Jak rekrutujemy personel sprzątający?

Co powinna umieć osoba sprzątająca? Przeczytaj, co mówi ekspert. O swoich doświadczeniach pisze koordynator Magda Kołodziej

jak rekrutujemy personel sprzątajacy

Jak rekrutujemy personel sprzątający? Czy każdy może pracować w branży utrzymania czystości? Dzisiaj wobec firm działających w tym sektorze gospodarki oczekiwania są znacznie wyższe niż jeszcze dwa lata temu. Nie tylko pandemia udowodniła, że wysoki poziom higieny ma bezpośredni wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego ludzie, którzy za tę czystość odpowiadają muszą być odpowiednio wykwalifikowani i zaangażowani. Jak wygląda rekrutacja personelu sprzątającego?

 

jak rekrutujemy personel sprzątający

 

Wymagania wobec pracowników

 

Jak każda firma, również przedsiębiorstwo sprzątające szuka pracowników, którzy będą spełniali konkretne standardy. Gotowość do podejmowania wyzwań zawodowych z zaangażowaniem i dokładnością jest dla nas bardzo ważna! Dlatego aplikujący, bardziej od posiadania wieloletniego doświadczenia w branży czy referencji od wcześniejszych pracodawców powinni wykazać się chęcią do pracy na określonych zasadach.

Od kandydatów oczekuje się:

 • chęci do brania udziału w szkoleniach podnoszących kwalifikacje,
 • umiejętności pracy w zespole,
 • umiejętności pracy pod presją czasu,
 • kultury osobistej,
 • dyskrecji oraz szacunku do prywatności innych osób,
 • gotowości do podjęcia legalnej pracyFresh Facility zatrudnia pracowników wyłącznie na podstawie umów,
 • terminowości i punktualności,
 • dokładności w realizacji zadań,
 • dobrego tempa pracy,
 • posiadania wymaganych zaświadczeń, np. o stanie zdrowia czy braku przeciwwskazań do podjęcia zatrudniania.

 

 

 

Nasza firma sprzątająca stawia na profesjonalne i rzetelne wspieranie polskich biznesów. Dlatego pracownicy, którzy chcą dołączyć do zespołu powinni poznać i wdrożyć już od pierwszego dnia pracy najlepsze standardy wyróżniające nas na rynku. Zalicza się do nich:

 • ekonomiczne dozowanie środków czystości,
 • znajomość chemii i bezpieczne posługiwanie się preparatami do sprzątania wraz z umiejętnością dopasowania konkretnych środków do czyszczonego miejsca,
 • ścisła współpraca z koordynatorem.

To jeszcze nie wszystko. Trzeba wiedzieć, że pracowników obowiązują nie tylko wewnętrzne regulacje firmowe, ale też ogólnie przyjęte zasady BHP. Mało tego – firma, na rzecz której świadczone są usługi porządkowe prawdopodobnie ma własne regulacje. Najczęściej spotyka się je w placówkach medycznych, oświatowych oraz gastronomicznych. Biura rządzą się własnymi prawami, a duży nacisk w takich miejscach kładzie się na utrzymanie w czystości także serwerowni, pokojów do odpoczynku oraz sprzętu elektronicznego. 

Co firma daje w zamian? Personel sprzątający Fresh Facility może oczekiwać, że system zatrudnienia oraz wynagradzania będzie przejrzysty i atrakcyjny. O wszystkich korzyściach zatrudnienia w naszej branży piszemy poniżej. 

 

Dlaczego warto aplikować do firmy sprzątającej?

 

Branża związana z utrzymaniem czystości dzisiaj przeżywa swój rozkwit. Na rynku brakuje fachowców, którzy mieliby konkretne kwalifikacje i wiedzę na temat sprzątania czy dezynfekcji. Jeżeli spełniasz wymienione wyżej wymogi, a co ważniejsze – chcesz się rozwijać i doskonalić swoje kwalifikacje, to masz duże szanse na angaż w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie. Co to oznacza dla Ciebie?

 

profesjonalny personel sprzątający

 

 

 • Brak monotonii w codziennej pracy – sprzątanie różnych obiektów i wykonywanie wielu ciekawych zadań,
 • możliwość stabilnego zatrudnienia,
 • wartościową pracę, która jest dobrze opłacana,
 • perspektywy rozwoju zawodowego,
 • zdobycie cennych kwalifikacji i rozwój osobisty,
 • dostęp do nowoczesnych technologii, środków czyszczących, sprzętu niezbędnego do  pracy,
 • przyjazną atmosferę, pracę w zgranym i dynamicznym zespole.

 

Jak wygląda rekrutacja? 

 

Obawiasz się długiej i skomplikowanej rekrutacji? Niejasnych zasad, wygórowanych wymagań, zarobków nieadekwatnych do oczekiwań? Wspomniany już dynamiczny rozwój branży porządkowej w Polsce sprawił, że zaangażowani pracownicy są bardzo cenieni. 

Nie musisz się martwić, że Twoja kandydatura zostanie odrzucona (jeśli tak się stanie, na pewno dowiesz się, dlaczego. To ważne, bo feedback od specjalisty da Ci informację o tym, co poprawić, aby w przyszłości zwiększyć swoje szanse na rynku pracy). Również pozostałe interesujące Cię szczegóły będą przekazane w sposób jawny. Dotyczy to zwłaszcza systemu pracy (zmianowy, w jakich godzinach i dniach tygodnia, w jakich lokalizacjach itd.), a także wynagrodzenia, ubezpieczenia czy dodatkowych benefitów.

 

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody zawodowej w branży utrzymania czystości? Osoby debiutujące, ale też bardziej doświadczone docenią możliwość zatrudniania w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej, która ma rozwiniętą strukturę organizacyjną oraz wielu znaczących klientów. Oznacza to także realne możliwości awansu, np. ze stanowiska pracownika sprzątającego na brygadzistę  zespołu. W ten sposób na pewno wzbogacisz swoje CV i wiele się nauczysz!

Zainteresowany/zainteresowana? Sprawdź aktualne opcje zatrudnienia personelu sprzątającego i skontaktuj się z nami, wysyłając dokumenty aplikacyjne za pośrednictwem formularza aplikacyjnego znajdującego się w zakładce „praca” na stronie https://freshoffice.eu/praca/autor: Magda Kołodziej

Koordynator Operacyjny Fresh Facility, odpowiada za relacje z kluczowymi klientami na terenie Krakowa.