Ekologiczne, czyli jakie?

O nowej technologii środków pisze Jacek Szargan z marki Buzill

Jacek Szargan Fresh Facility

Ekologiczne sprzątanie coraz bardziej przebija się do świadomości klientów, także tych biznesowych. Elementy ESG, konieczność raportowania śladu węglowego i wskaźników zgodnie z dyrektywą CSRD buduje nowy porządek.  Firmy świadomie wybierają usługodawców, którzy nie tylko pomagają utrzymać porządek, ale też dbają o środowisko naturalne. Jako Fresh Facility wprowadzamy ekopraktyki, jedną z nich jest wybór odpowiednich dostawców. Naszym partnerem od lat jest marka Buzil, która chcąc sprostać oczekiwaniom, prezentuje kolekcje środków Planta, na których mamy okazję pracować. Planta to linia produktowa, która wspiera profesjonalne sprzątanie, a także chroni zasoby przyrody i zdrowie ludzi. O idei zrównoważonego rozwoju w branży środków czystości i sprzątania pisze ekspert Jacek Szargan. 

 

Buzil prezentuje – ekologiczna seria do profesjonalnego sprzątania Planta

 

Seria Planta perfekcyjnie wpisuje się w wyzwania, z jakimi dzisiaj mierzy się branża usług sprzątających. To z myślą o naszych partnerach, takich jak firma Fresh Facility wypuściliśmy asortyment produktów mających co najmniej jeden znak ekologiczny. W 1992 roku Komisja Europejska wprowadziła oznaczenie EU Ecolabel, które identyfikuje produkty o większej przyjazności dla środowiska i zdrowszych niż ich porównywalne odpowiedniki. Podobną procedurę stosuje również austriacki Ecolabel, aby oznaczać produkty spełniające te kryteria. To potwierdzenie, że nowe preparaty są nie tylko wydajne i skuteczne, ale też zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Bezpiecznie można stosować je we wszystkich obiektach biurowych.  Planta jest odpowiedzią na potrzeby rynku i rezultatem filozofii marki Buzil, która rozwija się w ekologicznym kierunku. W marcu 2023 roku, po ponad 20 latach, Planta debiutuje na rynku z odświeżonym designem i nowymi produktami. 

 

Certyfikat EcoVadis

 

Mamy dowody na potwierdzenie swoich słów. Firma Buzil, producent marki Planta, została uhonorowana platynową nagrodą przez EcoVadis. Ta prestiżowa nagroda potwierdza nasze działania mające na celu ochronę środowiska, zdrowia oraz efektywne gospodarowanie zasobami. EcoVadis jest najbardziej renomowaną na świecie organizacją oceniającą zrównoważony rozwój firm i cieszy się najwyższym zaufaniem w branży.Warsztaty praktyczne z marką BuzilProdukty marki Planta są stworzone po to, aby profesjonalne firmy sprzątające mogły zaspokoić potrzeby swoich klientów w obszarze obsługi oraz zrównoważonego rozwoju. Nasza gama produktowa jest zaprojektowana tak, aby zapewnić doskonałą wydajność sprzątania. Oferujemy produkty, które zapewniają nieskazitelny połysk, szybkie schnięcie bez smug, łatwe usuwanie kamienia oraz tworzenie jedwabiście lśniącej powłoki ochronnej.
Ekologiczne produkty marki Buzil stanowią wartościowe rozwiązanie dla profesjonalistów w dziedzinie sprzątania. Ich skuteczność, przyjazność dla środowiska, certyfikaty jakości oraz innowacyjne technologie przekładają się na wysoką jakość czyszczenia przy minimalnym wpływie na zdrowie ludzi i ekosystemy. Linia Planta została wdrożona we wszystkich obsługiwanach przez nas biurowcach i biurach premium. Marka Buzil zasłużenie zyskuje uznanie wśród naszych klientów, którzy poszukują ekologicznych rozwiązań w myśl zrównoważonego rozwoju i dyrektywy CSRD

Łukasz Radzikowski Kierownik Regionalny Oddziału Kraków Fresh Facility


Nie tylko ekologiczne, ale też praktyczne i skuteczne 

 

Już dawno przekonaliśmy się o tym, że skuteczne środki czyszczące to nie tylko te, mające w swoim składzie agresywne składniki i substancje chemiczne. To również cały szereg alternatywnych rozwiązań, które pozwalają na osiągnięcie identycznych, a nawet lepszych rezultatów. Planta to wyroby w pełni ekologiczne, ale też skuteczne i wspierające sprzątanie oraz podtrzymujące jego efekty. Odpowiednia technologia produkcji, wyselekcjonowane składniki połączone w określonych proporcjach – to wszystko przynosi doskonałe rezultaty.

 

 

Przyświeca nam jeden cel – ochrona planety

 

Nasz wkład w zrównoważony rozwój widać na każdym etapie produkcji – od doboru wyselekcjonowanych surowców, które spełniają nasze wewnętrzne kryteria (m.in. stosowanie wyłącznie 100% surowców z certyfikatem RSPO, których źródłem jest olej palmowy), przez współpracę z zaufanymi dostawcami, aż po rozsądne gospodarowanie odpadami w myśl zasady „Ograniczaj, wykorzystuj ponownie, poddaj recyklingowi”.Czystość jest dla nas kluczowa i nieustannie dążymy do zapewniania naszym klientom jak najwyższych standardów usług. W tym niezbędne są profesjonalne środki czystości, ale nie ma tu miejsca na przypadkowe wybory. Naszym zaufaniem obdarzyliśmy markę Buzil i z przyjemnością korzystamy ze środków, które powstają w kontrolowanych warunkach i są pakowane w butelki wykonywane z recyklatów

Agata Skórka-Pietrzak Agata Skórka-Pietrzak, manager operacyjny Fresh Facility, odpowiedzialna za segment ekologicznego sprzątania w firmie.


Jak widać, świadomość w branży cleaningowej stale rośnie. Stąd owocna współpraca z marką Fresh Facility, której przyświecają podobne cele – zmniejszenie śladu węglowego, ochrona różnorodności biologicznej, zmniejszenie ilości śmieci. Nic dziwnego, że szybko doceniliśmy korzyści z obustronnej współpracy i jakość oferowanych nam produktów. 

 

Planta – czystość bez żadnych kompromisów

 

Biorąc wszystko pod uwagę, widzimy, że wybór ekologicznych preparatów nie oznacza pogorszenia jakości sprzątania. Przeciwnie – pomaga osiągnąć i podtrzymać zamierzone efekty, zgodne ze standardami naszego przedsiębiorstwa. Planta to środki, które doceniane są za przyjazny dla ludzi i środowiska skład, kolorystyczny system podziału produktów pozwalający na łatwe identyfikowanie ich i dopasowywanie do potrzeb, wreszcie za przejrzyste oznaczania i wskazówki dotyczące aplikacji. Wraz z kompatybilnymi systemami dozującymi, preparaty Planta pomagają w ograniczeniu zużycia środków czyszczących i optymalnym dopasowaniu ich do skali zabrudzeń czy wielkości powierzchni. Korzyści są zatem nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne.

Michał ZawadaDyrektor zarządzający Fresh Facility

Produkty linii Planta

 

  • Posiadają potwierdzenie certyfikatem ekologicznym, co świadczy o ich przyjazności dla środowiska.
  • Są zaprojektowane w sposób zrównoważony, z uwzględnieniem ochrony środowiska na każdym etapie produkcji.
  • Są bezpieczne dla zdrowia i nie mają żadnych szkodliwych składników, eliminując tym samym potencjalne zagrożenia.
  • Są odpowiednie do recyklingu, co pomaga w redukcji odpadów i minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.
  • Są bardziej ekonomiczne w porównaniu do produktów, które są bardziej szkodliwe dla środowiska, co pozwala na oszczędności.
  • Oferują taką samą wydajność jak tradycyjne preparaty, zapewniając wysoką jakość i skuteczność działania.

Autor: Jacek Szargan

trener ds. szkoleń w technologiach chemicznych i ekspert branżowy PIGC. Jako trener i szkoleniowiec wprowadza najnowsze technologie chemiczne w grupie klientów usługowych. Jest specjalistą w dziedzinie materiałoznawstwa i partnerem technologicznym producentów wykładzin, w tym autorem wielu programów oraz projektów szkoleniowych organizowanych przez Buzil Polska Sp. z o.o.