Firma sprzątająca vs. osoba sprzątająca na etat

„Firma sprzątająca kraków”, „sprzątanie biur kraków”, „cennik sprzątanie biur w krakowie” – to najczęstsze slogany, wpisywane w wyszukiwarkę Google przez ludzi chcących oddać swoją przestrzeń w ręce najlepszych specjalistów. Czym kierują się przy ostatecznym wyborze? I dlaczego częściej decydują się na usługi firmy sprzątającej niż zatrudniają sprzątacza na etat? O tym już w artykule.

Firm sprzątających na rynku jest obecnie znacznie więcej niż przysłowiowych „grzybów po deszczu”. Tym bardziej jeśli bierzemy pod uwagę wąski rynek lokalny, tak jak w tym wypadku – Kraków. Ich ilość z dnia na dzień ciągle rośnie wraz z popytem ze strony korporacji, przedsiębiorstw i innych instytucji publicznych, których przestrzeń wymaga ciągłej pielęgnacji. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było mowy o wyodrębnieniu się tego segmentu usług. Prym wiodły zaufane Panie sprzątaczki, znające najlepsze metody na walkę z brudem. Jednak wszystko do czasu. Wraz z rozwojem tego sektoru usług, pracodawcy zaczęli wymagać od swoich pracowników potwierdzenia kompetencji, prezentując np. certyfikat. Dlaczego? By mieć pewność co do jakości pracy, którą wykonują. Przestała wystarczać już tylko forma polecenia pracownika przez znajomego lub zaprzyjaźnioną firmę. Zaczął się boom na licencjonowane sprzątaczki – z doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do pracy.

 

Sprzątanie na etat

 

I wszystko opierałoby się dalej na systematycznej pracy jednego – wykwalifikowanego – sprzątacza, gdyby nie pojawienie się na rynku firm, oferujących już nie tylko solidnego pracownika, ale również własne środki czystości i pełną elastyczność godzinową. Współpraca z firmą zewnętrzną zaczęła być bardziej pożądana, bo z góry gwarantuje wyższą jakość oferowanych usług. W końcu te najbardziej profesjonalne, podpisują umowy ze swoimi pracownikami i szkolą ich z zakresu efektywności pracy oraz poddają regularnej ocenie i kontroli. Pracodawca nie musi więc sam inwestować w drogi sprzęt i co chwilę uzupełniać zapasy środków czystości. Mniejszą ilość czasu poświęca również na administrację, a bardziej skupia się na prowadzeniu własnej działalności. Dzięki temu zaoszczędza czas, fatygę i często też pieniądze.  Mimo, że cennik firmy sprzątającej prawdopodobnie będzie obfitował w większe sumy niż wypłata dla jednej osoby sprzątającej, to jednak suma ta ma przełożenie na jakość i czas pracy. W końcu za to co najlepsze, warto zapłacić więcej.

Firma sprzątająca Fresh Facility

Zarówno czas, jakość, kompetencje, jak i elastyczność godzinowa to argumenty, które warunkują dziś decyzję o wyborze najlepszej „ekipy”, jeśli chodzi o sprzątanie biura. I nie da się ukryć, że dziś zdecydowanie wygrywają Ci, którzy oferują to wszystko w jednym pakiecie. Kto by pomyślał, że usługi porządkowe będą kiedyś tak szczegółowo brane pod lupę…