Zatrudniasz serwis sprzątający?

Sprawdź, jak ustalić zasady współpracy

Pierwsze spotkanie z przedstawicielem firmy sprzątającej

 

Muszę przyznać, że spotkania z klientem to jedno z moich ulubionych elementów pracy. Mam przyjemność poznawać nowych ludzi i ich potrzeby względem firmy sprzątającej. Podczas spotkania, które zazwyczaj trwa ok. 30 minut, krok po kroku omawiamy pełen zakres współpracy oraz odpowiadamy na wszystkie pytania. W obecnej sytuacji zachowujemy wszystkie standardy epidemiologiczne, mamy maseczki, dezynfektory oraz zachowujemy bezpieczny dystans.
W tym tekście opiszę, krótko tematy, które omawiane są na spotkaniu oraz zagadnienia, które warto przygotować jeszcze przed samym spotkaniem. 

 

Indywidualna oferta

 

Oto lista informacji, niezbędnych do przygotowania indywidualnej oferty. Dobrze, żeby mieli je Państwo przygotowane i przemyślane przed spotkaniem.

 • Dane techniczne, czyli metraż obiektu oraz przeszkleń
 • Częstotliwość wykonywanej usługi (pomogę dobrać odpowiednią ilość)
 • Dni tygodnia, w jakich ma być wykonywana usługa
 • Dokładne godziny rozpoczęcia usługi
 • Orientacyjna ilość pracowników (dedykowane miejsce do pracy, ilość stanowisk/biurek do pracy)
 • Zakres usług dotychczasowej firmy sprzątającej lub też osoby prywatnej.  W przypadku jego braku, wspólnie wypracujemy odpowiednie rozwiązania. Więcej o zakresie pracy przeczytasz na naszym blogu: Zakres prac firmy sprzątającej jako ważny element współpracy.
 • Oczekiwania względem wykonywanej usługi. Każdy z nas ma w głowie idealnie zaplanowany porządek. Do stworzenia oferty dla biura, czy też placówki medycznej musimy poznać Państwa potrzeby względem standardów utrzymania czystości i higieny.
 • Po czyjej stronie leży pielęgnacja zieleni? Chętnie się tym zajmiemy, jednak potrzebujemy informacji na temat roślin w Państwa obiekcie.
 • Start usługi. Jest to istotna informacja, ponieważ nasz Dział Operacyjny musi się przygotować na otwarcie nowego projektu.

 

Środki czystości

 

Dotychczasowe standardy utrzymania czystości i higieny zostały mocno zaktualizowane. Wybierając firmę świadczącą usługi sprzątania musimy mieć pewność, że personel został odpowiednio przeszkolony oraz wyposażony w specjalistyczne preparaty dezynfekujące. Dobór środków czyszczących wypracowaliśmy wspólnie z technologiem ds. utrzymania czystości. Preparaty gwarantują skuteczność wirusobójczą oraz dostosowane są do odpowiedniej powierzchni, gwarantując utrzymanie nawierzchni w dobrej kondycji na lata. Wszystkie ustalenia będą poruszane w kontekście Państwa obiektu.

 

Personel nadzorujący

 

 

Jeśli masz obawy odnośnie kontroli pracy personelu sprzątającego, to chce je rozwiać. To nie Ty będziesz brać odpowiedzialność za sprawdzanie i kontrole osób sprzątających. W Fresh Office takie obowiązki sprawuje Koordynator - „Anioł Stróż' Państwa obiektu. Odpowiedzialny jest również za dostawy środków czystości i artykułów higienicznych. Osobą nadzorującą cały proces dostarczenia usługi jest Manager Operacyjny. Podczas spotkania szczegółowo zostanie omówiony zakres wsparcia Koordynatora.

 

Umowa

 

Bierzemy pełną odpowiedzialność za naszych pracowników. Bez względu na rodzaj i standard obsługiwanych obiektów, polisa ubezpieczeniowa OC opiewa na kwotę 1 mln złotych. Podpisujemy klauzule poufności (NDA). Usługę rozliczamy na podstawie Faktury Vat. 

Pracujemy bezpiecznie i odpowiedzialnie, a polisa OC jest tego tylko formalnym potwierdzeniem.

 

Usługi dodatkowe

 

Porozmawiamy również na temat usług dodatkowych, które wspierają pracę biura/obiektu oraz nadają jej drugiego życia: 

 • Maszynowe pranie wykładzin. Technologia, którą stosujemy usuwa nagromadzony brud, zabija bakterie i grzyby. Systematyczne czyszczenie przywraca wykładzinie świeżość, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo pracownikom
 • Ozonowanie pomieszczeń jest to w 100% ekologiczna metoda polegającą na wytwarzaniu DUŻEGO STĘŻENIA ozonu za pomocą specjalistycznych urządzeń PRZEMYSŁOWYCH. Ozon zabija: wirusy, bakterie, grzyby i alergeny, a także oczyszcza powietrze w dezynfekowany pomieszczeniu. 
 • Sprzątanie generalne, pobudowlane - pomagamy klientom doprowadzić obiekt po remoncie, przeprowadzce do porządku.

 

Podsumowując, wypracowane procedury i organizacja sprzątania, wpływają na efektywność wykonywanych obowiązków. Odpowiednio wypracowane zasady współpracy na samym początku, gwarantują zadowolenie obu stron. Zawsze szukamy sposobów aby stworzyć wypracować takie warunki, które będą odpowiadały na potrzeby obiektu oraz ludzi, którzy w nim pracują.

Poznaj czyste i profesjonalne warunki współpracy z nami!
Autor: Arkadiusz Cholewa

New Business Manager Fresh Office