I-mop XL – profesjonalny sprzęt w usłudze sprzątania biur i biurowców 

imop Fresh Facility

Profesjonalne sprzątanie biur i biurowców zawsze wymaga od firmy wsparcia w postaci nowoczesnych sprzętów. We Fresh Facility wierzymy w moc wydajnych urządzeń czyszczących, dlatego stale rozbudowujemy swój park maszynowy. i-mop wspiera nasza działania od lat. Nasi pracownicy mieli okazję testować go w różnych warunkach i są jednogłośni w swojej ocenie – to urządzenie sprawdza się na większych obiektach, znacząco podnosi jakość sprzątania, pozwala na duże oszczędność czasu, środków chemicznych oraz wody.

 

 

Czym jest i-mop?

 

i-mop to urządzenie-automatyczna szorowarka do profesjonalnego sprzątania, która oferuje bardzo wysoki standard czyszczenia posadzek. We Fresh Facility inwestujemy  w kolejny sprzęt i rozbudowujemy nasz park,  tworzony także przez maszyny marek Karcher, Numatic czy Hako, o których opowiemy w kolejnym artykule. i-mop doskonale sprawdza się w swojej roli pozwala odkryć nowe możliwości sprzątania maszynowego.

Urządzenie jest obsługiwane przez operatora, dlatego po miesiącach używania zapytaliśmy naszych pracowników, jak oceniają funkcjonalność sprzętu. Oto kilka wypowiedzi:


i-mop XL jest bardzo zwrotny. W codziennej pracy często musimy manewrować między biurkami, krzesłami, stołami. Z tym urządzeniem nie jest to tak trudne jak wcześniej. Nie tracimy czasu na przesuwanie mebli czy ich podnoszenie, a niektóre są bardzo ciężkie.

Anna Tokarz

Argument o zwrotności pojawiał się najczęściej. Zaraz po nim operatorzy zwracali uwagę na poprawę widoczności, z uwagi na to, że maszyna jest niższa i węższa od tradycyjnej automatycznej szorowarki z operatorem prowadzącym:


Dla mnie i-mop zasługuje na dużą piątkę z plusem. Już mówię dlaczego – zwróciłam uwagę na to, że poprawiła się moja widoczność powierzchni czyszczonej w trakcie  pracy. Obsługując tradycyjną  szorowarkę, kąt widzenia mam mocno ograniczony, boję się, że mogłabym wtedy uszkodzić jakiś sprzęt. Tutaj ten problem niemal nie występuje.

Patrycja Biernadzik

i-mop XL  ma coś, co pozwala nam oferować sprzątanie ekologiczne, znacząco redukując zużycie wody i środków chemicznych. Jak widać, dla naszych klientów ograniczenie chemii czyszczącej oraz ilości wody jest równie ważne, jak dla nas:


Moi klienci interesują się tym, jaką chemię stosujemy do sprzątania. Cieszę się, bo mając i-mopa mogą wlać znacznie mniej płynu i uzyskać bardzo dobry efekt sprzątania. Posadzka lśni, klient jest zadowolony i znów zamawia u nas eco sprzątanie biur w Krakowie lub innym mieście.

Urszula Kowalska

Jak i-mop może wspierać mechanikę sprzątania? 

 

Oczywiśnie, nie zrezygnowaliśmy z tradycyjnej techniki mopowania, jednak zawsze taki system  (namaczanie, wyrzymanie, częsta wymiana wody) jest bardzo czasochłonny. We Fresh Facility dostosowujemy technikę do charakterystyki obiektu, słuchamy potrzeb i proponujemy wykorzystanie sprzętów także klientom, którzy przywiązują szczególną uwagę do ekologicznego wymiaru usługi. Zwracamy  również uwagę na to, że sprzątanie ręczne mopem z systemem dwuwiaderkowym nie zawsze się sprawdza. W wymagających miejscach, takich jak restauracje, ośrodki zdrowia czy sale zabaw dla dzieci mop nie radził sobie z uporczywymi zabrudzeniami.

 

fresh facility imop

 

Z kolei tradycyjne pchane automatyczne szorowarki, choć szybkie, mocne i bardzo wydajne mają dość duże gabaryty. Oznacza to problemy z poruszaniem się po ciasnych biurach. Dlatego i-mop jest często stosowany np. w przestrzeniach wspólnych biurowców, gdzie ze względu na natężenie ruchu, szybkość i zwinność usługi sprzątania jest kluczowa.

 

Zalety i-mopa

 

i-mop ma wiele zalet, którymi kusił nas producent. Po tym, jak sami mieliśmy przyjemność go wypróbować, możemy potwierdzić, że urządzenie doskonale sprawdza się przy sprzątaniu ekologicznym, będącym jedną z naszych najważniejszych usług dla klientów biznesowych. 

Oprócz tego sprzęt wznosi sprzątanie mechaniczne na zupełnie nowy poziom i dzieje się to za sprawą:

  • dokładnego czyszczenia przy krawędziach posadzek – i-mop bez trudu dociera do miejsc, w których ściana łączy się z podłogą i do narożników, usuwając z nich liczne zabrudzenia,
  • wysokiej jakości szorowania głównie za sprawą bardzo dokładnego zbierania wody czy nisko osadzonej  głowicy szczotek,
  • ekonomicznego sprzątania – do uzyskania dobrych efektów nie trzeba stosować dużej ilości środków czystości ani wody,
  • zmniejszenia kosztów – brak pustych przebiegów, mniej chemii, jeden pracownik w roli operatora i-mopa. Korzyści płynące z posiadania tego sprzętu są wszechstronne, także finansowo, redukcja czasu sprzątania jest tak duża, a oszczędności na kosztach robocizny są znaczące;
  • bogactwo funkcji i wyposażenia – na wyposażenie i-mopa składa się szeroki asortyment szczotek do każdego rodzaju posadzki z systemem szybkiej i łatwej wymiany. Zastosowany mechanizm o prędkości obrotowej 350 rpm ma wielkie znaczenie dla skuteczności szorowania. W wyposażeniu znajdziemy także wydajne baterie Li-ion, które pozwalają na kontynuowanie pracy przez 1,5 godziny, po 1,15 godzinie ładowania. Dzięki dodatkowemu kompletowi baterii można pracować praktycznie bez przerwy. 

 

Eco sprzątanie

 

i-mop pozwala pracownikom Fresh Facility jeszcze lepiej realizować założenia eco sprzątania przy jednoczesnym obniżaniu kosztów świadczonych usług. Korzystanie ze sprzętu poprawia komfort i bezpieczeństwo operatorów, zmniejsza emisję zanieczyszczeń, usprawnia porządki i skraca czas ich trwania, a naszym klientom kreuje czyste, zdrowe środowisko pracy. Jesteś zainteresowany wykorzystaniem sprzętu w swoim obiekcie? Zapytaj o możliwości optymalizacji usługi sprzątania w przestrzeni biurowej 

Autor: Michał Zawada

Dyrektor Zarządzający Fresh Office Poland Sp. z o.o.. Z branżą usług utrzymania czystości związany do 5 lat. Rozwija zespół zajmujący się sprzątaniem powierzchni biurowych, medycznych, produkcyjnych oraz sprzątaniami pobudowlanymi.