

0

Prowadzisz firmę? Wiesz jak efektywnie zarządzać biurem?

Dobre zarządzanie biurem to dzisiaj niezwykle ceniona umiejętność. Wzrosło zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników gotowych do piastowania stanowisk office managerów. Jakie wyzwania czekają na kierownika biura? Jakimi zasadami on i jego zespół powinni kierować się w codziennej pracy?

Czytaj

27

paź 2021

0

Jak zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców osiedla wspólnoty? ...

Zarządzasz osiedlem mieszkaniowym? Administratorzy spółdzielni oraz wspólnot mają dużo obowiązków. Spora część z nich jest ukierunkowana na zapewnianie mieszkańcom bezpieczeństwa, ale nie tylko. Utrzymanie porządku, odśnieżanie, pielęgnacja zieleni, naprawa usterek, konserwacje i obowiązkowe przeglądy…

Czytaj

24

paź 2021

0

Firma sprzątająca biura Warszawa – jak wygląda rynek usług p ...

Na ten moment funkcjonuje tu tysiące biur o łącznej powierzchni przekraczającej 5,5 mln metrów kwadratowych! To imponująca liczba, która stale rośnie. Pociąga więc za sobą konieczność dostarczenia profesjonalnych usług porządkowych. Jak wyglądają one w stolicy?

Czytaj

20

paź 2021

0

Dozowanie środków chemicznych i szkolenie pracowników

W obecnej chwili mamy na rynku całą gamę metod dozowania środków chemicznych. Producenci prześcigają się w coraz to nowych koncepcjach. Niezwykle istotne jest wyselekcjonowanie metody lub systemu, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom danego obiektu.

Czytaj

15

paź 2021

0

Szukasz biura do wynajęcia w Warszawie? Oto, co musisz wcześ ...

Czy biuro w centrum to zawsze najlepszy wybór? Kiedy lepiej wybrać lokalizację na obrzeżach? Duży czy mały metraż? Z dostępem do dodatkowych usług (parking podziemny, sala konferencyjna, profesjonalne usługi porządkowe) czy bez nich? Odpowiedź na to pytanie wiąże się z kilkoma kwestiami:

Czytaj

27

wrz 2021

0

Jak zorganizować sprzątanie biura?

Czynności porządkowe należy odpowiednio zaplanować, aby praca ekipy zajmującej się utrzymaniem czystości była maksymalnie wydajna. Liczy się efekt, ale też czas, w jakim uda się go osiągnąć, nie przeszkadzając przy tym pracownikom oraz klientom.

Czytaj

22

wrz 2021

0

Polimeryzacja posadzek - jak wygląda, co daje ta usługa?

Polimeryzacja posadzek to proces, który ma na celu zabezpieczyć posadzkę przed uszkodzeniami. Ważne jest przy tym prawidłowe wykonanie tego zadania, krok po kroku, aby uzyskać pożądane efekty. O tym, jak przebiega czynność i jakie daje rezultaty piszemy poniżej. Wcześniej jednak wyjaśniamy, czym dokładnie jest wspomniana technologia.

Czytaj

20

wrz 2021

0

Sprzątanie osiedli - wysoki standard usług porządkowych

Współczesne osiedla mieszkaniowe to zazwyczaj tereny zamknięte, objęte monitoringiem, ogrodzone i kontrolowane przez firmę ochroniarską. W takich miejscach bezpieczeństwo idzie w parze z funkcjonalnością oraz estetyką, dlatego tak ważne jest zatrudnienie dobrej ekipy sprzątającej.

Czytaj

16

wrz 2021

0

Czyste biuro dla alergików – jak dbać o porządek?

Porządek jest ważny w każdym biurze, ale szczególnie dużo uwagi trzeba poświęcić miejscom, w których pracują alergicy. Dzisiaj osoby uczulone na kurz, roztocza, ale też silne środki chemiczne stanowią coraz większy procent całej populacji. Jest więc duża szansa na to, że niektórzy z nich są zatrudnieni w Twojej firmie

Czytaj

14

wrz 2021

0

Jak rekrutujemy personel sprzątający?

Firmy decydują się na zmianę dostawcy usług porządkowych z różnych powodów. Zmiana lokalizacji, podwyżka cen, niezadowolenie z jakości usług, konflikty personalne. Być może Twoje potrzeby wzrosły i obecna firma sprzątająca nie może sprostać potrzebom… 

Czytaj

13

wrz 2021

0

Office manager - jak wygląda praca na tym stanowisku?

Tętniące życiem biuro wymaga właściwego zarządzania. Przestrzenie, które są miejscem pracy, spotkań i wymian handlowych wymagają właściwego zagospodarowania pod wieloma względami. Jak w praktyce wygląda zarządzanie biurem, czego oczekują pracodawcy? 

Czytaj

08

wrz 2021

0

Jak zmienić firmę sprzątającą?

Firmy decydują się na zmianę dostawcy usług porządkowych z różnych powodów. Zmiana lokalizacji, podwyżka cen, niezadowolenie z jakości usług, konflikty personalne. Być może Twoje potrzeby wzrosły i obecna firma sprzątająca nie może sprostać potrzebom… 

Czytaj

26

sie 2021

0

Estetyka gabinetu - Jak przygotować placówkę medyczną na prz ...

Gabinet, w którym wykonywane są zabiegi lecznicze czy medycyny estetycznej powinien być sterylnie czysty. Jednak wobec takich miejsc wymagania bywają znacznie wyższe, a dotyczą także architektury, wyglądu oraz estetyki.

Czytaj

18

sie 2021

0

Dzieci wracają do szkoły - sprzątanie placówek edukacyjnych ...

Na dyrektorze szkoły spoczywa sporo obowiązków. To także dbanie o czystość szkoły i przedszkola. Zatrudnienie ekipy do sprzątania placówki edukacyjnej pozwala zaoszczędzić sporo czasu:

Czytaj

16

sie 2021

0

Firma sprzątająca nie wypełnia swoich obowiązków - co dalej? ...

Firma sprzątająca nie wypełnia obowiązków? Nie wiesz, jak rozwiązać umowę? Sprawdź, jak reagować na zaniedbania

Czytaj

06

sie 2021

0

Jakie kwiaty do biura?

Jakie kwiaty w biurze sprawdzą się najlepiej? Na co zwrócić uwagę? Jak dbać o rośliny w przestrzeni biurowej?

Czytaj

29

lip 2021

0

Efektywne spotkania – co powinno znaleźć się w salce konfere ...

Szkolenie, negocjacje biznesowe, omawianie strategii działania – w tym pomieszczeniu toczy się wiele ważnych dla losów firmy rozmów. Podpowiadamy, jak zrobić na uczestnikach dobre pierwsze wrażenie i jakie wyposażenie powinno znaleźć się w sali konferencyjnej.

Czytaj

23

lip 2021

0

Sprzątanie biur w firmach technologicznych - czego wymagają ...

O tym, że do sprzątania biura lepiej zatrudnić firmę, wie każdy przedsiębiorca, który woli skupić się na działalności biznesowej niż na wyborze płynu do mycia podłóg. Zanim znajdziesz ekipę godną zaufania, sprawdź, jaki zakres usług oferuje.

Czytaj

22

lip 2021

0

Personel sprzątający – jaki powinien być?

To panie/panowie sprzątający są bezpośrednio odpowiedzialni za utrzymanie czystości w obiekcie. Dlatego tak ważne jest jak przedsiębiorstwo traktuje swoich pracowników

Czytaj

17

lip 2021

0

Sprzątanie klatek schodowych

Ślady zostawiane każdego dnia przez setki butów, odciski palców na poręczach czy przyciskach w windzie, zabrudzenia spowodowane rozlanym napojem czy śmieciami wypadającymi z wynoszonych na śmietnik worków wymagają szybkiego usunięcia.

Czytaj

25

cze 2021

0

Nowy porządek biur

Wraz z coraz większą ilością zaszczepionych w najbliższym czasie możemy spodziewać się stabilizacji sytuacji epidemiologicznej, dlatego coraz więcej pracowników deklaruje chęć powrotu.

Czytaj

15

cze 2021

0

Co-work. Jak dezynfekować powierzchnie?

Ci, którzy ze względu na swój zakres obowiązków nie mogli pracować zdalnie, musieli dostosować się do nowych warunków. Czas w biurze stał się dokładnie kontrolowany

Czytaj

05

cze 2021

0

Sprzątanie biura – najczęstsze błędy

Przetarcie blatów biurka, odkurzanie wykładziny, porządek firmowej kuchni… Pracujesz w przestrzeni biurowej? Zastanów się, jak dbasz o czystość swojego miejsca pracy. Zapewne masz swoje rytuały, w końcu czynność tę powtarzamy praktycznie codziennie

Czytaj

31

maj 2021

0

Wyposażenie firmy sprzątającej

Coraz więcej firm korzysta z outsourcingu środków czyszczących i zatrudnia pomoc z zewnątrz. Powodem takiej decyzji są między innymi wysokie koszty inwestycji w sprzęt i profesjonalne środki. Jakie wyposażenie musi posiadać firma sprzątająca?

Czytaj

22

maj 2021

0

Wracamy do pracy stacjonarnej! Jak zarządzić procesem powrot ...

Czy pracownicy będą chcieli wracać do budynków, nawet gdy znów praca stacjonarna stanie się bezpieczna? Czy firmy powinny pozbyć się wideokonferencji i przywrócić miejsce pracy na sposoby sprzed COVID? Jeśli tak, to, jak zorganizować przestrzeń w nowych warunkach? 

Czytaj

10

maj 2021

0

Jak doczyścić 10 lat odłożonej chemii? Case Study Biurowiec ...

Od stycznia 2021 zespół Fresh Facility odpowiada za usługi porządkowe w biurowcu zlokalizowanym w centrum Krakowa przy ulicy Morawskiego zarządzanym przez biuro inwestycyjne TDJ. Usługi realizujemy w częściach wspólnych Z jakimi wyzwaniami musieliśmy się zmierzyć, biorąc obiekt pod swoje skrzydła? 

Czytaj

07

maj 2021

0

Sprzątanie biur cena za m2

Szacowanie kosztów sprzątania biura powinno uwzględniać kilka decydujących czynników. Kluczowy jest czas sprzątania. Koszty pracy ludzkiej to największa składowa całości usługi. Jak wyceniamy sprzątanie biur cena za m2? Fresh Facility realizuje usługi nawet od 2,5 zł za m2.

Czytaj

29

kwi 2021

0

Sprzątanie biur jak wygląda?

Jak wygląda sprzątanie biur? Wiele zależy od tego jak wygląda przestrzeń biura. Nie ma uniwersalnych metod i rozwiązań dla każdego obiektu. Od charakterystyki i specyfiki danego biura będzie zależało jakie środki i sprzęt będą potrzebne. Profesjonalna ekipa może zmienić funkcjonowanie i poprawić komfort w każdym biurze

Czytaj

29

kwi 2021

0

Najbrudniejsze miejsce w biurze - 21 000 bakterii, wirusów i ...

Siedząc przez dłuższy czas przy biurku, w rezultacie robimy więcej, niż tylko stukamy w klawiaturę. Kichamy, kaszlemy, dotykamy i rozlewamy kawy — dzień po dniu roznosząc zarazki. Nic dziwnego, że biura szybko stają się mikrobiologiczną bombą.

Czytaj

17

kwi 2021

0

Najczęstsze błędy w utrzymaniu czystości biurowca klasy A. P ...

Biurowiec klasy A to miejsce, w którym czystość nie jest tylko kwestią bezpieczeństwa użytkowników, ale przede wszystkim wizerunku. Każdy najemca biurowca oczekuje, że będzie to przestrzeń funkcjonalna dla pracowników, ale także reprezentacyjna.

Czytaj

13

kwi 2021

0

Jak często należy czyścić powierzchnie w miejscu pracy?

W miejscach, gdzie styka się wielu pracowników, codzienna dezynfekcja jest konieczna. Pamiętaj, że czyste i odkażone biuro czy hala produkcyjna zapewnia zdrowie pracowników, buduje ich poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, pomaga też zmniejszyć ilość zwolnień chorobowych.

Czytaj

06

kwi 2021

0

Najczęstsze błędy firm sprzątających podczas sprzątań pobudo ...

Sprzątanie jest jednym z ostatnich etapów realizacji inwestycji budowlanej. Często jest to też etap bagatelizowany przez kierowników budowy, którzy przeszli miesiące, a czasem lata bojów z różnymi podwykonawcami na danej budowie i chcieliby, żeby ktoś szybko i profesjonalnie sprzątnął budynek.

Czytaj

22

mar 2021

0

Wiosenne porządki w Twoim obiekcie 

Po okresie zimowym bardzo często nasuwa się pytanie, jak zadbać o pracowników i miejsce oraz o przestrzeń w biurze, czy zakładzie pracy? Przygotuj się na nowy sezon. Jak się do tego zabrać? Przeczytaj nasze porady ⬎

Czytaj

18

mar 2021

0

Jak poradzić sobie z kurzem po remoncie?

Słyszysz słowo „remont” i od razu się zniechęcasz? Nic dziwnego. Na samą myśl o tonie kurzu opadającego na meble i brudnych śladach na posadzkach w całym mieszkaniu aż boli głowa. Z i zabierze Ci jeden problem z głowa? Przeczytaj

Czytaj

18

mar 2021

0

Porządek w firmowej kuchni

Profesjonalne sprzątanie zdecydowanie różni się od tego praktykowanego w domu, na własny użytek. Sprzątać potrafi każdy, jedni trochę lepiej bądź trochę gorzej 🙂 jednak w przestrzeni użytkowej, gdzie higiena pracy jest niezbędna do procesu usług porządkowych, należy podejść zupełnie inaczej. 

Czytaj

11

mar 2021

0

Fakty i Mity dotyczące sprzątania Fresh Facility

Profesjonalne sprzątanie zdecydowanie różni się od tego praktykowanego w domu, na własny użytek. Sprzątać potrafi każdy, jedni trochę lepiej bądź trochę gorzej 🙂 jednak w przestrzeni użytkowej, gdzie higiena pracy jest niezbędna do procesu usług porządkowych, należy podejść zupełnie inaczej. 

Czytaj

10

mar 2021

0

Firma czy osoba sprzątająca na etacie? Co się bardziej opłac ...

Szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego przed pracownikami “niemedycznymi” działającymi w obrębie placówki stoi duże wyzwanie. Bezpieczeństwo pacjentów zależy także od zachowania personelu. Utrzymanie reżimu sanitarnego w czasie trwającej pandemii wymusza stosowanie odpowiednich zasad

Czytaj

09

mar 2021

0

Czy warto oszczędzać na sprzątaniu biurowca? 

Szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego przed pracownikami “niemedycznymi” działającymi w obrębie placówki stoi duże wyzwanie. Bezpieczeństwo pacjentów zależy także od zachowania personelu. Utrzymanie reżimu sanitarnego w czasie trwającej pandemii wymusza stosowanie odpowiednich zasad

Czytaj

26

lut 2021

0

7 wskazówek dla Property Managerów

Zarządzanie nieruchomościami wymaga wykonywania wielu zadań. Od rozwiązywania problemów najemców, przez negocjowanie umów na wywóz śmieci, utrzymanie terenów zewnętrznych czy usługi sprzątania. Dzięki efektywnemu zarządzaniu nieruchomościami wszystko działa sprawnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jednak czy Property Manager jest w stanie zadbać o wszystko sam?

Czytaj

25

lut 2021

0

Jak myć okna w biurze?

Mycie okien zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz jest dość żmudnym zadaniem, Google podpowiada, że fraza “mycie okien bez smug” to jedna z częściej wyszukiwanych zapytań w okresie wiosennym 🙂 Czyste okna to zmartwienie nie tylko gospodyń domowych, ale też dużej grupy Office Managerów

Czytaj

04

lut 2021

0

Pranie wykładzin biurowych Wskazówki dla Office Managerów

Jak podejść do kwestii prania wykładzin w Twoim biurze? Sposób czyszczenia wykładzin w biurze powinien być uzależniony od intensywności, z jaką użytkowana jest dana powierzchnia. Z oczywistych względów najbardziej problematyczne są wykładziny położone w korytarzach i w bliskiej lokalizacji drzwi wejściowych.

Czytaj

02

lut 2021

0

Podział przestrzeni w biurach, który zapewni bezpieczeństwo ...

Szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego przed pracownikami “niemedycznymi” działającymi w obrębie placówki stoi duże wyzwanie. Bezpieczeństwo pacjentów zależy także od zachowania personelu. Utrzymanie reżimu sanitarnego w czasie trwającej pandemii wymusza stosowanie odpowiednich zasad

Czytaj

27

sty 2021

0

Zasady mycia i dezynfekcji placówek medycznych

Szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego przed pracownikami “niemedycznymi” działającymi w obrębie placówki stoi duże wyzwanie. Bezpieczeństwo pacjentów zależy także od zachowania personelu. Utrzymanie reżimu sanitarnego w czasie trwającej pandemii wymusza stosowanie odpowiednich zasad

Czytaj

20

sty 2021

0

Sprzątanie pobudowlane cena - pomagamy oddać budowę

Czy profesjonalna firma sprzątająca to sposób na szybkie poradzenie sobie z gruzem i kurzem pobudowlanym? Sprawdź, jak działamy i co oferujemy w ramach sprzątania pobudowlanego. Czy możemy być odpowiedzią na problemy, z którym boryka się każdy kierownik budowy?

Czytaj

17

sty 2021

0

Szukasz firmy sprzątającej? Przygotuj się na spotkanie z han ...

Szczególnie w czasie zagrożenia epidemiologicznego przed pracownikami “niemedycznymi” działającymi w obrębie placówki stoi duże wyzwanie. Bezpieczeństwo pacjentów zależy także od zachowania personelu. Utrzymanie reżimu sanitarnego w czasie trwającej pandemii wymusza stosowanie odpowiednich zasad

Czytaj

08

sty 2021

0

Zatrudniasz serwis sprzątający?

Warto zadbać o ustalenie zasad współpracy podczas pierwszego spotkania z przedstawicielem firmy sprzątającej. O jakie informacje warto pytać? Jakie przedstawić wymagania względem serwisu sprzątającego? Sprawdź, zanim podpiszesz umowę.

Czytaj

07

gru 2020

0

Co powinno znaleźć się w umowie z firmą sprzątającą?

Wbrew pozorom zatrudnienie firmy sprzątającej do biura, placówki medycznej czy przedszkola to decyzja, której doświadczony manager nie powinien bagatelizować. Waga tej decyzji jest tym większa, im bardziej osobie zarządzającej daną przestrzenią zależy na wysokiej jakości usług, profesjonalnej obsłudze, a przede wszystkim na zdjęciu z barków odpowiedzialności za czyste miejsce pracy.

Czytaj

29

lis 2020

0

Spotkanie przed wyceną usługi. Dlaczego się opłaca?

Najważniejsze przed wyborem firmy sprzątającej należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które wpłyną na późniejszą współpracę. Firma porządkowa mając wiedzę na temat obiektu oraz preferencji osób zarządzających jest w stanie „uszyć na miarę” odpowiedni kontrakt, który spełni oczekiwania obu stron.

Czytaj

16

lis 2020

0

Zakres prac firmy sprzątającej jako ważny element współpracy ...

Najwyższe oczekiwania klienta zapewnia wykwalifikowany personel, specjalistyczny sprzęt, profesjonalne środki czystości oraz spersonalizowany zakres prac.

Czytaj

11

wrz 2020

0

Przeprowadzka do nowego biura: wskazówki i porady dla Office ...

Forma usług sprzątania powinna być dostosowana do specyfiki danego biura czy obiektu. Office Manager jest odpowiedzialny za funkcjonowanie biur i często staje przed zadaniem ogarnięcia tego tematu w szybki, a zarazem efektywny sposób.

Czytaj

11

wrz 2020

0

Reżim sanitarny w pracy

Forma usług sprzątania powinna być dostosowana do specyfiki danego biura czy obiektu. Office Manager jest odpowiedzialny za funkcjonowanie biur i często staje przed zadaniem ogarnięcia tego tematu w szybki, a zarazem efektywny sposób.

Czytaj

26

cze 2020

0

Profesjonalna firma sprzątająca - czy to się opłaca?

Forma usług sprzątania powinna być dostosowana do specyfiki danego biura czy obiektu. Office Manager jest odpowiedzialny za funkcjonowanie biur i często staje przed zadaniem ogarnięcia tego tematu w szybki, a zarazem efektywny sposób.

Czytaj

10

cze 2020

0

Outsourcing usług. To naprawdę się opłaca! 

Każdy przedsiębiorca i manager chciałby, żeby jego firma czy zespół działały jak najefektywniej. Słowo „efekt” jest tutaj kluczowe, ponieważ oznacza, że z konkretnej pracy powinna powstać jakaś wartość, którą da się później wycenić.

Czytaj

25

maj 2020

0

Firma sprzątająca Fresh Office — jak nawiązać współpracę? ...

Nie wiesz jak zacząć poszukiwanie firmy sprzątającej? To proste! W kilku punktach pokażemy Ci, jak wygląda nawiązanie współpracy z Fresh Facility.

Czytaj

06

maj 2020

0

Powrót do pracy w biurze? Jak się przygotować? 

Nowe procedury, mierzenie temperatury przy wejściu, sanitarny reżim, prowadzenie dokumentacji — co czeka nas po powrocie? Nad pracodawcami i pracownikami wisi ogromny projekt pod hasłem STERYLNOŚĆ. Każdy, kto chce funkcjonować w przestrzeni biurowej, musi uczestniczyć w jego wdrożeniu.

Czytaj

03

maj 2020

0

Maseczki ochronne - Czy trzeba nosić maseczkę w biurze? 

Maska ochronna na twarz może zapewnić dodatkową ochronę przed zarażeniem. Pomimo pewnego dyskomfortu, nie ma znanych zagrożeń związanych z noszeniem osłony twarzy

Czytaj

27

kwi 2020

0

Czy przetrwamy kryzys? Głos prezesa Fresh Office

Czego uczy koronawirus nt. sprzątania? Jakie kroki wymusza? Jak wygląda pracy firmy sprzątającą w czasie pandemii? Oświadczenie Michała Zawady, prezesa Fresh Office Poland.

Czytaj

23

kwi 2020

0

Ozonowanie pomieszczeń - wszystko, co powinieneś wiedzieć o ...

Pytania o ozonowanie pomieszczeń pojawiają się coraz częściej. Nasi specjaliści każdego dnia odpowiadają na liczne zapytania, związane z samym  procesem czy właściwościami ozonu. Ozon od lat jest szeroko stosowany przez ludzi do dezynfekcji i sterylizacji pomieszczeń. Z tego powodu ozon powinien zostać przyjęty jako broń w globalnej walce z COVID-19. Ozon jest sprawdzoną i oficjalnie zalecaną metodą eliminacji wirusów i patogenów.

Czytaj

01

kwi 2020

0

Sprzątanie w czasie koronawirusa - jak pracuje Fresh Facilit ...

Aktualna sytuacja w kraju spowodowana epidemią koronawirusa wywróciła funkcjonowanie wielu firm, nie omijając naszej. Nowe wydarzenia nie wpływają pozytywnie na przedsiębiorców, z którymi współpracujemy. Cierpią nasi klienci, straty przy dwukrotnym nakładzie pracy są odczuwalne również dla nas.

Czytaj

17

mar 2020

0

Dezynfekcja biur

Wszyscy obawiamy szalejących wirusów, które mogą utrzymywać się przez tygodnie. Osoby pracujące w biurze są bardziej narażenie na zakażenia. Duże skupisko osób w jednym pomieszczeniu, open space, działająca klimatyzacja, częste spotkania i dojazdy do pracy komunikacją miejską… Biuro staje się siedliskiem bakterii i wirusów. 

Czytaj

11

mar 2020

0

Jak chronić się przed koronowirusem w biurze?

Pracodawco! Sprawdź, co możesz zrobić, aby chronić swoich pracowników. Dezynfekcje, regularne sprzątanie, minimalizowanie kontaktów pomiędzy pracownikami. Czego możesz oczekiwać od firmy sprzątającej?

Czytaj

16

lut 2020

0

Ekologiczne biuro - jak zacząć?

Jak stworzyć ekologiczne biuro? Nad tym pytaniem głowi  się wiele Office Managerek… Na całe szczęście dla ludzkości i naszej planety jesteśmy coraz bardziej świadomi konsekwencji naszych działań. W stronę ekologii zwracają się wszyscy: głowy państw, największe marki, indywidualni konsumenci. Zarządzasz biurem i zastanawiasz się, w jaki sposób Ty możesz wdrożyć ekologiczne wartości do swojej firmy? Poniżej znajdziesz kilka prostych, ale nie tak oczywistych wskazówek. Jak być eco zarządzając biurem?

Czytaj

05

lut 2020

0

Jak wybrać firmę sprzątającą do biura?

Każdy Office Manager w swoich poszukiwaniach firmy sprzątającej będzie zorientowany na cenę… W praktyce okazuje się, że to stosunek jakości do ceny jest kluczowy. Wybrać firmę, która jest niezawodna i profesjonalna to spore wyzwanie, dlatego chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami i zwrócić uwagę na newralgiczne punkty.  Jak wybrać firmę sprzątającą do biura? Zapraszamy do lektury. 

Czytaj

13

cze 2019

0

Profesjonalne usługi outsourcingowe

Utrzymanie porządku w przestrzeniach publicznych takich jak miejsce, w którym pracujesz, wcale nie należy do prostych zadań. I coraz rzadziej delegowane są do niego pojedyncze osoby sprzątające. Według statystyk aż 64% firm decyduje się na usługi outsourcingowe, które wzbudzają większe zaufanie i są gwarantem profesjonalizmu w obszarze czystości przestrzeni użytkowych.

Czytaj

14

maj 2018

0

Firma sprzątająca vs. osoba sprzątająca na etat

Firma sprzątająca kraków”, „sprzątanie biur kraków”, „cennik sprzątanie biur w krakowie” – to najczęstsze slogany, wpisywane w wyszukiwarkę Google przez ludzi chcących oddać swoją przestrzeń w ręce najlepszych specjalistów.

Czytaj


    Zamów darmową wycenę

    Sprzątanie biura już od 25 zł

      * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingu usług własnych Fresh Office Poland sp. z o.o Czytaj więcej

      * - wymagane pola