Sprzątanie biur w firmach technologicznych – czego wymagają programiści?

Umowa NDA, ubezpieczenie OC, dyskretna praca personelu

Skuteczny serwis sprzątający powinien pracować z zaangażowaniem, dopasowując jakość, charakter i zakres usług do miejsca swojego zatrudnienia. W biurach zajmowanych przez firmy technologiczne wyzwania są inne niż w laboratoriach chemicznych czy ośrodkach zdrowia. Jednak ze względu na rodzaj wyposażenia stawiają wysokie wymagania, co do zaangażowania personelu oraz dostarczanych przez nich efektów. Zobacz, czego wymagają office managerowie firm technologicznych. 

 

 

O tym, że do sprzątania biura lepiej zatrudnić firmę, wie każdy przedsiębiorca, który woli skupić się na działalności biznesowej niż na wyborze płynu do mycia podłóg. Zanim znajdziesz ekipę godną zaufania, sprawdź, jaki zakres usług oferuje. W przestrzeni technologicznej konieczne jest:

 • sprawne, dyskretne, ostrożne poruszanie się i działanie 'w tle' 
 • umiejętne czyszczenie sprzętów elektronicznych,
 • elastyczny harmonogram niekolidujący z grafikiem programistów. 

Nie każda firma, która oferuje usługi porządkowe dla biur, jest w stanie sprostać tym wymogom, a lista oczekiwań jest jeszcze dłuższa.

 

Nasze doświadczenie wskazuje, że firmy technologiczne potrzebują

 • sprzątania po imprezach firmowych w godzinach nocnych
 • anglojęzycznego personelu 
 • ekologicznego podejścia 
 • serwisu lunchowego (sprzątanie po porze obiadowej) 

 

firma sprzątająca Fresh Facility

 

Jak sprzątać biura wyposażone w sprzęty elektroniczne?

 

Praca programisty wymaga dużego skupienia, a sprzęt, na którym pracuje zazwyczaj jest dużo warty. Dlaczego o tym wspominamy? Bo sprzątanie biura powinno uwzględniać indywidualny charakter firm technologicznych oraz ich codzienne ograniczenia oraz potrzeby. A zalicza się do nich, oprócz podstawowych czynności, jak mycie podłóg czy odkurzanie wykładzin, także:

 • czyszczenie komputerów – monitorów, klawiatur, myszek, obudów, przewodów, kabli,
 • sprzątanie biurek i dezynfekowanie ich powierzchni,
 • mycie krzeseł biurowych, 
 • sprzątanie serwerowni.

Rekomendujemy usługę prania wykładzin zrealizowaną przez Fresh Office Poland Sp. z o.o. Usługa została przeprowadzona skutecznie, przy użyciu profesjonalnych środków i sprzętu. Na uwagę zasługuje dbałość o szczegóły, doświadczenie personelu i szybki czas realizacji. Kompleksowe czyszczenie zostało zrealizowane terminowo i profesjonalnie. Usatysfakcjonowani rezultatem usługi, polecamy Fresh Office Poland Sp. z o.o. jako partnera do wykonania prania wykładzin na przestrzeni biurowej.

Joanna Małecka-CzerwOffice Specialist VirtusLab

Na każdym z tych etapów należy zachować szczególną ostrożność. Po pierwsze dlatego, że nie da się uniknąć bezpośredniego dostępu serwisu sprzątającego do wrażliwych danych wyświetlanych na ekranach komputerów. Po drugie – każdy pracownik przystosowuje swoje stanowisko pracy do indywidualnych potrzeb. Oznacza to ustawienie wysokości krzesła na odpowiednią wysokość czy skierowanie ekranu pod właściwym kątem. Chodzi zatem o to, aby osoba sprzątająca nie ingerowała w te ustawienia. 


Zakres usług porządkowych dla biur


Co jest ważne? Przed rozpoczęciem współpracy ustal dokładnie, jaki jest zakres czynności realizowanych przez pracowników firmy sprzątającej. Określ precyzyjnie, jakich zadań mają nie wykonywać i gdzie nie mogą się przemieszczać. Oczywistą zasadą jest, że nie wolno wyrzucać nic, co znajduje się na biurkach pracowników, wyłączać uruchomionych komputerów czy wyciągać wydrukowanych dokumentów z drukarki. Jeżeli serwis porządkowy tego nie zrobi, nie jest to kwestia zaniedbania, lecz poszanowania zasad panujących w biurze. Sprzątamy kiedy chcesz!


Przestrzenie technologicznie, podobnie jak wszystkie inne biura, mają też podstawowe wymogi co do sprzątania. Zalicza się do nich:

 • odkurzanie, zamiatanie, mycie posadzek,
 • mycie okien, luster, gablot,
 • wycieranie kurzu ze stołów, szaf, regałów,
 • sprzątanie pomieszczeń socjalnych, łazienek, szatni,
 • wyrzucanie śmieci, zakładanie nowych worków,
 • uzupełnianie środków higienicznych do mycia i dezynfekcji.

Oprócz podstawowych czynności porządkowych, które są wykonywane codziennie, niezbędne jest kompleksowe sprzątanie biura. Co ono obejmuje? To już zależy od indywidualnych ustaleń, ale zazwyczaj mycie listew przypodłogowych, kratek wentylacyjnych, balustrad, pranie tapicerek. Popularną usługą jest utrzymywanie terenów zielonych – latem plewienie chwastów i koszenie trawy, jesienią grabienie liści, a zimą odśnieżanie.


Współpracują z nami:

Dopasowanie chemii czyszczącej i mechaniki sprzątania

 

Inną ważną kwestią jest staranne wykończenie powierzchni, która została umyta. Na ekranie nie mogą pozostać smugi, a klawiatura nie może być myta na mokro, co doprowadziłoby do jej zalania. Tutaj kluczowe jest dobranie odpowiednich środków czyszczących do tworzyw sztucznych, drewna, wykładzin, glazury, sanitariatów, a następnie ich aplikacja w niewielkich ilościach. Efekt? Biuro będzie czyste, a w powietrzu będzie się unosił przyjemny zapach. Elektronika będzie działała bez zarzutu – widoczność na ekranie będzie doskonała, a dłonie nie będą się kleiły do klawiatury. 

 

Firma sprzątająca w biurze – bezpieczeństwo przedmiotów i danych

 

Nie da się wysprzątać biura zdalnie, dlatego personel podejmujący się tego zadania musi uzyskać dostęp do pomieszczeń, z których na co dzień korzystają pracownicy i klienci. Jednak tutaj pojawia się kwestia ochrony danych, które są największą wartością intelektualną firmy. Współpracując z dobrą firmą, nie musisz się martwić o to, że cenne informacje trafią w niepowołane ręce.

Zabezpieczy Cię przed tym:

 • angaż przedsiębiorstwa, które zatrudnia personel wyłącznie legalnie, a każda osoba sprzątająca Twoje biuro jest zarejestrowana i zweryfikowana,
 • polisa OC – dobre firmy sprzątające  mają wykupione ubezpieczenia na wysokie kwoty, nawet o równowartości 1 miliona złotych, z których pokrywane są ewentualne zniszczenia,
 • umowa NDA – przedstaw ją do podpisania koordynatorowi z firmy sprzątającej, którą decydujesz się zatrudnić. 

Firmy technologiczne mają własne oczekiwania oraz potrzeby, jeżeli chodzi o sprzątanie biura. Liczy się profesjonalizm ekipy sprzątającej, która jest dyskretna, fachowa i ma umiejętności oraz sprzęt do mycia także elektroniki.Chcesz wiedzieć, jak wycenimy Twój obiekt?


Napisz, przygotujemy propozycję dla Twojego biura