Jak poradzić sobie z kurzem po remoncie?

kurz po remoncie
Słyszysz słowo „remont” i od razu się zniechęcasz? Nic dziwnego. Na samą myśl o tonie kurzu opadającego na meble i brudnych śladach na posadzkach w całym pomieszczeniu aż boli głowa. Zanim jednak przystąpisz do porządków, zastanów się czy nie lepiej skorzystać z usług firmy sprzątającej, która zaopiekuje się Twoją przestrzenią i zabierze Ci jeden problem z głowy.

 

Kompleksowe odkurzanie i odpylanie

 

Sprzątanie po gruntownym remoncie nie należy do przyjemnych i sprawnych zadań. Wręcz przeciwnie – pochłania wiele sił, czasu i zaangażowania. Trzeba zająć się nawet najmniejszym kątem bo może się okazać, że jeden z pracowników cierpi z powodu alergii lub astmy, która w brudnym otoczeniu mogłaby się nasilić. Jak więc skutecznie zabrać się za porządki i jak się przygotować? Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt i gamę środków czyszczących oraz myjących. I nie ma co ukrywać, że pod tym względem najlepiej sprawdzą się specjaliści, którzy oferują usługi porządkowe. Dlaczego? Bo sprzęt o którym piszemy (myjki, mopy elektryczne, odkurzacze przemysłowe, wózki do sprzątania i inne niezbędne akcesoria typu ścierki czy szczotki) mają na co dzień do swojej dyspozycji, a raczej mało prawdopodobne jest, że znajdą się w biurach czy innych obiektach.

 

 

zabrudzenia po remoncie

 

 

 

Pierwsze kroki są najważniejsze…

 

Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z usług zewnętrznej firmy sprzątającej, pomyśl o tym, żeby jak najlepiej zabezpieczyć swój obiekt jeszcze przed remontem. To gwarancja jak najmniejszej ilości kurzu, który rozniesie się później w całym obiekcie. Zwróć szczególną uwagę na meble i te elementy wyposażenia, które są w pomieszczeniu, a nie będą malowane. Jeśli masz taką możliwość (i silne ręce do pomocy) koniecznie wynieś je do innego miejsca, gdzie będą bezpieczne. Zaopiekuj się również sprzętami elektronicznymi oraz tymi, których nie możesz przenieść do innego pomieszczenia. Nałóż na nie folie i taśmę malarską, dzięki którym ochronisz je przez zabrudzeniami. Uszczelnij też drzwi, rozłóż wszędzie papierowe kartony lub gazety, by uniknąć zbędnych śladów. Podłogi, listwy i okna będą Ci na pewno wdzięczne.

 

A co dalej?

 

Mimo najlepszych intencji i starań, malowaną przestrzeń i tak pokryją zabrudzenia. Jak sobie z nimi poradzić? Rozpocząć sprzątanie od usunięcia tych, które są najbardziej widoczne. W pierwszych krokach spróbuj poradzić sobie z nimi „na sucho”. Mokry mop może zamienić nawet najdrobniejsze plamy w błoto, a to będzie znacznie trudniejsze do usunięcia. Do tego zadania świetnie sprawdzi się mop przemysłowy, miękkie szczotki i szmatki.  Jeśli sam ich nie posiadasz, upewnij się, że firma sprzątająca którą zechcesz zatrudnić, na pewno nimi dysponuje. A przy okazji zwróć również uwagę na cennik i koniecznie porównaj go z innymi ofertami na lokalnym rynku – np. jeśli mieszkasz w Krakowie, zestaw ze sobą kilka firm, które zajmują się profesjonalnym sprzątaniem pomieszczeń.

 

sprzątanie biura po remoncie

 

 

Zwróć uwagę na szczegóły

 

Często wydaje się, że sprzątanie to jedna z banalnych prac, którą może wykonać każdy z nas. Pewnie, że tak. Tylko od tego, jakich środków i metod użyjemy, będzie zależał efekt końcowy, a żeby był efektywny – potrzeba wiedzy i doświadczenia. Do każdej przestrzeni należy bowiem dobrać nie tylko właściwy sprzęt, ale i środki czyszczące. Zupełnie inne przydadzą się w przypadku wykładziny, a inne w przypadku płytek czy paneli. Dzięki ich odpowiedniemu dobraniu czyszczenie może przebiec znacznie sprawniej i na pewno z mniejszym wysiłkiem. A na tym znają się najlepiej profesjonaliści zasilający szeregi firmy sprzątającej. Mają nie tylko wykwalifikowanych pracowników, środki czy sprzęt, ale przede wszystkim – praktykują swój fach na co dzień. Dlatego jeśli nie chcesz męczyć się sam z toną kurzu po remoncie, nie bój się zwrócić o pomoc do tych, którzy znają się na usługach porządkowych najlepiej!