Sprzątanie biura po godzinach pracy, serwis popołudniowy 

Jak dostosować harmonogram sprzątania?

sprzątanie biur serwis popołudniowy

Nawiązując współpracę z firmą porządkową, zależy Ci na dostępie do profesjonalnych usług sprzątających. Te powinny być dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb, jak również charakteru biura. Zazwyczaj oznacza to konieczność ustalenia grafiku ekipy w taki sposób, aby nie kolidował on z pracą pozostałych osób. Sprzątanie w godzinach szczytu czasem jest koniecznie, jednak zwykle lepsze rezultaty przynosi serwis popołudniowy. Dowiedz się, dlaczego.

 

Zalety sprzątania biura po południu

 

Sprzątanie biur odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz na podstawie indywidualnie opracowanej listy kontrolnej. W biurach serwis sprzątający można spotkać o różnych porach – wcześnie rano, w ciągu dnia oraz po południu. Często usługi porządkowe świadczone są także nocą, a nawet w weekendy. Dotyczy to szczególnie sytuacji takich jak pranie wykładzin na mokro czy ozonowanie, w czasie których i po ich zakończeniu w pomieszczeniach przez pewien czas nie powinny przebywać inne osoby.

 

 

Można zauważyć duże zainteresowanie serwisem popołudniowym. Jest to opcja niosąca za sobą szereg korzyści, zarówno dla zlecającego, jak i dla podwykonawcy. Dlaczego? Staraliśmy się to wyjaśnić w kilku punktach:

 

Sprzątanie biura serwis popołudniowy

 

zespół sprzątający ma spokój i swobodę działania – popołudniami w biurach panuje zazwyczaj mniejszy ruch. Po 16-17 większość pracowników pracujących na pierwszą zmianę wraca do domu. Zmniejsza się też liczba klientów, a jeśli to oddział bankowy czy urząd, to zazwyczaj o tej porze są one już niedostępne dla osób z zewnątrz. Personel sprzątający może bez przeszkód realizować swoje obowiązki,

 

pracownicy nie są narażeni na pracę w hałasie. Nawet szum odkurzacza może być dekoncentrujący i negatywnie wpływać na wydajność. Już i tak, w czasie typowego 8-godzinnego dnia pracy biurowej, pracownicy są wyeksponowani na hałas nawet przez 70 minut (jak wynika z raportu „Barometr zdrowych domów 2018”, który uwzględnia także sytuację w polskich biurach). Warto dążyć do tego, aby zminimalizować ich dyskomfort,

 

biuro najbardziej zanieczyszcza się w ciągu dnia, kiedy przebywa w nim dużo osób. Sprzątanie po godzinach szczytu pozwala przywrócić ład i przygotować pokoje na kolejny dzień (opróżnić worki ze śmieciami, przetrzeć meble i sprzęty elektroniczne z kurzu, umyć naczynia i poukładać je w szafkach itd.)

 

 

 

Sprzątanie biura, w którym nie ma już pracowników ani klientów z reguły odbywa się szybciej. Zamiast jednej czy dwóch osób, czynności może wykonywać większa załoga, z wykorzystaniem rozmaitych, również hałaśliwych sprzętów. 

 

Gdy serwis popołudniowy to za mało

 

Są takie miejsca, w których sprzątanie biura tylko popołudniami to za mało. Tam, gdzie zachodzi konieczność częstszego odkurzania czy mycia posadzek, warto zaplanować jeszcze sprzątanie poranne lub dopołudniowe. Takie rozwiązanie stosują np. gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, banki, restauracje czy placówki edukacyjne. Inne firmy na pewno mają podobne potrzeby szczególnie jesienią i zimą. Tak – pora roku również determinuje częstotliwość sprzątania biur. W deszczowych okresach posadzki brudzą się znacznie szybciej i trzeba przecierać je nawet kilka razy w ciągu dnia. 

 

Jest jeszcze opcja podziału miany na dwa bloki czasowe. Nazywa się to przerywanym systemem czasu pracy i odbywa się na wniosek pracodawcy za zgodą pracownika. Można wówczas zamówić sprzątanie poranne, np. 2-godzinne, jeszcze zanim biuro zapełni się ludźmi oraz sprzątanie popołudniowe czy wieczorne, które trwa nieco dłużej. Wtedy pracodawca ma pewność, że usługi zostaną zrealizowane kompleksowo, a pracownicy będą mieli odpowiednie warunki do pracy bez względu na porę dnia.

Harmonogram sprzątania biura

 

W rozplanowaniu usług porządkowych pomocny okazuje się indywidualnie opracowany harmonogram. Korzystając z usług firmy sprzątającej, możesz zdecydować się na wygodny i atrakcyjny cenowo abonament. W ramach tej usługi wybierasz częstotliwość sprzątania oraz zakres porządków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać serwis popołudniowych i cieszyć się wszystkimi jego zaletami.

 

W harmonogramie sprzątania biura uwzględnia się wszystkie czynności, jakie należy wykonać, aby przestrzeń była świeża, czysta i spełniała wymogi BHP. Zazwyczaj obejmuje on porządki codzienne (ścieranie kurzu, opróżnianie koszy na śmieci, mycie naczyń , mycie i odkurzanie posadzek.

 

sprzątanie biur serwis popołudniowy

 

Zaletą współpracy z profesjonalną firmą jest to, że zatrudnia ona też własnego koordynatora, który kontroluje przebieg prac, jej standardy, efekty i odpowiada na pytania. Z nim też można opracować indywidualny plan usług porządkowych w ramach serwisu popołudniowego, jak również rozszerzyć go lub zmienić godziny świadczenia usług. Taka elastyczność jest ważna, bo pozwala na bieżąco reagować i jeszcze efektywniej zarządzać czystością biura.

 

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem ekipy sprzątającej? Firma, której outsourcujesz usługi może delegować pracowników do pracy w wyznaczonych godzinach. Przedział czasowy nie jest sztywny – zazwyczaj najlepszą opcją okazuje się sprzątanie w niestandardowych porach, czyli wcześnie rano, po południu, w nocy lub w dni wolne.