Jak myć okna w biurze?

jak myć okna w biurze?

Niezależnie od tego, czy jesteś Office Mangerem, Property Mangerem, właścicielem agencji nieruchomości, firmy produkcyjne czy obiektów przemysłowych, wiesz, że utrzymanie czystości okien w miejscu pracy ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji produktywności, zdrowia pracowników i sukcesu Twojej działalności. Poniżej przedstawimy 5 powodów, dla których outsourcing mycia okien biurowych to rozwiązanie dla Ciebie. Przeczytaj dlaczego warto i jak często myć okna w biurze. 

 

Utrzymanie okien w czystości

 

Mycie okien zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz jest dość żmudnym zadaniem, Google podpowiada, że fraza “mycie okien bez smug” to jedna z częściej wyszukiwanych zapytań w okresie wiosennym 🙂 Czyste okna to zmartwienie nie tylko gospodyń domowych, ale też dużej grupy Office Managerów. Pandemia przyczyniła się do optymalizacji kosztów i minimalizowaniu wydatków, przed osobami zarządzającymi pojawiło się wiele wyzwań. Czy mycie okien to dobry obszar do oszczędności? Praca w reżimie sanitarnym i napiętej sytuacji epidemiologicznej wymaga szczegółowych dostosowań do miejsca pracy. Zaleca się regularne wietrzenie przestrzeni biurowych. Poza klasyczną dezynfekcją, regularne wietrzenie pomieszczeń jest bardzo ważne. Brudne okna, które nie są regularnie czyszczone i odkażane, są siedliskiem bakterii i pleśni, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia pracowników. Utrzymywanie okien w czystości i wolnych od bakterii jest szczególnie ważne dla pracowników cierpiących na astmę i alergie. Chcesz wiedzieć po, co regularnie myć okna w biurze? 

 

mycie okien w biurze

Sprawdź cennik mycia okien w biurze

 

Czyste okna mają znaczenie: 

> Dla personelu — zawsze przyjemniej jest wyglądać przez czyste okno! Twoi pracownicy zauważą, że przejrzyste okna wpuszczają więcej światła i ogólnie poprawiają nastrój w biurze. Kto nie chce przejrzeć się w czystych szybach? 

> Dla klienta — brudne i poplamione okna mogą sprawiać złe wrażenie i potencjalnie zaszkodzić Twojej reputacji. Jeśli przyjmujesz kontrahentów w biurze, nie zapominaj o przygotowaniu biura i wpuszczeniu dziennego światła.  

 

Jak często myć okna? 

 

W myciu okien kluczowa jest regularność. Aby Twój budynek lub firma wyglądała jak najlepiej, powinieneś zaplanować profesjonalne czyszczenie okien w swoim budżecie. Dokładna częstotliwość mycia lub czyszczenia okien zależy od wielu czynników. Jednak przy ogólnym założeniu czyszczenie okien powinno się odbywać co trzy lub sześć miesięcy gwarantuje piękny, czysty i wyraźny widok. Planowanie regularnego czyszczenia okien w biurze to długoterminowa inwestycja w biznes. Harmonogram mycia jest kwestią bardzo indywidualną. Pomyśl o lokalnych warunkach pogodowych i otaczającym je środowisku miejskim. Większość okien biurowych w centrach miast jest stale narażonych na działanie różnych zanieczyszczeń, które prowadzą do zabrudzenia, poplamienia, a nawet zarysowań. Od ptasich odchodów po codzienny brud — okna każdego dnia są fizycznie eksploatowane. Duże znaczenie ma też typ obiektu, w jakim znajdują się okna, projekt budynku, warunki pogodowe i klimat. Utrzymanie czystości okna, które jest wyeksponowane wymaga większego nakładu pracy. 

 

Harmonogram mycia okien

 

Temat czyszczenia okien dotyczy niemal każdej firmy. Oto kilka wskazówek, które pomogą określić, jak często Twoja branża powinna planować czyszczenie okien:

 

Mycie okien w różnych obiektach:

• Placówki medyczne — gabinety lekarskie i stomatologiczne, przychodnie, centra chirurgiczne, szpitale itp. - muszą przez cały czas prezentować nie tylko nieskazitelny, zadbany wygląd, ale także sterylność. Oznacza to, że okna należy czyścić co miesiąc.

• Restauracje — chociaż restauracje mają komercyjne okapy nad obszarami gotowania, które usuwają dużą ilość powstałej wilgoci i tłuszczu, nadal zanieczyszczenia osadzają się na powierzchniach, także na oknach. Restauracje powinny planować czyszczenie okien co 2 tygodnie.

• Budynki biurowe — oczywiście biorąc pod uwagę faktyczne czynniki budynku, przeciętny budynek biurowy powinien mieć pełne czyszczenie (wewnątrz i na zewnątrz) około dwa razy w roku. Możesz jednak chcieć, aby lobby i inne miejsca publiczne były sprzątane co miesiąc lub co drugi miesiąc.

• Sklepy detaliczne — i inne firmy o dużym natężeniu ruchu pieszego zazwyczaj wymagają sprzątania co najmniej raz w miesiącu. Przy tak dużej konkurencji wrażenie, jakie robisz, ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego wizerunku i powtarzającego się ruchu.

 

Jeśli okna nie są profesjonalnie czyszczone i odpowiednio pielęgnowane ślady użytkowania mogą być widoczne bardzo szybko. Z biegiem czasu zarówno szkło, jak i rama mogą się zużyć, warto pamiętać, że finalna wymiana całej konstrukcji jest znacznie kosztowniejsza. Określenie czynników wpływających na Twoją nieruchomość pomoże Ci ustalić akceptowalny komercyjny harmonogram czyszczenia okien.

 

Mycie wewnętrzne i zewnętrzne okien biurowych 

 

Brakuje Ci sprzętu? Zastanawiasz się jak myć okna profesjonalnie? W przypadku typowych otwieranych okien do środka z umyciem poradzi sobie w pełni serwis sprzątający na co dzień w biurze. Przy myciu zewnętrznym potrzebni będą profesjonaliści. Dedykowane środki do czyszczenia okien, narzędzia i doświadczenie są potrzebne, aby Twoje okna biurowe błyszczały. To może zaoferować tylko profesjonalna ekipa. Często osoby przeszkolone w myciu i czyszczeniu okien zauważą też inne problemy. Zespół często korzysta z okazji podczas mycia okien, aby sprawdzić rynny i inne trudno dostępne obszary budynku. Poinformują Cię, jeśli masz zauważalne problemy, którym należy się przyjrzeć. Na dłuższą metę może to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Konserwacja elementów zewnętrznych jest ważną częścią tworzenia produktywnego i higienicznego środowiska pracy. 

Czyszczenia okien biurowych raz na kwartał będzie wystarczające w przypadku większości obiektów komercyjnych, ale wszelkie przeszklone wejścia, wewnętrzne szyby w biurach i okna/drzwi na parterze z pewnością będą wymagały bardziej regularnego czyszczenia, jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na klientach i potencjalnych kontrahentach - skontaktuj się z nami, pomożemy ustalić harmonogram mycia okien w Twoim obiekcie. Fresh Office  Poland Sp z o.o. zapewnia kompleksowe usługi mycia okien.

 

Mycie okien - postaw na Fresh Office 

 

  1. Nad jakością czuwa koordynator, który zarządza personelem sprzątającym i odpowiada za realizację. Klient pozostaje w bieżącym kontakcie z koordynatorem
  2. Oferujemy szybką wycenę na podstawie wizyty lokalnej bądź przesłanych zdjęć.
  3. Zawsze podpisujemy odbiór prac mycia okien, aby mieć pewność, że klient jest zadowolony
  4. Działamy wyłącznie na profesjonalnym sprzęcie
  5. Jesteśmy elastyczni jesteśmy w stanie dopasować się do daty i godzin, tak aby nie zakłócać pracy biura