Wiosenne porządki w Twoim obiekcie 

wiosenne porządki

Po okresie zimowym bardzo często nasuwa się pytanie, jak zadbać o pracowników i miejsce oraz o przestrzeń w biurze, czy zakładzie pracy? Przygotuj się na nowy sezon. Jak się do tego zabrać? Przeczytaj nasze porady ⬎

 

Samopoczucie pracowników

 

Zadbaj o zdrowie i samopoczucie swoich pracowników, którzy wrócą do pracy biurowej. Czystość i świeżość przestrzeni biurowej powinna być priorytetem każdego Office Managera, nie tylko w warunkach reżimu sanitarnego. Wiosenne porządki mogą być bardzo dobrym momentem do pracy na wielu poziomach. Czyste szafki i czysty pulpit to coś, co pomoże ruszyć z nową wiosenną energią.  Zorganizuj papierkową robotę, wyczyść biurko i opróżnij tę szuflady, w których zgromadziły się śmieci. Utwórz obszary do przechowywania materiałów do czytania i materiałów biurowych. Wyczyść swoją skrzynkę odbiorczą, usuń nieużywane ikony z komputera i zatrudnij ekipę sprzątającą, aby przestrzeń biurowa była wolna od kurzu i brudu. Mając czyste, zorganizowane biuro do pracy, Ty i pozostali pracownicy płynnie zaczniecie nowy sezon. 

 

 

Jako specjaliści ds. usług porządkowych często dostajemy pytanie odnośnie do porządkowania biur. Wychodzimy naszym Klientom naprzeciw i postanowiliśmy w kilku krokach pokazać, jak powinno wyglądać wiosenne porządki w biurze. 

 

Wraz z ociepleniem się pogody i zanikaniem zimy, teraz jest idealny moment, aby pomyśleć o wiosennych porządkach w biurze! Sprzątanie i organizowanie dowolnego pomieszczenia może wydawać się przytłaczającym zadaniem. Mając na uwadze kilka kluczowych wskazówek i trików, w mgnieniu oka uzyskasz świeże, czyste biuro. Zapoznaj się z tymi 9 wskazówkami dotyczącymi wiosennego porządkowania biura.

 

Podziel swoje biuro na sekcje

 

Zanim zaczniesz sprzątać, dobrze się rozejrzyj. Czy na Twoim biurku panuje bałagan? Czy Twoje półki na książki są przepełnione? Czy za drzwiami piętrzą się pudła z aktami? Najlepszym sposobem na uporanie się z jakimkolwiek bałaganem jest podzielenie go na sekcje. Zacznij od jednego obszaru i pracuj w małych sekcjach naraz.

 

 

Cykliczne sprzątanie obiektu 

 

Wiosenne porządki mają sens. Pierwszym krokiem jest cykliczne sprzątanie obiektu. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ przestrzeń, w której przebywamy jest sprzątana i dezynfekowana. Poprzez regularne utrzymywanie czystości, likwidujemy kurz, bakterie i roztocza. Dezynfekcja kuchni oraz miejsc sanitarnych pozwala zachować sterylności w miejscu pracy. Standardem w obecnych czasach jest dezynfekcja pomieszczeń. Jeśli chcesz porozmawiać ze specjalistą, dobrać odpowiednią częstotliwość, zakres oraz środki czystości zapraszamy do kontaktu. 

 

Mycie okien w biurze 

 

Drugim krokiem jest mycie okien. Po sezonie zimowym duża część zanieczyszczeń pojawia się na plastikowych częściach okien, na szybach oraz parapetach. Warto zadbać o ten aspekt, ponieważ brudne okna wpływają na gorsze samopoczucie pracowników oraz na wizerunek firmy. Chętnie pomożemy Ci umyć okna bez smug, a nasz wykwalifikowany personel zadba o to, aby przywrócić blask oraz czyste, przejrzyste okno 🙂

 

 

Pranie wykładzin 

 

Trzecim krokiem jest maszynowe pranie wykładzin. W sezonie zimowych w drodze do pracy nie raz zdarzyła się brzydka pogoda, roztopiony śnieg oraz droga posypywania solą i piaskiem. Wchodząc do biura w takim obuwiu, wprowadzamy zanieczyszczenie na wykładzinę powodując plamy. Dużo firm zgłasza się do nas z tym tematem, do tego dochodzi wylana kawa w biurze i mamy co robić 🙂 O wykładzinę trzeba zdać regularnie, aby pozostała w dobrej kondycji na długie lata. Plamy/zanieczyszczenia trzeba usuwać na bieżąco, ponieważ może być już za późno. Niektóre zabrudzenia wnikają w powierzchnię, przez co stają się już nie do usunięcia. 

 

Czyszczenie klimatyzacji w biurze 

 

Czwartym krokiem jest czyszczenie klimatyzacji w biurze. Podczas regularnego czyszczenia wentylacji jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie oraz o czyste powietrze w pomieszczeniach użytkowych. Podczas usługi czyszczenia klimatyzacji pozbywamy się grzybów, wirusów, pleśni oraz bakterii.  W tej sprawie również chętnie pomożemy 🙂

 

Ozonowanie w biurze 

 

Piątym i ostatnim krokiem jest kwintesencja wiosennych porządków, czyli ozonowanie obiektu. Warto, przygotować się do procedury ozonowania pomieszczeń. Ozonowanie jest za usługa oczyszczania powierzchni z zalegających bakterii, wirusów. Ozon jest to naturalny gaz wytwarzany za pomocą generatorów. Usuwa nieprzyjemne zapachy, jak również jest pomocny dla alergików, ponieważ zabija drobnoustroje, alergeny i roztocza. Zabieg ozonowania może przeprowadzić technik mający odpowiednie kwalifikacje oraz odpowiedni sprzęt taki jak:

  • generatory ozonu
  • maskę ochronną wyposażoną w odpowiedni filtry 
  • miernik ozonu (jest to bardzo ważne urządzenie, ponieważ pokazuje nam jakie stężenie ozonu mamy obecnie w pomieszczeniu) Dobór odpowiedniego stężenia do danej powierzchni jest w stanie ją zdezynfekować. 

Chcesz porozmawiać o naszej ofercie? Umów rozmowę z naszym konsultantem 

 autor: Arkadiusz Cholewa

New Business Manager Fresh Facility