Tork PaperCircle® – odbiór zużytych ręczników papierowych

Nowy wymiar recyklingu już działa w Polsce!

Gdy prowadzisz swoją firmę i zatrudniasz ludzi, którzy każdego dnia korzystają z biura, musisz zadbać o odpowiednie przystosowanie przestrzeni do pracy. Na pewno wyzwaniem pozostaje segregacja odpadów oraz zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne, takie jak mydła czy ręczniki. Teraz możesz usprawnić zarządzanie czystością w swoim biurze, a dodatkowo sporo zaoszczędzić. Poznaj Tork PaperCircle® – wyjątkową usługę, która zakłada odbiór zużytych ręczników papierowych od klienta i poddanie ich recyklingowi.

Problem z ograniczoną dostępnością drewna i wyrobów z niego pozyskiwanych, w tym papieru spowodowały refleksję nad tym, jak lepiej eksploatować zasoby Ziemi. Okazuje się, że nadal możemy zrobić całkiem sporo, aby zmniejszyć ilość odpadów. Przełomowe okazało się odkrycie, że odzyskiwanie zużytego papieru jest możliwe i opłacalne. Zobacz, na czym polega innowacyjny programTork PaperCircle®.

 

Tork PaperCircle® - co to za usługa?

 

Tork PaperCircle® to niespotykana dotąd akcja zainicjowana przez światowego lidera w dziedzinie produktów higienicznych. Tork w odpowiedzi na dynamiczną sytuację rynkową, oraz coraz większe dążenie firm i instytucji do funkcjonowania w trybie gospodarki cyrkularnej zaproponował swoim klientom zupełnie nowy system obiegowy. 

Jest to model adresowany do firm, które każdego dnia zużywają ogromne ilości papierowych ręczników. Odbierając i poddając je recyklingowi, udaje się przekształcić odpad w surowiec, a ten wykorzystać do tworzenia nowych produktów papierowych. Zamysł jest nowy i ma szansę powodzenia, pod warunkiem że firma przystąpi do akcji – śladem swoich europejskich współpracowników. Tork PaperCircle® dociera obecnie do ponad 35 milionów użytkowników w ponad 150 różnych miejscach w Europie.Dlaczego warto skorzystać z Tork PaperCircle®?

 

Usługa Tork PaperCircle® przynosi liczne korzyści. Każdemu, kto bierze udział w akcji i przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów oraz surowców wykorzystywanych do produkcji papieru!

  • Firma – jako nowoczesny, świadomy przedsiębiorca na pewno chcesz uchodzić za proekologicznego. Osiągniesz to dzięki zaangażowaniu się w akcję ograniczającą ilość odpadów nawet o 20% oraz przyczynisz się do redukcji emisji dwutlenku węgla – nawet o 40%.
  • Środowisko – zmniejszenie ilości problematycznych odpadów, zmniejszenie śladu węglowego papierowych ręczników przynajmniej o 40%.

Producent ręczników papierowych –zmniejszona koniecznośc pozyskiwania kosztownych surowców i przerabiania ich od podstaw oznacza szybszą, bardziej wydajną produkcję ręczników papierowych. A teraz czas na konkrety. Z perspektywy przedsiębiorcy owszem, ważne jest to, że wdrażając zasady zrównoważonego rozwoju w swojej firmie przyczyni się do ochrony środowiska. Ale pytanie brzmi – ile na tym zaoszczędzi?

Jak czytamy na stronie internetowej dedykowanej akcji Tork PaperCircle® producent i inicjator deklaruje oszczędność nawet na poziomie 190 kilogramów dwutlenku węgla zaledwie w skali jednego miesiąca. To imponujący wynik. Zachęcamy do skorzystania z intuicyjnego kalkulatora, który pomoże Ci oszacować zyski dla Twojego biura.


Jak działa Tork PaperCircle®?

 

Z uwagi na to, że usługa taka jak Tork PaperCircle® nie była nigdy wcześniej organizowana w Polsce (działa od kilku lat w Europie Zachodniej), potencjalnie zainteresowani wzięciem w niej udziału zastanawiają się nad jej przebiegiem. Chęć przystąpienia należy zgłosić organizatorowi. Współpracuje on z firmą, zarządcami obiektów i firmami specjalizującymi się w recyklingu. Łańcuch ten jest tak opracowany, aby maksymalnie ułatwić odbiór odpadów i przyspieszyć ich odzysk.

  • Zadbaj o oddzielny kosz w łazience – niech pracownicy i goście tylko do niego wyrzucają zużyte ręczniki papierowe.
  • Przekaż instrukcje dotyczące opróżniania kosza z odpadkami personelowi sprzątającemu.
  • Poczekaj na odbiór zebranych odpadów przez partnera Tork, który dostarczy je do zakładu Essity, gdzie odbędzie się recykling.
  • Do obiegu trafiają nowe ręczniki w 100% spełniające wszelkie normy i gotowe do eksploatacji.

Jak widzisz, w Tork PaperCircle® istotną rolę pełni personel sprzątający. Firma, której powierzasz utrzymanie czystości w swojej firmie, powinna mieć oddzielne miejsce na wózku do składowania odpadów papierowych, które zostaną poddane recyklingowi.
Skąd pomysł? Firmy są świadome i oczekują od dostawców ekologicznych rozwiązań, do takich działań skłoniły nas także wymagania Unii Europejskiej, która zakłada, że do 2035 roku recykling w zakresie odpadów komunalnych wynieść ma aż 65%, a papieru i tektury 85%. Tork PaperCircle® to kompleksowa usługa skierowana do klientów obejmująca całe know-how, odbiór i transport ręczników. Kierowana jest zarówno do obiektów komercyjnych, jak i przemysłowych.

Adam BorysKey Account Manager Sales EC Essity Poland Sp. z o.o.A co z jakością odzyskanych produktów?

 

Tork słynie z niezwykle chłonnych, mocnych i wytrzymałych materiałów higienicznych, które doskonale sprawdzają się w łazienkach i kuchniach. Z papierowych ręczników producenta korzystają odbiorcy na całym świecie działający w różnych branżach – od gastronomicznej po medyczną. Być może zastanawiasz się, czy produkty pochodzące z recyklingu w takim samym stopniu spełnią swoje funkcje? Czy będą bezpieczne? Wydajne?

Zakłady Essity, które współpracują z Tork w programie Tork PaperCircle® wdrażają najlepsze standardy i procedury recyklingu. W efekcie domyka się obieg papierowych ręczników do rąk, zmniejsza się ilość odpadów i spada emisyjność dwutlenku węgla. Uczestnik Tork PaperCircle®  osiąga cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, a potem może kupić pełnowartościowy produkt, mający wszelkie atesty,certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. 


Autor: Michał Zawada

Dyrektor Zarządzający Fresh Office Poland Sp. z o.o.. Z branżą usług utrzymania czystości związany do 5 lat. Rozwija zespół zajmujący się sprzątaniem powierzchni biurowych, medycznych, produkcyjnych oraz sprzątaniami pobudowlanymi.