Sprzątanie biur jak wygląda?

sprzątanie biur jak wygląda?

Jak wygląda sprzątanie biur? Wiele zależy od tego jak wygląda przestrzeń biura. Nie ma uniwersalnych metod i rozwiązań dla każdego obiektu. Od charakterystyki i specyfiki danego biura będzie zależało jakie środki i sprzęt będą potrzebne. Profesjonalna ekipa może zmienić funkcjonowanie i poprawić komfort w każdym biurze.  Dla przykładu inaczej sprząta się biura klienta, które znajdują się w przebudowanej, nowoczesnej przestrzeni, w której pracuje ponad 150 pracowników. Otwarta i rozłożona na kilka pięter przestrzeń, z dużą ilością szkła i wysokimi sufitami wymaga innych rozwiązań niż biuro przy hali produkcyjnej. 

 

sprzątanie biur jak wygląda

 

 

Czystość w abonamencie 

 

Czyste środowisko pracy, szczególnie w czasie pandemii Covid-19 ma niezwykłe znaczenie dla firm i naszych klientów. Dlatego też tak podchodzimy do sprzątania biur. Wiemy, że to, co robimy, zapewnia sprawne działanie naszym klientom. Większość sprzątań realizujemy w systemie abonamentowym. Częstotliwość zależy od preferencji klienta. Realizujemy serwis codzienny, kiedy to każdego dnia sprzątamy przestrzenie naszych klientów, ale proponujemy też sprzątanie w wybrane dni, czy raz w tygodniu. Przy większych zleceniach jesteśmy w stanie opiekować się obiektem 24h, sprzątamy biura w godzinach nocnych i w weekendy, tak aby nie zakłócać rytmu pracy biura. Często działamy w tle, jesteśmy niezauważalni dla pracowników i nie rozpraszamy ich w pracy.  Sprzątanie biura nie musi zakłócać codziennego rytmu organizacji.

 

Dlaczego firmy decydują się na sprzątanie biur w systemie abonamentowym? Niestety, pracownicy bywają niechlujni. To sfera, z którą trudno walczyć. Możesz nie wygrać bitwy o to, aby ludzie posprzątali po sobie, ale nadal możesz zadbać o czystość w biurze. Zadbamy o porządek w firmowej kuchni. Jeśli inwestujesz w codzienne sprzątanie biura, masz jedno zmartwienie mniej. Zwiększona koncentracja, mniejszy stres i mniej konfliktów - to tylko niektóre z wielkich korzyści, jakie codzienne sprzątanie biura może zapewnić profesjonalna firma. 

 

 

Wizja lokalna i dobranie środków

 

Naszym podstawowym celem jest zapewnienie ciągłości usług oraz profesjonalnych i wysokiej jakości wyników sprzątania. Dla nas niezbędne jest dogłębne zrozumienie potrzeb naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że każdy klient ma inny zestaw oczekiwań i celów, dlatego wspólnie z nim opracowujemy plan sprzątania dostosowany do jego potrzeb. Aby dobrać jak najlepsze rozwiązania i przygotować wycenę, konieczne jest odwiedzenie biura. Tylko przejście obiektu wraz z technologiem ds. utrzymania czystości, zidentyfikowaniem materiałów i powierzchni występujących na obiekcie, ustalenie harmonogramu. Konieczne są dokładne oględziny kuchni, toalety i ciągów komunikacyjnych. Co musisz o nas wiedzieć? 

 

  • Pracujemy na checklistach
  • Sprzątamy tylko profesjonalnymi środkami chemicznymy
  • Korzystamy ze sprzętów typu iMop 
  • Działamy wedle standardów ISSA
  • Dezynfekcja przy każdym sprzątaniu
  • Dbamy o panie sprzątające i drescode

 

Nasze zespoły są skoordynowane w celu zarządzania określonymi zadaniami i nadawania im priorytetów. Porządkujemy pozycje na liście według tego, co należy robić codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc, co dwa miesiące czy kwartał. Zwracamy uwagę na szczegóły. Planujemy sprzątanie generalne i doczyszczanie powierzchni. Kontrolujemy swoje zadania i stosujemy 2-stopniowy system kontroli. Jesteśmy w stanie zagwarantować wszystkie usługi dodatkowe, takie jak: mycie okien, pranie wykładzin, czyszczenie foteli, polimeryzacja posadzek czy ozonowanie.

 

Doświadczenie i umiejętności kadry

 

Dlaczego ludzie są tak istotną częścią usług sprzątania biur? Umiejętności i wiedza są nie do zastąpienia. Zasadniczo, aby mieć najlepsze praktyki, potrzebujesz wykwalifikowanych ludzi. To idzie w parze z zapewnieniem wysokiego poziomu usług świadczonych przez firmę sprzątającą. Co ma znaczenie w przypadku pracowników firmy sprzątającej? Czego należy szukać u osób sprzątających i kadry zarządzającej? Chcesz zobaczyć osoby, które przeszły kompleksowy proces rozmowy kwalifikacyjnej. Każda pracująca na obiekcie osoba musi mieć adekwatne wynagrodzenie, ubezpieczenie, certyfikaty i badania lekarskie, które upoważniają ją do legalnego świadczenia pracy. Personel pierwszej linii to absolutny core usług porządkowych. Bardzo ważna jest równocześnie kadra zarządzająca. Osoby, które potrafią przeszkolić personel, wdrożyć na obiekt, dobrać środki czystości i ustalić harmonogram.

 

 

Szukasz firmy sprzątającej?

 

Częsta rotacja personelu, słaby kontakt z koordynatorem, czy również brak reakcji na uwagi dotyczące sprzątania to jedne z najczęstszych problemów, na które skarżą się firmy, które ostatecznie zwracają się do nas o pomoc w kwestiach sprzątania. Czy choćby jeden z wyżej wymienionych przykładów brzmi znajomo?

Nasza firma na co dzień dostarcza usługi cyklicznego sprzątania oraz usługi dodatkowe jak np. ozonowanie. Podczas współpracy z naszymi partnerami staramy się, aby Panie sprzątające wychodziły poza ramy ustalonego zakresu, a kontakt z naszym koordynatorem był łatwy. Nie straszne nam również klauzule NDA, celem Państwa poczucia bezpieczeństwa, zapewniamy polisę OC w wysokości 1 miliona zł. Zapraszamy do kontaktu!

Realizujemy sprzątanie biur na terenie Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Katowic (obszar GOP).