Biura we Wrocławiu – wynajem, usługi sprzątania, lokalizacje

Sprzątanie biur na terenie Wrocławia

sprzątanie biura Wrocław

Zamierzasz prowadzić biznes we Wrocławiu? To miasto wielu perspektyw, oferujące dostęp do dynamicznie rozwijającej się powierzchni biurowej. W krajobrazie stolicy Dolnego Śląska nie brakuje imponujących gmachów całych ze szkła oraz klimatycznych kamienic do wynajęcia. Zmiany zachodzące na rynku pracy determinują nie tylko konieczność budowania czy adaptowania wciąż nowych biur, ale też zwiększają zapotrzebowanie na usługi związane z ich utrzymaniem, np. profesjonalne sprzątanie.

 

 

sprzątanie biur Wrocław

 

 

Biura do wynajęcia we Wrocławiu

 

Wynajęcie biura we Wrocławiu nie jest trudne, bo ofert jest naprawdę sporo. Poszczególne lokale różnią się lokalizacją, ceną najmu, metrażem, standardem wyposażenia, układem. Niekiedy do wynajęcia są całe budynki, innym razem tylko pojedyncze pomieszczenia, a nawet biurka w przestrzeniach coworkingowych. To pozwala dopasować rodzaj biura do charakteru prowadzonej działalności oraz liczby osób, które będą w nim przebywały. Oczywiście za metrażem, lokalizacją i standardem idzie cena. Samo odstępne może wynosić od 711 złotych do nawet 26 tysięcy złotych. Zazwyczaj jednak wahają się w granicach od 5 do 8 tysięcy złotych (Źródło: Morizon.pl). Pamiętaj jednak, że zazwyczaj nie jest do koszt ostateczny, a do podanej kwoty trzeba jeszcze doliczyć np. opłaty za zużycie mediów i opłaty za sprzątanie biur we Wrocławiu. 

Jako najemca musisz przejrzeć sporo ofert zanim trafisz na tę właściwą. Zakres poszukiwań zawęzisz, filtrując oferty po wybranej dzielnicy czy budżecie, w jakim chcesz się zmieścić. Poszukiwanie lokalu możesz też zlecić agentowi nieruchomości, jednak w tym przypadku za pośrednictwo trzeba zapłacić.

 

Najbardziej atrakcyjne biura i lokalizacje

 

Jak w każdy większym mieście, również we Wrocławiu powstają strefy biznesowe. Część z nich jest zlokalizowana w centrum, jednak tam znajdują się głównie biura w kamienicach, które wpisują się w klimatyczny charakter starówki. Oprócz niesamowitego wyglądu takich lokali, występują w nich pewne utrudnienia. Zazwyczaj jest to ograniczona dostępność miejsc parkingowych, brak windy, staroświecki wystrój, gorszy stan techniczny.

 

sprzątanie biur we Wrocławiu

 

 

Osoby, które szukają nowoczesnych lokali znajdą je wśród najpopularniejszych i nowopowstających inwestycji wrocławskich – Silver Tower Center, Kompleks Dominikański, Centrum Południe czy West 4 Business Hub. Rokowania są takie, że liczba specjalistów we Wrocławiu będzie ciągle rosła (już w 2020 roku, jak wynika z danych ABSL, w mieście pracowało ich ponad 52 tysiące). Tak samo jak liczba firm – rozrastających się, relokujących czy start-up’ów. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą więc deweloperzy, którzy niezwykle aktywnie działają w tej części Dolnego Śląska. Intensywne prace budowlane, remontowe, jak i relokacyjne pociągają za sobą kolejne potrzeby. Jedną z nich jest współpraca z dobrą, kompleksowo działającą firmą sprzątającą.

 

Utrzymanie biur – sprzątanie i konserwacja

 

Lokalizacja biura ma też związek z tym, z jakich usług dodatkowych przyjdzie skorzystać najemcy. Zrozumiałe jest, że wynajem lokalu w starszej kamienicy np. z okresy międzywojennego będzie wymagało remontu, porządków generalnych oraz czynności konserwacyjnych. Sprzątanie biur we Wrocławiu to także utrzymanie gabinetów prywatnych (lekarzy, prawników) i wreszcie szklanych wieżowców. Każde z tych miejsc ma inne wymagania względem podejmowanych czynności porządkowych:

  • W starszych budynkach, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych arterii miasta trzeba częściej myć szyby w oknach i ramy okienne. Tam też zazwyczaj posadzki są wykonane z drewna, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji czy impregnacji. Pomieszczenia są wysokie, co wymusza korzystanie z drabin celem usunięcia pajęczyn w rogach pokojów i wyczyszczenia lamp.
  • W gabinetach medycznych trzeba stosować regularną dezynfekcję i ozonowanie przestrzeni.
  • W nowoczesnych biurowcach zachodzi konieczność odkurzania i prania wykładzin, a także czyszczenia sprzętu elektronicznego – skanerów, drukarek, serwerowni. Wymaga to wiedzy, stosowania odpowiednich technik i wreszcie odpowiednich środków czyszczących. 

 

Generalnie sprzątanie biur we Wrocławiu

 

Konserwacja biur to nie kaprys osób, które nimi zarządzają. To wymóg związany z obowiązującymi przepisami BHP. Regulują one np. to, jak często należy robić przegląd techniczny sprzętu przeciwpożarowego, klimatyzacji oraz wentylacji. Ustawodawca nakłada też inne obowiązki takie jak utrzymanie temperatury pomieszczenia na optymalnym poziomie czy odpowiednie doświetlenie stanowisk. 

 

sprzątanie biur Wrocław

 

Sprzątanie biur na terenie Wrocławia

 

Znalezienie biura we Wrocławiu to pierwszy krok na drodze do rozpoczęcia własnego biznesu czy rozwinięcia dotychczasowej działalności firmy. Drugim jest adaptacja lokalu i związany z tym remont oraz sprzątanie poremontowe (czyszczenie szyb i podłogi z resztek farby, wynoszenie gruzu, resztek styropianu). Z usług firmy sprzątającej będziesz korzystać też później, aby zapewnić sobie pracę w przyjaznym i higienicznym otoczeniu. Prawdopodobnie nie będziesz mieć czasu, by samodzielnie sprzątać kuchnię i toalety, wynosić śmieci czy ścierać kurze z biurek. Warto zlecić te czynności specjalistom, tak samo jak warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnego konserwatora w zakresie technicznej administracji budynkiem.