Co-work. Jak dezynfekować powierzchnie?

Zadbaj o bezpieczny powrót do biura

Nasze rutyny pracy i miejsca pracy zmieniły się radykalnie w 2020 roku. Dla niektórych dom stał się biurem w pełnym wymiarze godzin. Ci, którzy ze względu na swój zakres obowiązków nie mogli pracować zdalnie, musieli dostosować się do nowych warunków. Czas w biurze stał się dokładnie kontrolowany… dzięki nowym praktykom dezynfekującym praca w biurze jest możliwa. 

 

Powrót do biur 

 

Jeśli podczas pandemii COVID-19 korzystałeś z przestrzeni coworkingowych lub wspólnych biurek, będziesz wiedział, jak ważne jest podjęcie kroków w celu upewnienia się, że Twoje miejsce pracy jest odkażone przed pójściem do pracy. Jak czysty jest wystarczająco czysty? Czy wystarczy szybkie przetarcie chusteczką antybakteryjną? Czy całkowite sprzątanie nie idzie za daleko? Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący dezynfekcji biurek w przestrzeniach wspólnych. 

 

 

dezynfekcja biurek

 

Przed dokładnym czyszczeniem biurka coworkingowego upewnij się, że wszystkie urządzenia w przestrzeni roboczej są wyłączone i odłączone od zasilania. To ochroni Twój sprzęt podczas czyszczenia. 

Usuń i zdezynfekuj przedmioty na powierzchni

 

Przedmioty na biurku mogą być gorącymi miejscami dla zarazków i bakterii. Długopisy, ołówki, kubki do kawy – wszystkie te przedmioty mogą mieć kontakt z ustami, twarzą i dłońmi. Usunięcie lub zdezynfekowanie tych przedmiotów jest bardzo ważne i musi mieć miejsce przed przekazaniem biurka następnemu użytkownikowi. Podczas zdejmowania każdego przedmiotu ostrożnie przetrzyj każdą jego powierzchnię ściereczką antybakteryjną. Po wyczyszczeniu umieść przedmiot w odkażonym miejscu z dala od biurka do wyschnięcia na pięć minut. Rzeczy trudne do wytarcia należy myć ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym.

Wyczyść wszelkie stałe urządzenia

 

Jeśli Twoje biurko coworkingowe zawiera monitor, klawiaturę, mysz lub inną „trudną do przenoszenia” elektronikę, należy je zdezynfekować przed zamianą biurek. Zwłaszcza klawiatury i myszy są punktami zapalnymi. Ten etap może być trudny, ponieważ elektronika jest wrażliwa na spraye i drapiące szmatki. Wybieraj delikatne ściereczki z mikrofazy. Na przykład sprężone powietrze może być pomocnym narzędziem do dokładnego czyszczenia klawiatur. Tymczasem środki do czyszczenia szkła nie są najlepszymi produktami do stosowania na ekranach laptopów lub monitorach komputerowych – nie tylko mogą uszkodzić ekran, ale także rzadko zawierają składniki antybakteryjne.  

Odkurz biurko

 

Przed dezynfekcją powierzchni biurka usuń wszelki kurz, przecierając biurko czystą, suchą szmatką. Poprawi to ogólny standard dezynfekcji na końcu procesu. Wszelkie czyszczenie powierzchni należy zacząć od odkurzenia, drugim etapem jest czyszczenie na mokro. 

 

Wskazówki dla pracodawców

 

Jeśli w Twoich przestrzeniach obowiązuje zasada wspólnego biurka, ważne jest, aby wyposażyć pracowników w sprzęt i informacje o użytkowaniu. 

  • Wyposaż swoje biuro w dodatkowe ściereczki z mikrofibry, które są czyszczone po każdym użyciu.
  • Zapewnij spray antybakteryjny, chusteczki i spray 
  • Ustaw „stację czyszczącą” dla przedmiotów na biurku (do czyszczenia po każdym użyciu).
  • Wprowadź zakaz jedzenia i picia przy biurkach
  • Zorganizuj regularne profesjonalne sprzątanie biura, aby Twoje miejsce pracy było jak najbardziej bezpieczne

 

Potrzebujesz firmy sprzątającej do biura? 

 

Jesteśmy, aby pomóc wrócić do biur w sposób bezstresowy i bezpieczny. Pewne jest to, że pandemia wywołana koronawirusem zmieni funkcjonowanie środowiska pracy na dłużej. Wiele zmian, które być może już wprowadziliśmy do biur, nie powinniśmy traktować tymczasowo. Jako serwis sprzątający zwracamy uwagę na potrzebę komunikacji z pracownikami

 

Pamiętaj, że w ramy abonamentowej usługi wkalkulowana jest też bieżąca praca koordynatora. Koordynator nadzoruje pracę Pań sprzątających, monitoruje jakość wykonywanej usługi i odpowiada na wszystkie Twoje pytania. Jest w stanie wyłapać i skorygować błędy, zanim sam je zobaczysz. Zespoły sprzątające są stale wspierane przez naszą scentralizowaną strukturę zarządzania i wsparcia.

 

Jak dezynfekujemy powierzchnie? 

 

 

To proces wykonywany z użyciem atestowanych środków, obejmuje wszystkie powierzchnie wspólne. Wykonywana jest przez serwis wieczorny codziennie, kiedy wszyscy pracownicy opuszczają biuro.

SKUPIAMY SIĘ NA POWIERZCHNIACH NAJCZĘŚCIEJ DOTYKANYCH, DEZYNFEKUJEMY:

  • blaty biurek, nogi stołów, fotele, klamki, kontakty, włączniki prądu, fronty szafek, myszki, klawiatury, kosze na śmieci
  • przestrzenie wspólne – windy (przyciski, klawiatury, poręcze), poręcze na klatkach schodowych, lady recepcyjne
  • kuchnia – blaty, fronty szafek, szafki kuchenne wewnątrz, lodówka (wewnątrz i zewnątrz), stoły, krzesła, mikrofalówki, ekspresy do kawy
  • toalety – podajniki na mydło, ręczniki papierowe, papier toaletowy, umywalki, muszle klozetowe, pisuary

Chcesz poznać cenę sprzątania biur za m2? Napisz do nasautor: Anna Gałowicz

Koordynator Operacyjny Oddział Kraków. We Fresh Facility zajmuje się koordynacją usług porządkowych realizowanych w biurach, placówkach medycznych, halach produkcyjnych oraz sprzątaniami pobudowlanymi.