Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Na rynku firm sprzątających jest coraz więcej takich, które cieszą oko niskim cennikiem usług. Klientowi coraz trudniej jest zdecydować się na najlepszą opcję, mniej więcej co druga oferuje szeroką gamę czynności po niskich kosztach. Na co więc warto zwrócić uwagę, by wybór okazał się trafny, a biuro lśniło jak nowe?
  • Czas

Na początku warto zadać sobie pytanie o to, czy firma którą chcemy wynająć jest elastyczna i czy jest w stanie dostosować się do potrzeb klienta. Jak szybko może przybyć na miejsce w razie awaryjnej sytuacji? To bardzo ważne. Klient musi mieć pewność, że nie zostanie z bałaganem sam, np. tuż po wieczornym spotkaniu integracyjnym. Powinien mieć też możliwość skorzystania z usługi sprzątania jeszcze przed przyjściem pracowników do biura. Dzięki temu będą mogli rozpocząć pracę w komfortowych warunkach, a sprzątacze nie będą nikomu przeszkadzali w trakcie wykonywania obowiązków. Szacunek wobec czasu klienta i zrozumienie jego potrzeb to podstawa.

  • Zaufanie

Każdy klient musi czuć się zaopiekowany, dlatego niezwykle ważna jest zdolność firmy sprzątającej to nawiązywania relacji. Nie wystarczy dziś jedynie wykonanie usługi, istotny jest cały proces komunikacji na drodze realizator – klient. Wiarygodna firma sprzątająca już na początku współpracy przydziela swojemu klientowi Koordynatora, który jest odpowiedzialny za stały kontakt, konsultowanie wątpliwości i reagowanie na rodzące się potrzeby i oczekiwania.

  • Jakość

Zarówno środki czystości, jak i sprzęt techniczny z którego korzysta firma sprzątająca, musi się cieszyć wysoką jakością i spełniać normy branżowe. Warto sprawdzić z jakich narzędzi korzysta dana firma, jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Podobnie jak kwestię tego, w jaki sposób weryfikowane są kompetencje sprzątaczy. W profesjonalnych firmach pracownicy są stale monitorowani i poddawani procesowi kontroli, nad którym czuwa wyznaczony Koordynator.

  • Perfekcja

Rekomendacje od innych klientów i sposób poradzenia sobie z nietypową przestrzenią to najlepszy test jakości usług. Warto prześwietlić firmę sprzątającą właśnie pod tym kątem, by dowiedzieć się czy jest konkurencyjna na rynku i czy będzie w stanie poradzić sobie z trudną nawierzchnią. Klient musi być pewny, że oddaje swoje biuro w ręce najlepszych profesjonalistów. W końcu biuro to wizytówka firmy.  Dlatego, jeśli wciąż nie wiesz na co warto zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze firmy sprzątającej, sprawdź czy zweryfikowałeś wymienione przez nas elementy. Cechy, o których piszemy bez wątpienia dadzą Ci gwarancję zadowolenia z usługi i oczywiście – czystego biura.