Sprzątanie biur cena za m2

sprzątanie cena za m 2

Jak liczymy cenę za m2 sprzątanego biura? Kluczowy jest czas sprzątania. Koszty pracy ludzkiej to największa składowa całości usługi. Jak wyceniamy sprzątanie biur - cena za m2? Fresh Office realizuje usługi nawet od 4,5 zł za m2 (aktualizacja styczeń 2024). Inaczej wyceniane jest sprzątanie biur, które metrażem nie przekraczają 300 m2. Tutaj wycena zaczyna się od 7,5 zł/m2. Na cenę sprzątania wpływa także sam typ usługi. Inaczej wyceniania będzie usługa jednorazowa, inaczej kalkulowane jest sprzątanie abonamentowe. Jednorazowe sprzątanie biura nie może być wycenione niżej niż 350 zł netto*.

 

Cena za m2 w usłudze abonamentowej

 

W usłudze abonamentowej kluczowa jest częstotliwość sprzątania (codziennie, kilka razy w tygodniu, raz w tygodniu, 2 razy w tygodniu).  Sprzątanie biura o małej powierzchni około 100 m2 z częstotliwością 1 raz w tygodniu to koszt od 1350 zł miesięcznie. W ramach wykonywania usługi wystawiane są faktury VAT. 

 

sprzątanie biur cena

 

 

O kwocie decyduje także zakres czynności. Wszystkie czynności przekraczające ustalony zakres będą liczone dodatkowo. Usługi dodatkowe (m.in. pranie wykładzin, odkurzanie wykładzin, mycie maszynowe, pranie foteli biurowych, ozonowanie, polimeryzacja posadzek, mycie okien) wyceniane są oddzielnie. Kompleksowe sprzątanie będzie kosztować więcej. Ozonowanie biura wykonywane jest już od 2,5 zł za m2. Tak też w przypadku tradycyjnego mycia okien, jedno okno wycenianie jest od 26 zł netto za okno. W przypadku witryn do 3 metrów jest to 5 zł za m2. Firma sprzątająca może szybko zorganizować usługę dodatkową. Jeśli interesuje Cię szczegółowy cennik usług, zapytaj o wycenę dla swojego obiektu. Godziny pracy Pań sprzątających mogą być dostosowanie do potrzeb, wybierz częstotliwość do trybu funkcjonowania biura. Działamy w głównych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław czy Katowice.

 

*Przedstawiona oferta cenowa ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.


Dlaczego m 2 nie są najważniejsze?

 

Podejście do sprzątania biur i ceny za m2 może być zgubne. Nie zawsze metraż jest najważniejszy.  Na wycenę sprzątania biura składa się metraż, ale też ilość powierzchni w tym kuchni i łazienek. Te pomieszczenia wymagają więcej uwagi i innych specjalistycznych środków do sanitariatów, dlatego im więcej pomieszczeń tego typu, tym cena będzie wyższa. Metraż, ilość pomieszczeń, ale też ilość osób funkcjonujących na danej przestrzeni rzutuje na cenę. Kuchnię o takim samym metrażu sprząta się inaczej jeśli powierzchnia jest użytkowana przez 5, a inaczej kiedy przez 15 osób. Przy wycenie zwracamy też uwagę na typ posadzki. Szklane drzwi i witryny również mają znaczenie. Zwracamy uwagę na materiały trudne w utrzymaniu, takie jak np. poliwęglany. Ceny kształtują się też w kontekście powierzchni występujących w danym biurze. W czasie pandemii dezynfekcja powierzchni wliczona jest w koszt usługi sprzątania biura.  

 

Wycena części wspólnych biurowców

 

Cennik usługi sprzątania kształtowany jest w odniesieniu do różnych czynników. Metraż jest kluczowy w przypadku obsługi dużych biurowców, gdzie występują ciągi komunikacyjne, hole, klatki schodowe, windy. Przy dużych metrażach konieczne jest wprowadzenie maszyn na dany obiekt. Jak wygląda czyszczenie powierzchni? Mopowanie powierzchni 2000 tysięcy m2 jet pracochłonne i  zupełnie nieefektywne. Urządzenie I-mop XXL wyczyści powierzchnię 100m2 w 5 minut, gdy przy użyciu tradycyjnego mopa osoba sprzątająca będzie czyścić tę samą powierzchnię przez 55 minut* (źródło: https://i-teampolska.pl/i-mop/). Dzięki wykorzystaniu nowych technologii świadczymy usługę na wysokim poziomie. Jeśli zależy Ci na jakości skontaktuj się z nami. Oferujemy usługę dla małych i większych biur. Sprawdź, jak możemy pomóc.

 

Czy ekologiczne sprzątanie może być tańsze?

 

Tak! Co ciekawe, wbrew powszechnym wyobrażeniom. sprzątanie z wykorzystaniem ekologicznych środków wcale nie musi być droższe. Jeszcze do niedawna w przypadku stosowania środków eco tradycyjnego sprzątania należało doliczyć około 20%. Dziś ekologiczne sprzątanie cena za m2 nie różni się od tego z wykorzystaniem standardowych środków chemicznych. Do sprzątania ekologicznego stosowana jest linia Buzil Planta Cleen  z certyfikatem EcoLabel. Środki czystości są atestowane i w pełni bezpieczne.

 

Jako Fresh Facility mamy wypracowane praktyki, które działają na korzyść klienta. Z nami zapłacisz mniej za prąd, wodę i wywóz śmieci. Myjemy wyłącznie w zimnej wodze, działamy na energooszczędnym sprzęcie, wprowadzamy dozowniki Tork na obiekt i szkolimy personel, jak sprzątać taniej.

 

Oczywiście nawet najlepsze maszyny nie zastąpią doświadczenia i umiejętności przeszkolonego personelu. Prowadząc rekrutacje, zwracamy szczególną uwagę na to, jakie osoby zatrudniamy. Dysponujemy siecią ponad 50 pracowników, każdy z nich jest zatrudniony w pełni legalnie. Dbamy o ubezpieczenie i prawa zdefiniowane w kodeksie pracy. Nasza usługa sprzątania biur to przede wszystkim LUDZIE, których wysoko cenimy.  Darzymy ogromnym szacunkiem naszych pracowników, dlatego pracują u nas „Panie Sprzątające”, a nie „sprzątaczki”. Z nami nie wspierasz szarej strefy

 

sprzątanie biur cena za m2

 

Czy wiesz, że... 80% kosztów usługi, stanowi personel?
Dbamy, o to, by był wyszkolony!

 

Co wliczane jest w cennik sprzątania biur?

 

W cenę sprzątania biura za m2 oprócz kosztów personelu sprzątającego wliczamy: 

  • profesjonalne środki czystości posiadające wszelkie wymagane atesty, dopasowane do danej powierzchni, stale współpracujemy z marką Buzil, korzystamy z wiedzy technologa ds. utrzymania czystości, który dobiera środki nawet do najbardziej wymagających powierzchni
  • pracę koordynatora obiektu, który zarządza personelem sprzątającym, prowadzi wdrożenie na obiekt
  • szanujemy prawa pracowników - tylko legalnie zatrudniony personel
  • rozbudowana sieć pracowników, którzy w razie sytuacji losowej zastępują nieobecnego pracownika - ciągłość wykonanej usługi
  • profesjonalny sprzęt potrzebny do wykonania usługi zgodnie z wykazem  
  • kontrola Audytora Wewnętrznego (kontroluje pracę personelu i Koordynatora)
  • indywidualny zakres prac dostosowany do lokalu

 

Jaka cena sprzątania biur w Warszawie, Krakowie, a jaka w Katowicach?

 

Część firm sprzątających błędnie ustala ceny na podstawie stawek obowiązujących w okolicy. Niektórzy nawet decydują się na cenowe przebijanie konkurencji, aby zdobyć jak najwięcej klientów. Granie ceną może mieć jednak realne konsekwencje, na których straci firma, jak i klienci. Realizując usługi na terenie kilku miast w Polsce: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach zauważamy różnorodność cenową, definiowaną przez lokalne warunki rynkowe. Rynek usług sprzątania jest konkurencyjny, ale my stawiamy przede wszystkim na jakość. Dbamy o dobór środków i konserwację powierzchni tak, żeby czystość była zachowana jak najdłużej. Sprzątanie powierzchni trudnych to nasza specjalność. Koordynator wsłuchuje się w indywidualne potrzeby i jest w stanie ułożyć harmonogram pracy. Usługę sprzątania realizujemy kompleksowo. Zapytaj, jaka cena za m2 sprzątania biura!

 


Chcesz wiedzieć, jak wycenimy Twój obiekt?


Napisz, podamy Ci konkretną cenę