Plakaty motywacyjne w Twoim biurze, jak ozdobić ściany biura? 

Jakie plakaty do przestrzeni biurowej?

Szukasz pomysłu na szybką, efektowną i niedrogą dekorację biura? Dużą popularnością cieszą się plakaty motywacyjne, które stanowią nie tylko ozdobę wnętrz, ale mobilizują zespół w codziennej pracy. Duży wybór plakatów pozwala na dopasowanie ich zarówno do stylu wnętrz, jak i idei, jaka przyświeca firmie, stanowiąc jej motto czy hasło przewodnie. Plakaty stają się zatem elementem identyfikacji wizualnej, kreując wizerunek przedsiębiorstwa zgodnie z tym, jak chce być ono postrzegane przez innych.

 

Jaką funkcję pełnią plakaty motywacyjne w biurze?

 

Plakaty motywacyjne niosą za sobą konkretny przekaz. Umieszczone na nich napisy czy grafiki są zachętą do działania, realizowania celów, podnoszenia kwalifikacji. Jednak to nie wszystko, bo jeśli zdecydujesz się na estetyczne i ciekawe wizualnie grafiki to staną się one niebanalną dekoracją pomieszczeń biurowych. 

 

Jakie plakaty do biura wybrać?

 

Najlepiej, aby plakaty do biura niosły za sobą określoną wartość i były w jakikolwiek sposób powiązane z Twoją działalnością. Zadbaj o nawiązania kolorystyczne lub akcenty humorystyczne (jeśli Twoja firma taka właśnie jest). Jeśli zależy Ci na kreowaniu wizerunku biznesowego i profesjonalnego, to zrezygnuj z zabawnych kotków czy uroczych widoczków na rzecz abstrakcji, map świata lub topograficznych map danego miasta – w kolorze lub czarno-białych.

 

 

Grafika stanowi w przypadku plakatów motywacyjnych jedynie tło, bo tak naprawdę najważniejszy jest przekaz słowny. Powinien on stymulować do podejmowania intelektualnych wysiłków i pobudzać kreatywność. Choć, nie da się ukryć, że taką samą funkcję pełnią postery przedstawiające ciekawe, wakacyjne miejsca na świecie lub coś, co kojarzy się z pieniędzmi. 

 

Napisy na plakatach biurowych

 

Oprócz wyglądu plakatu liczy się też to, w jakim języku będzie naniesione hasło motywacyjne i jak właściwie będzie ono brzmiało. Najpopularniejsze są slogany w języku polskim oraz angielskim, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać napisy wykonane cyrylicą, w językach azjatyckich czy po hiszpańsku. Jeśli Twoje biuro ma jakiekolwiek powiązania z tamtejszymi rynkami lub dalekosiężne plany ekspansji, to oczywiście będzie to w pełni uzasadnione.

 

 

W sprzedaży są plakaty gotowe z napisami motywującymi do pracy, wysiłku, ale też rozwoju, realizowania pasji, zainteresowań, ambitnego stawiania i realizowania swoich celów. Możesz je kupić lub stworzy własne, wplątując w nie nazwę swojej marki, czy hasło, które przyświeca Wam od początku istnienia. 

 

Pozytywne w odbiorze są takie napisy jak:

 

 • „Najlepsza pora to TERAZ”,
 • „Anything is possible”,
 • „Your limitation it’s only your imagination”,
 • „Just good vibration”,
 • „I can and I will”,
 • „W tym biurze jesteśmy szczęśliwi, pomagamy innym, komunikujemy się, pracujemy zespołowo, uśmiechamy się i pijemy kawę”,
 • „Samo się nie zrobi”,
 • „Nigdy nie odpuszczaj w poniedziałek”,
 • „Sukces – to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień”.

 

Plakat z napisem mówi bardzo wiele na temat samego biura, panujących w nim zasad oraz relacji, a także ludzi, który tu pracują. Spraw, aby dzięki przemyślanym dekoracjom, poziom motywacji pracowników rósł sukcesywnie każdego dnia. 

 

Najlepsze miejsca na powieszenie plakatów

 

Najogólniej mówiąc, najlepszym miejscem do powieszenia plakatów motywacyjnych jest biuro. W których jego częściach powinny znaleźć się dekoracje naścienne z ambitnymi hasłami? Na pewno warto, aby pozytywne myśli i hasła witały pracowników już od progu. 

 

W poczekalni czy rejestracji można zatroszczyć się o plakaty, które będą skierowane niekoniecznie do zespołu, lecz do pacjentów czy klientów czekających na przyjęcie. Jeśli jest to gabinet lekarski, hasła na plakatach mogą nawiązywać do profilaktyki zdrowia, na sali sportowej przypominać o znaczeniu ruchu dla ogólnej kondycji organizmu, a w banku czy ubezpieczalni edukować na temat znaczenia oszczędzania czy możliwości, jakie daje inwestowanie. 

 

 

Idąc dalej, plakaty motywacyjne można powiesić wzdłuż przejść na korytarzach, gdzie zazwyczaj ściany są puste i  brakuje pomysłu na ich ożywienie. Bardzo często tego typu dekoracje wieszane są też w:

 

 • salach konferencyjnych i szkoleniowych,
 • prywatnych gabinetach,
 • na otwartej przestrzeni coworkingowej typu open space,
 • w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku.

 

W jaki sposób powiesić plakaty?

 

Plakaty możesz powiesić na ścianach w rzędzie, jeden obok drugiego. Ciekawym pomysłem na stworzenie bardziej rozbudowanej i dynamicznej galerii jest umieszczenie obrazków w ramkach na wyznaczonym fragmencie ściany, np. na planie kwadratu, prostokąta czy okręgu. Wtedy dobrze jest wybrać kilka posterów, które będą ze sobą powiązane stylistycznie, graficznie lub kolorystycznie. Chodzi o to, aby wzajemnie się uzupełniały i były przemyślane, inaczej powstanie wrażenie chaosu.

 

 

Plakaty niekoniecznie musisz wieszać. Dobrze wyglądają też postawione na regałach czy biurkach i oparte o ścianę.

 

Jak dbać o plakaty motywacyjne w biurze?

Zadbałeś o wybór stylowych, tematycznych plakatów motywacyjnych z hasłami zagrzewającymi do pracy, a następnie rozmieściłeś je w newralgicznych miejscach. Pamiętaj teraz, aby odpowiednio o nie dbać podczas sprzątania biura. Trzeba przecierać ramki oraz szybki, usuwając w ten sposób zgromadzony na nich kurz. Plakatów nie trzymaj w wilgotnych miejscach, bo papier mógłby nasiąknąć, a kolor rozmyć się. Co jakiś czas możesz zmieniać ich lokalizację lub zawartość ramek, aby ożywić przestrzeń biurową.autor: Ewelina Skała

Office Manager z doświadczeniem. Zarządza 2 biurami w Krakowie. Odpowiada za: porządkowanie dokumentacji, organizację i obsługę spotkań, zaopatrzenie biura, dbanie o korzystne optymalizowanie kosztów firmy, zakup sprzętu biurowego, dbanie o płynny przebieg poczty wychodzącej i przychodzącej, usługi utrzymania czystości w firmie i nadzorowanie osób sprzątających