Funkcjonalność maszyn Nilfisk

Technologie w służbie czystości

maszyny Nilfisk

Korzystanie z niezawodnych i wydajnych maszyn sprzątających to podstawa w firmach, które uchodzą za nowoczesne i gotowe, aby się rozwijać. Zmieniają się oczekiwania klientów względem przebiegu czy efektów sprzątania, jak również zakresu obowiązków realizowanych przez serwis utrzymujący porządek. Inwestycja w zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwala zdecydowanie zwiększyć komfort prac, a także dopasować je do aktualnych standardów. To zdaje się świetnie rozumieć firma Nilfisk – dostawca maszyn czyszczących najlepszej jakości.

Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, czystość kojarzona jest nie tylko z estetyką, ale też zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Wyzwaniem, które stoi przed firmami sprzątającymi jest bez wątpienia odbudowanie wiary w to, że miejsca publiczne nie muszą stanowić zagrożenia dla ich zdrowia.

Chodzi o to, żeby sprzątanie było efektywne i widoczne dla otoczenia, ale nie uciążliwe dla osób postronnych. Czy da się to pogodzić? Rozwiązaniem na pewno są serwisy nocne i weekendowe, a także autonomiczne roboty czyszczące. 

 

maszyny Nilfisk

 

O trendach w branży porządkowej dyskutuje się szeroko, ale jedno jest pewne. Przyszłość należy do robotów autonomicznych, które będą pracowały w dużym stopniu niezależnie wspierane przez wykwalifikowane ekipy sprzątające. Przykładem takich maszyn są roboty szorująco-zbierające Nilfiks czy myjki parowe ze zintegrowanym odkurzaczem. 

 

Przyszłość w branży – sprzątanie autonomiczne

 

Dlaczego warto wyposażyć w niej personel sprzątający? Dlaczego warto zatrudnić ekipę, która korzysta z tych zaawansowanych urządzeń w swojej pracy? Ponieważ Nilfisk Liberty SC50 oraz Liberty SC60:

 • mają wzorowy czas pracy,
 • mają dużą powierzchnię sprzątającą,
 • wymagają minimum konserwacji,
 • są wszechstronne i proste w programowaniu,
 • docierają nawet do zakamarków,
 • odciążają pracowników.

Czy wiesz, że inteligentny robot jest w stanie wytyczyć trasy czyszczenia raz, a potem poruszać się po zapamiętanych odcinkach? Jak deklaruje producent oznacza to skuteczność pokrycia czyszczonego obszaru od 98% do 99,5%, bez niczyjej dodatkowej pomocy.

 

Czym są zrównoważone metody sprzątania? 

 

Wiadomo jednak, że sprzątanie, choć w dużym stopniu to jednak nie całkowicie koncentruje się na posadzkach. Utrzymanie ich w czystości, szczególnie na wielkopowierzchniowych obiektach jest sporym wyzwaniem, z którymi poradzą sobie roboty czyszcząco-szorujące, ale co z pozostałymi powierzchniami?

Nilfisk odpowiada na najważniejsze wyzwania – sprzątanie w sposób bezpieczny, ekologiczny i bez szkody dla środowiska. To właśnie wprowadzane innowacje mają być na nie odpowiedzią, tj. wprowadzać technologie wspierające zrównoważony rozwój we wszystkich obszarach związanych z utrzymaniem czystości. 

 

Technologie w służbie czystości

 

Czy można sprzątać z minimalnym udziałem środków chemicznych? Czy możliwe jest zrezygnowanie z detergentów na rzecz ultrafioletowego promieniowania bakteriobójczego? Nilfisk udowadnia, że tak. 

Oto 5 technologii, w których wyraża się dążenie do zrównoważonego rozwoju za pomocą innowacyjnych systemów dedykowanych branży porządkowej:

 • Ecoflex – automatyczna regulacja ilości wody i detergentów w zależności od skali zanieczyszczeń,
 • SmartFlow – regulowanie aplikowania ilości detergentu w zależności od intensywności pracy,
 • Liberty SC50 – zintegrowany moduł pozwalający na czyszczenie ultrafioletowym promieniowaniem bakteriobójczym,
 • CS 7010 – automat szorująco-zbierający z ekologicznym napędem akumulatorowym i hybrydowym,
 • Program odbioru – regeneracja zużytych maszyn zamiast ich składowania na wysypisku.

Naukowe podejście w projektowaniu systemów czyszczących to innowacja. Ograniczenie śladu węglowego w taki sposób, żeby maszyny pozostawały maksymalnie wydajne i skuteczne to połączenie idealne, do jakiego dąży firma Nilfisk.Monitorowanie stanu technicznego i serwis

 

Maszyny, nawet najlepsze, pracują wydajnie i bezawaryjnie tylko wtedy, gdy pozostają pod opieką autoryzowanego serwisu. Nilfisk gwarantuje kompleksowe rozwiązania serwisowe, które oznaczają korzystanie z oryginalnych części zamiennych, co potwierdzane jest certyfikatami. Również konserwacja odbywa się w sposób kontrolowany. Dlaczego warto o tym wspomnieć? Fresh Facility jako posiadacz innowacyjnych maszyn sprzątających dokładnie wie, na jakim sprzęcie pracuje, zna go i gwarantuje jego wydajność przez cały okres trwania umowy.

 

 

 

 

Czy maszyny zastąpią ludzi?

 

W branży sprzątającej nie zanosi się na to, żeby maszyny zastąpiły ludzi. Inżynierowie Nilfisk zwracają uwagę na to, że urządzenia mogą w znacznym stopniu wpłynąć na komfort specjalistów, gwarantując:

 • szybsze sprzątanie z lepszymi efektami,
 • łatwe utrzymanie czystości nawet tam, gdzie jest duże natężenie ruchu pieszych,
 • możliwość integracji z zespołem sprzątającym – potrzebne jest programowanie i nadzór,
 • rozwiązanie dużego problemu, z jakim boryka się branża – niedoborów personel,
 • efektywniejsze wykorzystanie środków czystości, których zużycie monitoruje system zarządzania detergentem. 

Cyfrowe rozwiązania pomagają na wielu płaszczyznach – zoptymalizowaniu harmonogramu sprzątania, zmaksymalizowaniu wydajności operatorów, powiadomienia o konieczności odwiedzenia serwisu, a nawet ochronie przed kradzieżą za sprawą funkcji śledzenia lokalizacji. 

 

Wpływ technologii sprzątających na wizerunek przedsiębiorstwa

 

Warto potraktować urządzenia Nilfisk, jako element wspierający codzienną pracę personelu sprzątającego i podnoszący jakość usług. Miej na uwadze to, że czystość w obiekcie będzie jego wizytówką, a obecność maszyn takich jak szorowarki, myjki ciśnieniowe i mobilne, odkurzacze przemysłowe i komercyjne, polerki podniesie prestiż firmy. 

Ludzie darzą większym zaufaniem miejsca, w których widać troskę o czystość – potwierdzeniem tego są wyniki ankiety przeprowadzonej przez Deloitte Consulting, w której aż 60% osób zadeklarowało, że stała obecność widocznych wysiłków w czyszczeniu była najważniejszym aspektem podczas angażowania się w doświadczenie. Profesjonalny zespół sprzątający obsługujący innowacyjne maszyny Nilfisk na pewno wpiszą się w oczekiwania klientów. autor: Łukasz Radzikowski

Łukasz sprawuje kolejną linię kontroli. Zarządza oddziałami w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Z branżą usług porządkowych związany od 10 lat. Posiada doświadczenie w zarządzaniu usługą sprzątania na obiektach hotelowych, galeriach handlowych oraz biurowcach. Czynny praktyk zawodu, wykonuje usługi prania wykładzin i gruntownego doczyszczania powierzchni. Wspiera rozwój Fresh Facility odpowiadając za szkolenia i budowanie wiedzy merytorycznej zespołu.