Profesjonalne usługi outsourcingowe

Utrzymanie porządku w przestrzeniach publicznych takich jak miejsce, w którym pracujesz, wcale nie należy do prostych zadań. I coraz rzadziej delegowane są do niego pojedyncze osoby sprzątające. Według statystyk aż 64% firm decyduje się na usługi outsourcingowe, które wzbudzają większe zaufanie i są gwarantem profesjonalizmu w obszarze czystości przestrzeni użytkowych.


Czystość? Inwestycja na przyszłość


Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie pomyślałby o tym, że usługi sprzątające zaczną być na tyle pożądane, że rynek zacznie być nimi przesycony. Dziś mamy sytuację, w której usługi wysokiej rangi serwisu sprzątającego traktowane są jako inwestycja, która przyniesie obfite korzyści. Nie chodzi już tylko o lśniące pomieszczenie i dobrą atmosferę w pracy, która bez wątpienia ma związek z czystą przestrzenią. Chodzi też o podniesienie poziomu zadowolenia pracowników, którzy mogą przebywać w schludnym otoczeniu, jak i o nowoprzybyłych klientów, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie na miejsce, które ich otacza. Nie bez powodu podkreśla się, że biuro to wizytówka firmy.


Jak wybrać specjalistę?


Wpisując w wyszukiwarkę frazy: „sprzątanie biur”, „usługi porządkowe” czy „pranie wykładzin” znajdziesz kilkadziesiąt linków, zachęcających do odwiedzenia witryny konkretnej firmy sprzątającej. Jak wybrać najbardziej skuteczną? Zwracając uwagę na podstawowe informacje: doświadczenie, które firma ma za sobą (ilu i jakich klientów do tej pory obsługiwała?), ubezpieczenie (czy w razie sytuacji awaryjnej będziesz miał gwarancję naprawienia szkód?), rekomendacje (kto polecił usługi firmy i w jaki sposób się o niej wypowiada?). To kluczowe elementy, które w pierwszej chwili powinny zadecydować o Twoim wrażeniu na temat firmy. Niestety, nie dostaniesz gwarancji, że wszystkie znalezione przez Ciebie informacje są prawdziwe. Żeby się o tym przekonać, musisz zatrudnić firmę lub przynajmniej poprosić ją o testowe sprzątanie.


Zdanie pracowników ponad wszystko


Jeśli po pierwszym sprzątaniu profesjonalnej firmy porządkowej wciąż nie będziesz wiedział jak ją ocenić, zapytaj o zdanie swoich pracowników. Możesz porozmawiać z nimi na spotkaniu służbowym lub po prostu przeprowadzając anonimową ankietę. W końcu to ich zdanie jest najważniejsze – to oni spędzają najwięcej czasu w miejscu pracy. Jeśli stwierdzą, że lśniące biuro pomaga im w skupieniu i przekłada się na komfort pracy – będziesz już wiedział, że specjalistom warto zaufać.


Kiedy możesz się zaniepokoić?


Kiedy zatrudniasz profesjonalną firmę sprzątającą, masz prawo oczekiwać wysokich standardów. Nie bój się interweniować w momencie kiedy firma ich nie spełnia. Do jej obowiązków należy zapewnienie narzędzi i środków czyszczących (o ile gwarantowała to w umowie) oraz dobranie ich pod kątem przestrzeni, którą musi wysprzątać. Nie może sobie pozwolić na uszkodzenie jakichkolwiek elementów, a już tym bardziej na wpłynięcie na stan zdrowia kogokolwiek z pracowników – a jest to sytuacja, która może się zdarzyć w momencie zmieszania ze sobą niewłaściwych środków (mogą okazać się toksyczne). Powinieneś być również w stałym kontakcie z kierownictwem lub koordynatorem firmy sprzątającej, który w razie jakichkolwiek powikłań będzie reagował na Twoje apele. Nie bój się wymagać. W końcu biuro to miejsce, które odwiedzasz równie często jak własny dom. Warto się nim zaopiekować!