Love It Clean – najbardziej zrównoważone produkty

Vileda Professional czysto i ekologicznie

Vileda Professional Piotr Bryś

Od wielu lat inwestujemy czas i pieniądze w odpowiedzialne zarządzanie zasobami, głównie energią, emisjami i wodą. Tam, gdzie działamy, skupiamy się na kreowaniu profilu ekologicznego, który przekłada się na wiele korzyści dla naszych odbiorców.

Naszym celem jest redukowanie zasobów zużywanych na każdym etapie „życia” produktu. Minimalizujemy ślad ekologiczny, zaczynając od produkcji, przez pakowanie i transport, aż po utylizację i recykling naszych produktów.

 

Ślad ekologiczny Vileda – działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

 

Zrównoważone sprzątanie? Czyli jakie?

Skupiamy się na dwóch głównych obszarach – dążymy do ograniczenia śladu ekologicznego oraz maksymalizacji wpływu ekologicznego, który w ogólnym podsumowaniu odgrywa równie ważną rolę. Odpowiedni dobór narzędzi do utrzymania czystości przynosi wymierne efekty: oszczędność wody, mniejsze zużycie chemikaliów, wysoka skuteczność czyszczenia. Należy tutaj podkreślić również wzrost ergonomii pracy. Warto pamiętać, że lepsze samopoczucie i zdrowie personelu to także cenne zasoby. Dzień po dniu umożliwiamy sprzątanie w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska.

Jednym z przykładów minimalizowania śladu ekologicznego jest seria modułowych wózków Origo 2, które można wyposażyć w akcesoria wykonane w 50% z tworzywa pochodzącego z recyklingu. To rozwiązanie zostało wyróżnione certyfikatem „Plastica Seconda Vita” przez Instytut Promocji Tworzyw Sztucznych z Recyklingu z siedzibą w Mediolanie. Możemy zapewnić, że jakość tych akcesoriów w niczym nie ustępuje innym, produkowanym z tworzyw sztucznych.

 

Love It Clean – najbardziej zrównoważone produkty

 

W ostatnich latach stale zwiększamy udział tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Zaprojektowaliśmy linię produktów, które produkowane są z użyciem plastiku pokonsumenckiego. Aby ułatwić klientom świadomy wybór, wykorzystaliśmy naszą własną etykietę „Love It Clean” do oznakowania artykułów zawierających w swoim składzie wtórnie przetworzone surowce. Obecnie lista zawiera 27 produktów, a kolejne są już w fazie opracowań. 

Zależy nam na tym, żeby spełniać standardy firm sprzątających. Dla Fresh Facility proponujemy rozwiązania z serii Swep, które spełniają najwyższe branżowe standardy. Korzystając z nich w codziennej pracy, ekipa porządkowa może dbać o czystość zgodnie z wewnętrznymi regulacjami, gwarantując swoim klientom najlepsze efekty”.Zrównoważone cele i rozwiązania w zakresie sprzątania

 

Firma realizuje swoje założenia produkując zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i przywiązując wagę do detali. Zaliczają się do nich minimalizowanie śladu ekologicznego zarówno na etapie produkcji, jak i w czasie eksploatacji, a także po zużyciu. Wszystkie te działania wpływają na mniejsze zużycie zasobów środowiskowych – wylicza ekspert.

 

Ambitne cele do 2025

 

Mamy opracowany ambitny plan, który chcemy zrealizować do 2025 roku. Wśród naszych celów jest m.in. przegląd wszystkich produktów i wyeliminowanie najbardziej problematycznych lub zbędnych opakowań. Docelowo chcemy osiągnąć poziom 100% opakowań, które będą nadawać się do recyklingu, kompostowania lub ponownego wykorzystania. Będziemy również pracować nad zmianą opakowań jednorazowych na wielorazowe aby wykorzystać je w logistyce magazynowej i transporcie.autor: Piotr Bryś

Piotr Bryś to doświadczony profesjonalista w dziedzinie sprzedaży i zarządzania relacjami z klientem, obecnie pełniący funkcję Key Account Managera w Vileda Professional Polska. Z niemal dziesięcioma latami doświadczenia w branży, Piotr ma gruntowną wiedzę na temat dynamicznie zmieniającego się rynku usług porządkowych.