FAQ

Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów odnośnie usługi sprzątania

Pytania ogólne


Jak wyceniamy nasze usługi?

W naszej wycenie nie posługujemy się metryką cena za m2. Cena zależy od charakterystyki obiektu i tego jakie ma potrzeby. Przed dokonaniem wyceny umawiamy się na wizję lokalną na obiekcie, po to żeby określić zakres prac.

Cennik usług sprzątania powinien być elastyczny, dając klientowi możliwość negocjacji stawek. Takie podejście jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Na ostateczną wycenę wpływają następujące czynniki:

 • lokalizacja biura (dzielnica miasta, odległość do pokonania),
 • wielkość biura (im większa powierzchnia, tym niższy koszt sprzątania za metr kwadratowy),
 • zakres wykonywanych czynności,
 • wybór środków czystości (standardowe, profesjonalne, ekologiczne),
 • rodzaj sprzątanej powierzchni (np. mycie podłogi z płytek ceramicznych w porównaniu z czyszczeniem podłogi pokrytej wykładziną; tradycyjne mycie okien kontra polerowanie dużych witryn sklepowych itp.).

 

Nie wahaj się nawiązać kontaktu z reprezentantem firmy

 

To najprostszy i najszybszy sposób na uzyskanie indywidualnej oferty, a także na rozpoczęcie ewentualnych negocjacji. W renomowanych firmach pracują koordynatorzy odpowiedzialni za przygotowywanie ofert dla klientów. Bazując na prezentowanych oczekiwaniach, jak również po zrozumieniu dostępnego budżetu i wymagań odnośnie zakresu i częstości sprzątania, przygotują oni spersonalizowaną propozycję. Taką, która jest jasna i przejrzysta - bez ukrytych kosztów czy niejasnych zapisów.

Pamiętaj, mycie okien i pranie wykładzin w biurze to usługi dodatkowe

Sprawdź, jak prowadzić →  oszczędne biuro Czym ekologiczne sprzątanie różni się od zwykłego
Wykorzystanie ekologicznych środków czyszczących: Profesjonalne sprzątanie ekologiczne polega na używaniu środków czyszczących, które są przyjazne dla środowiska. Te środki czyszczące są biodegradowalne, nie zawierają toksycznych substancji chemicznych i nie zanieczyszczają wód gruntowych. Zwykłe sprzątanie często wykorzystuje produkty chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi i środowiska. Współpracujemy z marką Buzil, działamy na środkach z linii Planta


Ograniczenie zużycia wody: Profesjonalne sprzątanie ekologiczne stara się minimalizować zużycie wody poprzez zastosowanie efektywnych technik czyszczenia, takich jak stosowanie mokrego mopu zamiast zalewania podłogi wodą. Zwykłe sprzątanie często nie zwraca uwagi na ilość zużywanej wody.

Recykling i segregacja odpadów: Profesjonalne sprzątanie ekologiczne promuje recykling i segregację odpadów. Pracownicy są szkoleni w odpowiednim rozróżnianiu różnych rodzajów odpadów i umieszczaniu ich w odpowiednich pojemnikach. W zwykłym sprzątaniu często brakuje tego rodzaju świadomości ekologicznej i odpady są wyrzucane do jednego pojemnika.


Profesjonalne firmy sprzątające ekologicznie zwykle mają świadomość znaczenia ochrony środowiska i dążą do minimalizacji swojego wpływu na ekosystem.


Jaka jest cena za m2 sprzątania biura?

Fresh Facility realizuje usługi nawet od 4,5 zł za m2 (aktualizacja styczeń 2023). Inaczej wyceniane jest sprzątanie biur, które metrażem nie przekraczają 300 m2. Tutaj wycena zaczyna się od 7,5 zł/m2. Na cenę sprzątania wpływa także sam typ usługi. Inaczej wyceniania będzie usługa jednorazowa, inaczej kalkulowane jest sprzątanie abonamentowe. Jednorazowe sprzątanie biura nie może być wycenione niżej niż 350 zł netto*.

Cena sprzątania biura za m2 

Jak rekrutujemy i weryfikujemy pracowników?
Nasi pracownicy przechodzą przez kilkustopniowy proces rekrutacji, którego zwieńczeniem jest testowe sprzątanie na obiekcie, na którym pracują doświadczone osoby. Dopiero po pozytywnym wyniku sprzątania testowego zrekrutowana osoba zostaje wdrożona na docelowy obiekt.

Nasza firma sprzątająca zatrudnia lokalnych pracowników i walczy z szarą strefą. Działając z nami, wspierasz etyczne zatrudnienie i równość szans.

 

Nasz personel jest dokładnie selekcjonowany, stale szkolony i dobrze wynagradzany. Dlatego w 2022 roku wskaźnik fluktuacji (rotacji) wynosił 9,375. Doskonale wiemy, że dla naszych klientów Etap rekrutacji jest niezmiernie ważny, z uwagi na fakt, iż personel liniowy niezaprzeczalnie jest wizytówką firmy. Szczególnie przy serwisie dziennym. Powinniśmy wybrać osobę kompetentną, doświadczoną, odpowiednio ją przeszkolić i przygotować do rozpoczęcia pracy (przydzielenie odzieży roboczej, szkolenia w zakresie dozowania i BHP).

 

Kultura pracy Fresh Facility

Obecnie wiele dyskusji toczy się wokół największego wyzwania w branży utrzymania czystości, jakim jest niedobór doświadczonego personelu. Istotne pytanie, które należy sobie postawić, brzmi - jak intensywnie firmy sprzątające, aspirujące do tytułu najlepszych w branży, dbają o swoje zespoły i gwarantują im bezpieczne oraz higieniczne warunki pracy? Jesteśmy dumni z naszych licznych rozwiązań, które nie tylko podnoszą jakość i efektywność prac porządkowych, ale również ułatwiają ich realizację naszym zespołom. Zapraszamy do poznania naszej kultury pracy.

 

Szkolenia dla personelu

Inwestujemy w szkolenia koordynatorów, brygadzistów a także pracowników wykonujących usługę. Dbamy o szkolenia z materiałoznawstwa, z podstawowej wiedzy chemicznej i dozowania środków. Mamy siatkę sprawdzonych brygadzistów, którzy sami szkolą personel. np. z obszaru ekologicznego sprzątania. 

 

'Przy każdym nowym obiekcie, jako personel sprzątający jesteśmy wdrażani przez koordynatora. Regularnie szkolimy się także z technologii środków czystości czy z mechaniki sprzątania. Jesteśmy odpowiedzialni za ewentualne uszkodzenia powierzchni w obiekcie, dlatego wiedza jest kluczowa'

Patrycja Biernadzik

 

'W firmie pracuję od 4 lat, mam stałe obiekty, realizuje także usługi dodatkowe takie jak mycie okien, czy gruntowne doczyszczanie powierzchni. Cenię sobie współpracę z koordynatorem, który jest dla nas wsparciem w układaniu harmonogramu prac, czy zamawianiu środków czystości'

Anna Tokarz

 

Zobacz zakładkę Odpowiedzialny pracodawca Fresh Facility 

Jak przygotować się do wizji lokalnej i sprzątania z handlowcem?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SPOTKANIA Z HANDLOWCEM?

 

Aby spotkanie przebiegło płynnie warto przygotować kilka najważniejszych informacji:

Dane techniczne; w ich skład wchodzi:

 • Metraż biura,
 • Metraż wykładzin (przydatna informacja do usługi prania wykładzin),
 • Ilość oraz metraż okien (przydatna informacja do usługi mycia okien),
 • Kubatura biura (informacja istotna przy ozonowaniu biura),
 • Ilość pomieszczeń typu kuchnia, aneks kuchenny, coffee pointy, łazienki. toalety, sale konferencyjne, budki telefoniczne,
 • Ilość przeszkleń tzn szklane ściany działowe, szklane drzwi itp
 • Rodzaj nawierzchni tzn wykładzina, płytki pcv, nietypowe nawierzchnie lub meble - Jest to ważna informacja, ponieważ na etapie przygotowywania oferty, dobieramy środki czystości do każdego rodzaju nawierzchni,
 • Ilość pracowników - jest to ważne ponieważ dzięki temu wiemy ile biurek/stanowisk będzie wymagało posprzątało. Pomaga nam to w doszacowaniu ilości godzin potrzebnych na posprzątanie biura.

Na wizji lokalnej spotkasz się z:


O szczegółach swojego kontraktu porozmawiasz z Alicją, Arkiem bądź Piotrem. Po pierwszym kontakcie telefonicznym, nasi przedstawiciele z pewnością będą chcieli osobiście ocenić Twój obiekt, zidentyfikować charakterystyki używanych materiałów oraz przygotować ofertę dostosowaną do Twojego rytmu pracy. Jest to idealna okazja do zadania wszystkich pytań - nasz zespół jest gotowy udzielić odpowiedzi na każde z nich i doradzić, które z naszych rozwiązań utrzymania czystości będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Alicja obsługuje region Warszawy, świetnie czując się w biurowych przestrzeniach stolicy. Oferty kalkuluje zawsze z dużymi rabatami dla klientów ???? Rozumie wyzwania związane z zarządzaniem dużymi biurowcami. Prywatnie zainteresowana tematem ekologii, ESG i zrównoważonego rozwoju.

ALICJA MIGDAŁ


Arek pracuje w Fresh Facility od 5 lat, obsługuje rejon Krakowa i Katowic. Zawodowo spełnia się budując silne relacje z klientami B2B, aby w pełni zrozumieć i urzeczywistnić ich potrzeby.
Specjalizuję się w kalkulacji biurowców klasy A oraz biur premium, dostosowując usługi sprzątające do potrzeb klientów. Wyniki sprzedażowe zawdzięcza ciągłej edukacji w zakresie usług czystościowych oraz pozytywnej osobowości, którą zaraża potencjalnych klientów oraz współpracowników.

ARKADIUSZ CHOLEWA


Piotr działa na terenie Wrocławia, swoje sukcesy w obsłudze klienta motywuje ogromnym doświadczeniem w branży sprzątającej. Ponad 20 lat praktyki! Dla naszego zespołu Piotr jest mentorem, dużo się od niego uczymy, wiemy też, że świetnie doradza naszym klientom.

PIOTR SCHIER


W jakich miastach świadczymy usługi?
Obszar naszej działalności to: Kraków, Wrocław, Warszawa, Katowice oraz cały GOP, Rzeszów

 

Przeczytaj więcej o ofercie w poszczególnych miastach:

 

Sprzątanie biur w Krakowie 

adres: ul. Moniuszki 31/4, Kraków
tel: +48 730 - pokaż numer
administracja: biuro@freshfacility.pl
dział wycen: bok@freshfacility.plrekrutacja: +48 730 - pokaż numerŁUKASZ RADZIKOWSKI
KIEROWNIK REGIONU


ARKADIUSZ CHOLEWA
OPIEKUN HANDLOWY

 

 

Sprzątanie biur w Warszawie 

 

adres: Genewska 25, 03-963 Warszawa
tel: +48 607 - pokaż numer
mail: warszawa@freshfacility.pl

rekrutacja: +48 730 - pokaż numerKATARZYNA ZDZIECHOWSKA
KIEROWNIK REGIONU


ALICJA MIGDAŁ
OPIEKUN HANDLOWY

 

Sprzątanie biur w Katowicach 

 

adres: ul. Warszawska 40/2A,
40-008 Katowice
tel: +48 607 - pokaż numer
mail: katowice@freshfacility.pl

rekrutacja: +48 730 - pokaż numerKLAUDIA ORZECHOWSKA
KIEROWNIK REGIONU


ARKADIUSZ CHOLEWA
OPIEKUN HANDLOWY

Sprzątanie biur we Wrocławiu 

 

adres: ul. Marsz. J. Piłsudskiego 74 lokal 320,
50-020 Wrocław
tel: +48 607 - pokaż numer
mail: wroclaw@freshfacility.pl

rekrutacja: +48 730 - pokaż numerPIOTR SCHIER
KIEROWNIK REGIONU


MICHAŁ ZAWADA
OPIEKUN HANDLOWY


Czy firma sprzątająca posiada certyfikat EcoLabel?

Aktualnie znajdujemy się w procesie certyfikacji. Gromadzimy dokumenty i wdrażamy konieczne zmiany.

Więcej o certyfikacie przeczytasz w artykule Michała Zawady → ECOLABEL – EUROPEJSKI CERTYFIKAT USŁUG PRZYJAZNYCH ŚRODOWISKU

DEZYNFEKCJA BIUR JAK WYGLĄDA?
Tak, dezynfekcja biur jest w zakresie naszych usług. Proponujemy gruntowną dezynfekcję powierzchni wspólnych: klamek, poręczy, korytarzy, sal konferencyjnych, ale też dezynfekcję każdego stanowiska pracowniczego. Używamy wyłącznie profesjonalnych środków odkażających. Dbamy o bezpieczeństwo personelu sprzątającego, każdy pracownik wyposażony jest w odpowiedni sprzęt i środki higieniczne. Dezynfekujemy biura w elastycznych godzinach, podczas nieobecności pracowników. Czyścimy klawiatury, ekrany i wszystkie sprzęty. Nasi pracownicy są przeszkoleni - wiedzą jakich produktów używać, aby nie naruszyć delikatnych powierzchni.
Ile za sprzątanie biura?
Ceny za sprzątanie biura mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja biura, rozmiar przestrzeni, stopień trudności czyszczenia oraz zakres usług.

SPRZĄTANIE BIURA PONIŻEJ 300 M2

 

od 7,5 zł / m2

SPRZĄTANIE BIURA POWYŻEJ 300 M2

 

od 4,5 zł / m2

SPRZĄTANIE POBUDOWLANE / PO FIT OUT

 

od 6,5 zl /m2

Po skontaktowaniu się z naszym przedstawicielem, otrzymasz spersonalizowaną wycenę. Zapytamy Cię o metraż, charakter obiektu, liczbę pracowników. Uwzględnimy parametry i oczekiwania dotyczące sprzątania biura. Naszym celem jest znalezienie pakietu usług idealnie dopasowanego do specyfiki Twojej firmy. Zapewniamy bezpłatną wycenę, a także oferujemy konkurencyjne ceny i najwyższą jakość sprzątania.

 

Zapewnimy sprzęt i środki wkalkulowane w cenę sprzątania. Możemy też refakturować środki higieniczne, takie, jakie jak ręczniki czy papier toaletowy. Współpracujemy z marką Tork, która pomaga wdrażać rozwiązania ekologiczne, takie, które zaoszczędzą zużycie higieny. Podajniki w łazience, serwetniki na stołach — to wszystko pomoże zoptymalizować koszty, jakie firma ponosi za zużycie.

 

Działamy na profesjonalnym sprzęcie — a to oszczędza wydatki na prąd i wodę. Myślimy o tym jak nasze sprzątanie przekłada się na rachunki za media dla klienta. Nie podgrzewamy wody, nasz personel sprząta zimną wodą. Profesjonalne środki czystości działają w zimnej wodzie.

Korzystamy wsparcia technologów, którzy dobierają odpowiednie środki czystości do różnych rodzajów powierzchni. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Nasze godziny pracy są elastyczne i dostosowane do harmonogramu funkcjonowania Twojego biura. Jeśli podasz nam lokalizację swojego biura, na przykład Warszawę, Wrocław, Katowice lub Kraków, jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami, aby zapytać o cenę sprzątania w Twoim obiekcie. Nasza firma jest gotowa odpowiedzieć na Twoje pytania i zaproponować rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.
Ekologiczne sprzątanie dla Twojego biura

Sprawdź:Skontaktuj się z nami: